Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep Nadia Moussaid voor petitie voor kinderen Gaza en Israël

Oproep Nadia Moussaid voor petitie voor kinderen Gaza en Israël

HILVERSUM (ANP) - Nadia Moussaid heeft als ambassadeur van hulporganisatie Save the Children aandacht gevraagd voor een petitie waarin de Nederlandse regering wordt verzocht zich in te zetten voor een staakt-het-vuren tijdens de oorlog tussen Hamas en Israël. In de oproep, die vrijdag op sociale media is gedeeld, beschrijft de 39-jarige presentatrice welke gevolgen de geweldsuitbarsting heeft voor kinderen uit Gaza en Israël.

"Kinderen uit Gaza en Israël maken op dit moment de meest verschrikkelijke dingen mee. Ze zijn doodsbang, verliezen geliefden. In het ergste geval raken ze verwond, of vinden zelfs de dood. Dit kan en dit mag niet", aldus Moussaid, die in 2019 ambassadeur werd. Er is Save the Children alles aan gelegen dat de "Nederlandse regering bij de betrokken partijen aandringt op een staakt-het-vuren", zodat kinderen uit Gaza en Israël "worden beschermd en geholpen om in veiligheid te komen".

Door het aanhoudende geweld, na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober, zijn na aanvallen van het Israëlische leger volgens de laatste cijfers aan Palestijnse zijde 7326 dodelijke slachtoffers gevallen. Onder hen zouden 3038 kinderen zijn. Het dodental in Israël staat op zeker 1400, hoeveel daarvan kinderen zijn is niet bekend.

Meer uit Binnenland

Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt. "Walgelijk", twitterde staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken, VVD).

8 minuten geleden
BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

22 minuten geleden
Bekladding Nationaal Monument op de Dam schoongespoten

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.

30 minuten geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

2 uur geleden
Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

5 uur geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

6 uur geleden