Oproep brandweer: houd brandkranen sneeuwvrij
DEN HAAG (ANP) - De brandweer roept iedereen die de komende dagen gaat sneeuwruimen op om ook brandkranen van sneeuw te ontdoen. Brandkranen zijn te vinden op strategische punten in de straat, het trottoir of in de berm en te herkennen aan een rood identificatiebordje. Vaak wijst een gele pijl naar de plek van de brandkraan, aldus Brandweer Nederland. Bij het blussen van een brand is veel water nodig.
Zaterdagavond gaat het van het zuiden uit sneeuwen en in de nacht naar zondag breidt het sneeuwgebied zich uit naar het noorden. Zondag kan 10 tot 20 centimeter vallen en lokaal zelfs 30.
"Alles onder een witte laag, dat ziet er mooi uit en voor velen geeft het een hoop plezier. Maar voor de brandweer is het soms ook lastig, want brandkranen en markeringen verdwijnen ook onder de sneeuw", aldus Brandweer Nederland vrijdag.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink snapt de frustratie van gemeenten als Hardenberg, waar asielzoekerscentra langer moeten openblijven. "We zijn in staat om het op te lossen, maar we hebben tijd nodig", zei de CDA-minister voorafgaand aan de ministerraad.
18 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De brandstichting afgelopen nacht in een synagoge in Rotterdam "ruikt naar antisemitisme", vindt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid). Onderzoek moet nog uitwijzen wat er precies is gebeurd en wie daarvoor verantwoordelijk is. Maar dat er sprake is van antisemitisch geweld, "die gok durf ik wel te wagen", aldus de VVD-bewindsman bij inloop van de ministerraad.
29 minuten geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor het overschrijden van een maximumaantal personen in de opvang bij Ter Apel wordt mogelijk vandaag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van die gemeente vrijdag.
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam zegt met afschuw kennis te hebben genomen van de brandstichting bij een synagoge in de stad. In de nacht van donderdag op vrijdag werd brand gesticht bij een synagoge op het A.B.N. Davidsplein (Blijdorp). Niemand raakte gewond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de gemeenteraadsverkiezingen komende woensdag zijn meer raadszetels te vullen dan vier jaar geleden. Tientallen gemeenteraden krijgen op basis van de meest recente bevolkingscijfers meer zetels. Er komen 102 zetels bij, terwijl één gemeente er juist 2 verliest. In totaal staan volgende week 8552 zetels op het spel.
3 uur geleden