Oproep om vreugdevuren toch te laten doorgaan
DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp hebben de gemeente Den Haag opgeroepen toch toestemming te geven voor het in brand steken van houtstapels tijdens de jaarwisseling. Tijdens een raadsvergadering donderdag wezen woordvoerders van de twee buurten erop dat de vreugdevuren een traditie zijn en daarom moeten blijven.
Waarnemend burgemeester Johan Remkes had dinsdag laten weten dat de vreugdevuren hoogstwaarschijnlijk niet doorgaan. De organisatoren hebben geen aansprakelijkheidsverzekering kunnen afsluiten. Ook vindt de gemeente dat er geen professionele organisatie is.
Een woordvoerder van de Stichting Vreugdevuren Scheveningen zei dat hij "totaal verbijsterd" is door het voornemen van de gemeente. Hij zei dat de stichtingen achter de vreugdevuren "goed georganiseerd" zijn. Een andere vertegenwoordiger van de Scheveningse bouwers zei dat de vreugdevuren tot het "immaterieel erfgoed" behoren en dat ze jaarlijks tienduizenden toeschouwers trekken.
Ook een woordvoerder van Duindorp Vreugdevuur riep op tot het in stand houden van de vreugdevuren met oud en nieuw. Hij zei dat ze bijdragen aan de saamhorigheid onder de bewoners.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. Zowel in Zandvoort als in Scheveningen zijn de parkeerplaatsen vol.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
37 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
1 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israƫl per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
4 uur geleden