Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep: houd Veldzicht open voor psychische zorg asielzoeker

Oproep: houd Veldzicht open voor psychische zorg asielzoeker

DEN HAAG (ANP) - Verschillende partijen, waaronder VluchtelingenWerk Nederland, GGZ Friesland en de portefeuillehouder Zorg & Veiligheid Nationale Politie, vragen het kabinet om ook na 2 januari asielzoekers met psychische problemen voorlopig te blijven behandelen in de tbs-kliniek Veldzicht in het Overijsselse Balkbrug.

"Zodra Veldzicht zijn deuren sluit voor deze doelgroep, ontstaat een toestroom van mensen richting azc, hulpdiensten en de ggz in de regio die ontwrichtend zal zijn, grote veiligheidsrisico's met zich meebrengt en nauwelijks te begrenzen is", aldus de ondertekenaars van een brief aan het kabinet. "Het is evident dat de gevolgen groot zijn en het is onacceptabel om deze te negeren."

Volgens de opstellers zijn zij met het besluit in september om de opvang in Veldzicht te stoppen "geconfronteerd met een voldongen feit". Naar een oproep voor een alternatief zou niet geluisterd zijn, aldus de briefschrijvers. "Op geen enkele manier wordt rekening gehouden met de beschikbare capaciteit of aanwezige expertise om deze doelgroep goed te kunnen behandelen."

Het kabinet ontkent dat er sprake is van een opnamestop, en zegt dat alleen groepen asielzoekers met relatief lichte klachten op termijn naar andere plekken moeten.

Eerder riepen Amsterdam, Eindhoven, Utrecht en Groningen het kabinet en de Tweede Kamer op om gemaakte afspraken met Veldzicht over het opnemen van mensen met psychiatrische problemen na te leven.

De rechter verplichtte de kliniek vorige week nog om een ongedocumenteerde man met psychische problemen op te nemen. De man had samen met het Amsterdams Solidariteits Komitee Vluchtelingen (ASKV) hiervoor een kort geding aangespannen.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

21 minuten geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

46 minuten geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

1 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

2 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

2 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden