Oproep Nadia Moussaid voor petitie voor kinderen Gaza en Israël
HILVERSUM (ANP) - Nadia Moussaid heeft als ambassadeur van hulporganisatie Save the Children aandacht gevraagd voor een petitie waarin de Nederlandse regering wordt verzocht zich in te zetten voor een staakt-het-vuren tijdens de oorlog tussen Hamas en Israël. In de oproep, die vrijdag op sociale media is gedeeld, beschrijft de 39-jarige presentatrice welke gevolgen de geweldsuitbarsting heeft voor kinderen uit Gaza en Israël.
"Kinderen uit Gaza en Israël maken op dit moment de meest verschrikkelijke dingen mee. Ze zijn doodsbang, verliezen geliefden. In het ergste geval raken ze verwond, of vinden zelfs de dood. Dit kan en dit mag niet", aldus Moussaid, die in 2019 ambassadeur werd. Er is Save the Children alles aan gelegen dat de "Nederlandse regering bij de betrokken partijen aandringt op een staakt-het-vuren", zodat kinderen uit Gaza en Israël "worden beschermd en geholpen om in veiligheid te komen".
Door het aanhoudende geweld, na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober, zijn na aanvallen van het Israëlische leger volgens de laatste cijfers aan Palestijnse zijde 7326 dodelijke slachtoffers gevallen. Onder hen zouden 3038 kinderen zijn. Het dodental in Israël staat op zeker 1400, hoeveel daarvan kinderen zijn is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".
2 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.
4 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
10 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
11 uur geleden