Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep om vreugdevuren toch te laten doorgaan

Oproep om vreugdevuren toch te laten doorgaan

DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp hebben de gemeente Den Haag opgeroepen toch toestemming te geven voor het in brand steken van houtstapels tijdens de jaarwisseling. Tijdens een raadsvergadering donderdag wezen woordvoerders van de twee buurten erop dat de vreugdevuren een traditie zijn en daarom moeten blijven.

Waarnemend burgemeester Johan Remkes had dinsdag laten weten dat de vreugdevuren hoogstwaarschijnlijk niet doorgaan. De organisatoren hebben geen aansprakelijkheidsverzekering kunnen afsluiten. Ook vindt de gemeente dat er geen professionele organisatie is.

Een woordvoerder van de Stichting Vreugdevuren Scheveningen zei dat hij "totaal verbijsterd" is door het voornemen van de gemeente. Hij zei dat de stichtingen achter de vreugdevuren "goed georganiseerd" zijn. Een andere vertegenwoordiger van de Scheveningse bouwers zei dat de vreugdevuren tot het "immaterieel erfgoed" behoren en dat ze jaarlijks tienduizenden toeschouwers trekken.

Ook een woordvoerder van Duindorp Vreugdevuur riep op tot het in stand houden van de vreugdevuren met oud en nieuw. Hij zei dat ze bijdragen aan de saamhorigheid onder de bewoners.

Meer uit Binnenland

Skinnybike met top van 120 kilometer per uur in beslag genomen

ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.

4 uur geleden
Onderzoek: mezen en duiven verstopten zich tijdens eclips

GRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.

5 uur geleden
Man (26) aangehouden om mogelijke brandstichting in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.

6 uur geleden
Nog niet alle bewoners terug naar huis na brand in Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.

7 uur geleden
Overleden persoon gevonden in Lelystad, politie vermoedt misdrijf

LELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.

8 uur geleden
Wisselvallig weer op komst in laatste weken van augustus

HOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.

13 uur geleden
Grote brand in appartementencomplex in Noord-Brabantse Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.

18 uur geleden