Oproep om vreugdevuren toch te laten doorgaan
DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp hebben de gemeente Den Haag opgeroepen toch toestemming te geven voor het in brand steken van houtstapels tijdens de jaarwisseling. Tijdens een raadsvergadering donderdag wezen woordvoerders van de twee buurten erop dat de vreugdevuren een traditie zijn en daarom moeten blijven.
Waarnemend burgemeester Johan Remkes had dinsdag laten weten dat de vreugdevuren hoogstwaarschijnlijk niet doorgaan. De organisatoren hebben geen aansprakelijkheidsverzekering kunnen afsluiten. Ook vindt de gemeente dat er geen professionele organisatie is.
Een woordvoerder van de Stichting Vreugdevuren Scheveningen zei dat hij "totaal verbijsterd" is door het voornemen van de gemeente. Hij zei dat de stichtingen achter de vreugdevuren "goed georganiseerd" zijn. Een andere vertegenwoordiger van de Scheveningse bouwers zei dat de vreugdevuren tot het "immaterieel erfgoed" behoren en dat ze jaarlijks tienduizenden toeschouwers trekken.
Ook een woordvoerder van Duindorp Vreugdevuur riep op tot het in stand houden van de vreugdevuren met oud en nieuw. Hij zei dat ze bijdragen aan de saamhorigheid onder de bewoners.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
32 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiƫntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.
3 uur geleden