Oproep Liverpool om te stoppen met 'verachtelijke spreekkoren'
LONDEN (ANP) - Voetbalclub Liverpool heeft een oproep gedaan de "verachtelijke spreekkoren" over de ramp in het Hillsborough-stadion in 1989 niet meer te laten weerklinken. Die waren dinsdag in het duel uit de Premier League met Chelsea in Londen (0-0) opnieuw te horen.
Bij de halve finale van de FA Cup in het stadion in Sheffield kwamen destijds in het gedrang op de veel te volle tribunes 97 fans van Liverpool om het leven en vielen meer dan 750 gewonden. De schuld werd aanvankelijk gelegd bij de voetbalfans, maar na lang onderzoek concludeerde een commissie dat falend politie-optreden de ramp had veroorzaakt.
Vijandige fans gebruiken de gebeurtenissen van destijds soms nog om de club en fans uit Liverpool te kwetsen. "We weten wat de impact is van deze verachtelijke spreekkoren voor hen die nog steeds lijden als gevolg van voetbaltragedies. In hun belang, dit moet stoppen", twitterde Liverpool. Chelsea bood excuses aan en stelde dat "voor haatdragend gezang geen plaats is in het voetbal". Ook de organisatie achter de Premier League veroordeelde de spreekkoren en meldde dat het "een prioriteit" blijft dit soort zaken aan te pakken.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
1 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
2 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
4 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
5 uur geleden