Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep aan wie kan: kom helpen in de zorg

Oproep aan wie kan: kom helpen in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Mensen die nu weinig om handen hebben, zoals werknemers in de horeca en de reiswereld, worden opgeroepen (ook tegen betaling) te komen helpen in de zorg. Als ze eerder al eens in de zorg hebben gewerkt is dat helemaal mooi, maar ook anderen zijn welkom. Die kunnen voor lichte zorgtaken worden klaargestoomd met een cursus van een week. Werkgevers wordt intussen gevraagd in hun personeelsbestand te zoeken naar mensen die uitgeleend zouden kunnen worden aan de zorg en die ze voor de gelegenheid wel even willen missen.

De oproepen komen van ActiZ, de branchevereniging van organisaties in de (ouderen)zorg, en van Extra handen voor de zorg, een breed samenwerkingsverband van onder meer werkgeversorganisaties en opnieuw ActiZ. Extra handen voor de zorg bestaat al langer en heeft nu 2500 mensen beschikbaar, maar dat moeten er veel meer worden.

De extra handen zijn vooral nodig voor de ouderenzorg, die niet zoals de ziekenhuiszorg afgeschaald kan worden. Het gaat immers om doorlopende zorg die niet kan worden uitgesteld, zoals bijvoorbeeld een niet-dringende knieoperatie. Het gaat bij de oproep aan mensen zonder ervaring met name om taken als begeleiding, aandacht geven, rondbrengen van eten en dergelijke. Maar ook in ziekenhuizen kunnen deze kandidaten worden ingezet, al is het bijvoorbeeld alleen maar met het helpen van verpleegkundigen, zoals met het aantrekken van beschermende kleding.

Breed

Volgens een woordvoerder van Extra handen voor de zorg zijn er heel veel mensen te vinden die ooit in de zorg hebben gewerkt, doordat de zorg enorm breed is. Voor deze mensen is er ook een leertraject om de oude ervaring op te frissen, aldus ActiZ.

ActiZ vraagt ook iedere burger om in de eigen omgeving te kijken of hij of zij een kwetsbare kan bijstaan.

Belang

Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) onderschrijft het belang van de oproep. De personele situatie is "zorgwekkend", vindt hij. "Ik hoop dat we het gevoel van samen hervinden, waarmee we de eerste golf zijn doorgekomen."

Horecamensen in Breda melden zich intussen al volop, zegt Marijn van Dijke van de regionale afdeling van Koninklijke Horeca Nederland na een bericht van de NOS. "Tussen neus en lippen door is al gezegd dat we wellicht tot in december dicht moeten blijven. Door mee te werken aan goede zorg kunnen we misschien zo snel als mogelijk weer open. Intussen willen we mensen graag aan de gang houden en ook kosten besparen." De zorg neemt namelijk niet alleen de mensen over, maar betaalt ook hun salarissen en dat scheelt de horeca enorm in de kosten. Volgens Van Dijke zijn er in zijn regio al honderden enthousiaste reacties van werkgevers en -nemers in zijn branche. "Zij hebben hospitality toch al hoog in het vaandel staan."

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

2 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

3 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

4 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

4 uur geleden
Roemenië toont kunstschatten voor het eerst na roof in Nederland

BOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.

5 uur geleden
Twaalf blusvoertuigen uitgerukt voor grote natuurbrand in Otterlo

OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.

7 uur geleden
Ophokplicht pluimvee opgeheven, behalve in Gelderse Vallei

DEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.

8 uur geleden