Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep Liverpool om te stoppen met 'verachtelijke spreekkoren'

Oproep Liverpool om te stoppen met 'verachtelijke spreekkoren'

LONDEN (ANP) - Voetbalclub Liverpool heeft een oproep gedaan de "verachtelijke spreekkoren" over de ramp in het Hillsborough-stadion in 1989 niet meer te laten weerklinken. Die waren dinsdag in het duel uit de Premier League met Chelsea in Londen (0-0) opnieuw te horen.

Bij de halve finale van de FA Cup in het stadion in Sheffield kwamen destijds in het gedrang op de veel te volle tribunes 97 fans van Liverpool om het leven en vielen meer dan 750 gewonden. De schuld werd aanvankelijk gelegd bij de voetbalfans, maar na lang onderzoek concludeerde een commissie dat falend politie-optreden de ramp had veroorzaakt.

Vijandige fans gebruiken de gebeurtenissen van destijds soms nog om de club en fans uit Liverpool te kwetsen. "We weten wat de impact is van deze verachtelijke spreekkoren voor hen die nog steeds lijden als gevolg van voetbaltragedies. In hun belang, dit moet stoppen", twitterde Liverpool. Chelsea bood excuses aan en stelde dat "voor haatdragend gezang geen plaats is in het voetbal". Ook de organisatie achter de Premier League veroordeelde de spreekkoren en meldde dat het "een prioriteit" blijft dit soort zaken aan te pakken.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

9 minuten geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

19 minuten geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

21 minuten geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

22 minuten geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

32 minuten geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

34 minuten geleden
NEC mag Champions League in na zege op Go Ahead Eagles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.

35 minuten geleden