Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep Liverpool om te stoppen met 'verachtelijke spreekkoren'

Oproep Liverpool om te stoppen met 'verachtelijke spreekkoren'

LONDEN (ANP) - Voetbalclub Liverpool heeft een oproep gedaan de "verachtelijke spreekkoren" over de ramp in het Hillsborough-stadion in 1989 niet meer te laten weerklinken. Die waren dinsdag in het duel uit de Premier League met Chelsea in Londen (0-0) opnieuw te horen.

Bij de halve finale van de FA Cup in het stadion in Sheffield kwamen destijds in het gedrang op de veel te volle tribunes 97 fans van Liverpool om het leven en vielen meer dan 750 gewonden. De schuld werd aanvankelijk gelegd bij de voetbalfans, maar na lang onderzoek concludeerde een commissie dat falend politie-optreden de ramp had veroorzaakt.

Vijandige fans gebruiken de gebeurtenissen van destijds soms nog om de club en fans uit Liverpool te kwetsen. "We weten wat de impact is van deze verachtelijke spreekkoren voor hen die nog steeds lijden als gevolg van voetbaltragedies. In hun belang, dit moet stoppen", twitterde Liverpool. Chelsea bood excuses aan en stelde dat "voor haatdragend gezang geen plaats is in het voetbal". Ook de organisatie achter de Premier League veroordeelde de spreekkoren en meldde dat het "een prioriteit" blijft dit soort zaken aan te pakken.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

6 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

7 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

7 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

8 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

9 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

10 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

19 uur geleden