Oproep herhaald: geen btw op groente en fruit
AMSTERDAM (ANP) - Veertien gemeenten, 33 organisaties en 31 artsen en wetenschappers doen nogmaals een oproep aan het kabinet om geen btw te heffen op groente en fruit. Schrappen of uitstellen van de btw-verlaging is onverstandig, vinden ze, "een btw-verlaging op groente en fruit is effectief, uitvoerbaar en er is maatschappelijk draagvlak voor".
Het ministerie van Financiën had bureau SEO onderzoek laten doen naar de mogelijkheden om de btw op groente en fruit te verlagen naar nul. Conclusie van het onderzoek is dat zo'n stap juridisch ingewikkeld is, omdat het niet duidelijk is wat nou wel groente of fruit is en wat niet. Ook zou de schatkist veel inkomsten mislopen, terwijl de maatregel weinig gezondheidswinst zou opleveren.
Volgens de ondertekenaars heeft de helft van alle volwassenen in Nederland en ongeveer een op de zes kinderen overgewicht of obesitas. "Deze percentages zijn nog hoger voor mensen met een laag inkomen", schrijven ze in een gezamenlijke brief die dinsdag is gepubliceerd. Ze willen daarom dat het kabinet "deze hete aardappel niet langer van het bord" schuift en besluit om de btw te schrappen.
De brief is ondertekend door de gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Almere, Haarlem, Ede, Wageningen, Veenendaal, Barneveld, Nijkerk, Rhenen, Scherpenzeel en Renswoude. Ook GGD GHOR Nederland en de regionale GGD'en, de verenigingen voor jeugdartsen en mondhygiënisten, Foodwatch en verzekeraar Menzis steunen de oproep
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
7 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
10 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
18 uur geleden