Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep internationale media aan Israël: geef toegang tot Gaza

Oproep internationale media aan Israël: geef toegang tot Gaza

DEN HAAG (ANP) - Verschillende internationale nieuwsomroepen, waaronder CNN, Sky News en de Britse omroep BBC, hebben Israël en Egypte woensdag in een open brief opgeroepen om voor "een vrije en onbelemmerde toegang" te zorgen voor journalisten tot de Gazastrook. Sinds het begin van de oorlog op 7 oktober is het voor buitenlandse media nagenoeg onmogelijk toegang te krijgen tot de enclave.

De weinige verslaggevers die wel toegang kregen, moesten dat doen onder begeleiding van het Israëlische leger. Maar "konden daar met geen enkele Palestijn praten", staat in de brief. Noodzakelijk is snelle toegang, via zowel Israël als Egypte. "Er is wereldwijd grote belangstelling voor de gebeurtenissen in Gaza en tot nu toe is de enige verslaggeving afkomstig van journalisten die daar al gestationeerd waren."

Over de veiligheid van die, veelal op freelancebasis werkende Palestijnse verslaggevers, maken de briefschrijvers zich grote zorgen. "Ze lijden onder enorme stress en doen hun werk onder extreem gevaarlijke omstandigheden. En dat terwijl ze in de tussentijd ook hun families proberen te beschermen en ze van voedsel, drinken en een veilige slaap- of schuilplaats proberen te voorzien."

Ondertekenaars

De brief werd door in totaal 55 journalisten ondertekend. Onder hen waren onder meer Midden-Oosten correspondent Jimmy Bowen van de BBC, CNN-presentatrice Christiane Amanpour en Alex Crawford van Sky News. Andere journalisten die de oproep deden werken voor de Amerikaanse nieuwszenders ABC, NBC en CBS en de Britse omroepen ITV en Channel 4.

Volgens de laatste cijfers van journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) zijn in het afgelopen jaar al zeker 72 Palestijnse journalisten gedood door (raket)aanvallen van het Israëlische leger. Het totale aantal omgekomen journalisten wereldwijd in 2023 staat volgens het CPJ op 99. De voorzitter van de organisatie omschreef de Gaza-oorlog eerder dit jaar als "dodelijkste conflict voor journalisten dat het CPJ ooit heeft gevolgd".

Meer uit Binnenland

Goede opkomst bij nachtelijk stemmen in meerdere gemeenten

DEN HAAG/ARNHEM/CASTRICUM (ANP) - Het nachtelijk stemmen had in Den Haag om 01.00 uur al meer stemmers getrokken dan in de hele nacht in 2018. Dat zei een woordvoerster van de gemeente.

2 minuten geleden
JA21-fractievoorzitter Kreuger doet aangifte van mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse JA21-fractievoorzitter Kevin Kreuger heeft in de nacht van dinsdag op woensdag aangifte gedaan van mishandeling. Dat meldt de Amsterdamse JA21-fractie op X.

8 minuten geleden
Grote brand in Etten-Leur, opgeschaald naar grip 1

Etten-Leur (ANP) - In een appartementencomplex aan de San Francescolaan in Etten-Leur is in de nacht van dinsdag op woensdag een grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer heeft opgeschaald naar grip 1. Het gebouw wordt ontruimd.

9 minuten geleden
De Mos ontkent niet-Nederlandssprekende flyeraars in te huren

TILBURG (ANP) - Richard de Mos van Hart voor Den Haag ontkent mensen in te huren om te flyeren. "Dat is klip-en-klare onzin", zei hij na afloop van het NOS-slotdebat in LocHal in Tilburg in reactie op een video van het linkse platform Left Laser waarin wordt gesuggereerd dat De Mos Bulgaren betaalt voor campagnewerkzaamheden. In de video is te zien dat mensen die geen Nederlands spreken, flyeren voor de partij van De Mos. In het partijprogramma van Hart voor Den Haag staat onder meer de wens om immigranten uit te sluiten van bijstand als ze weigeren Nederlands te leren.

1 uur geleden
Eerste stembureaus openen om middernacht

DEN HAAG (ANP) - Over een uur gaan de eerste stembureaus open. Vanaf 00.00 uur kunnen kiezers hun stem voor de gemeenteraadsverkiezingen onder meer uitbrengen in Arnhem, Den Haag en Zwolle. Vanaf 07.30 uur gaan de meeste andere stemlokalen open, al wijken de openingstijden op sommige locaties af.

4 uur geleden
Jumbo haalt diepvriessperziebonen uit winkels na vondst muizen

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo haalt de voorraad gebroken en hele diepvriessperziebonen van het huismerk uit de winkels, nadat dinsdag verhalen naar buiten waren gekomen dat er dode muizen tussen de bonen lagen. De super bevestigt een bericht van NU.nl dat de maatregel uit voorzorg wordt genomen en er geen gevaar is voor de gezondheid.

4 uur geleden
Dokkum viert Koningsdag ook in het weekend en met een koningslied

DOKKUM (ANP) - In Dokkum en de Friese dorpen in de buurt zijn al veel festiviteiten in het weekend vóór Koningsdag, wanneer de koninklijke familie op bezoek komt. Dinsdag is een groot deel van het programma bekendgemaakt. Er zijn optredens van onder meer de Bankzitters, Kris Kross, Kraantje Pappie en Miss Montreal, en er is een speciaal geschreven koningslied.

7 uur geleden