Oproep Nadia Moussaid voor petitie voor kinderen Gaza en Israël
HILVERSUM (ANP) - Nadia Moussaid heeft als ambassadeur van hulporganisatie Save the Children aandacht gevraagd voor een petitie waarin de Nederlandse regering wordt verzocht zich in te zetten voor een staakt-het-vuren tijdens de oorlog tussen Hamas en Israël. In de oproep, die vrijdag op sociale media is gedeeld, beschrijft de 39-jarige presentatrice welke gevolgen de geweldsuitbarsting heeft voor kinderen uit Gaza en Israël.
"Kinderen uit Gaza en Israël maken op dit moment de meest verschrikkelijke dingen mee. Ze zijn doodsbang, verliezen geliefden. In het ergste geval raken ze verwond, of vinden zelfs de dood. Dit kan en dit mag niet", aldus Moussaid, die in 2019 ambassadeur werd. Er is Save the Children alles aan gelegen dat de "Nederlandse regering bij de betrokken partijen aandringt op een staakt-het-vuren", zodat kinderen uit Gaza en Israël "worden beschermd en geholpen om in veiligheid te komen".
Door het aanhoudende geweld, na de verrassingsaanval van Hamas op 7 oktober, zijn na aanvallen van het Israëlische leger volgens de laatste cijfers aan Palestijnse zijde 7326 dodelijke slachtoffers gevallen. Onder hen zouden 3038 kinderen zijn. Het dodental in Israël staat op zeker 1400, hoeveel daarvan kinderen zijn is niet bekend.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
6 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
19 uur geleden