Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep aan wie kan: kom helpen in de zorg

Oproep aan wie kan: kom helpen in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Mensen die nu weinig om handen hebben, zoals werknemers in de horeca en de reiswereld, worden opgeroepen (ook tegen betaling) te komen helpen in de zorg. Als ze eerder al eens in de zorg hebben gewerkt is dat helemaal mooi, maar ook anderen zijn welkom. Die kunnen voor lichte zorgtaken worden klaargestoomd met een cursus van een week. Werkgevers wordt intussen gevraagd in hun personeelsbestand te zoeken naar mensen die uitgeleend zouden kunnen worden aan de zorg en die ze voor de gelegenheid wel even willen missen.

De oproepen komen van ActiZ, de branchevereniging van organisaties in de (ouderen)zorg, en van Extra handen voor de zorg, een breed samenwerkingsverband van onder meer werkgeversorganisaties en opnieuw ActiZ. Extra handen voor de zorg bestaat al langer en heeft nu 2500 mensen beschikbaar, maar dat moeten er veel meer worden.

De extra handen zijn vooral nodig voor de ouderenzorg, die niet zoals de ziekenhuiszorg afgeschaald kan worden. Het gaat immers om doorlopende zorg die niet kan worden uitgesteld, zoals bijvoorbeeld een niet-dringende knieoperatie. Het gaat bij de oproep aan mensen zonder ervaring met name om taken als begeleiding, aandacht geven, rondbrengen van eten en dergelijke. Maar ook in ziekenhuizen kunnen deze kandidaten worden ingezet, al is het bijvoorbeeld alleen maar met het helpen van verpleegkundigen, zoals met het aantrekken van beschermende kleding.

Breed

Volgens een woordvoerder van Extra handen voor de zorg zijn er heel veel mensen te vinden die ooit in de zorg hebben gewerkt, doordat de zorg enorm breed is. Voor deze mensen is er ook een leertraject om de oude ervaring op te frissen, aldus ActiZ.

ActiZ vraagt ook iedere burger om in de eigen omgeving te kijken of hij of zij een kwetsbare kan bijstaan.

Belang

Minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) onderschrijft het belang van de oproep. De personele situatie is "zorgwekkend", vindt hij. "Ik hoop dat we het gevoel van samen hervinden, waarmee we de eerste golf zijn doorgekomen."

Horecamensen in Breda melden zich intussen al volop, zegt Marijn van Dijke van de regionale afdeling van Koninklijke Horeca Nederland na een bericht van de NOS. "Tussen neus en lippen door is al gezegd dat we wellicht tot in december dicht moeten blijven. Door mee te werken aan goede zorg kunnen we misschien zo snel als mogelijk weer open. Intussen willen we mensen graag aan de gang houden en ook kosten besparen." De zorg neemt namelijk niet alleen de mensen over, maar betaalt ook hun salarissen en dat scheelt de horeca enorm in de kosten. Volgens Van Dijke zijn er in zijn regio al honderden enthousiaste reacties van werkgevers en -nemers in zijn branche. "Zij hebben hospitality toch al hoog in het vaandel staan."

Meer uit Binnenland

Extra waarschuwing voor noorden: code oranje om gladheid

DE BILT (ANP) - Friesland, Groningen en Drenthe moeten dinsdag nog meer dan de andere provincies rekening houden met gladheid. Het KNMI waarschuwt die drie provincies daarvoor met code oranje van dinsdag 22.00 tot woensdag 10.00 uur. Op Zeeland na geldt voor de rest van het land vanaf dinsdagochtend waarschuwingscode geel.

2 uur geleden
OM: Zweden vervolgt tiener voor beschieting bij gevangenis Alphen

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - De tienerjongen die donderdag in Zweden werd opgepakt voor betrokkenheid bij de schietpartij bij de gevangenis in Alphen aan den Rijn op 16 januari wordt in zijn thuisland vervolgd. Dat meldt het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
VluchtelingenWerk vraagt betere bescherming Syrische minderheden

AMSTERDAM (ANP) - Syrische minderheden als alawieten, druzen en Koerden moeten betere asielbescherming krijgen van de Nederlandse regering, omdat zij ook na de machtsovername in Syrië slachtoffer zijn van gericht geweld. Dat vindt VluchtelingenWerk Nederland.

4 uur geleden
Dwangsom Amsterdamse afvalverwerker om te hoge dioxineuitstoot

ZAANDAM (ANP) - De Amsterdamse afvalverwerker AEB moet maximaal 280.000 euro betalen als het bedrijf weer te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft een last onder dwangsom opgelegd, die in delen wordt geïnd als het bedrijf opnieuw de regels overtreedt. Het Afval Energie Bedrijf (AEB) in het Westelijk Havengebied van Amsterdam heeft in 2024 en 2025 meerdere keren de normen voor de uitstoot van dioxine overschreden.

5 uur geleden
NCAB gaat met universiteiten in gesprek over antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB), Eddo Verdoner, wil actief in gesprek met universiteiten over het rapport van de Taskforce Antisemitismebestrijding, waarvan hij zelf ook lid was. Het is belangrijk dat de onderwijsinstellingen "een stap naar voren doen" en achter de Joodse studenten en medewerkers gaan staan die zich onveilig voelen, vindt Verdoner. "Het moet dus niet iets eenmaligs zijn, maar een continu proces waarin universiteiten ervoor zorgen dat het sociale klimaat veiligheid biedt voor iedereen."

6 uur geleden
Model Yfke Sturm zegt spijt te hebben van contact met Epstein

LONDEN (ANP) - Model Yfke Sturm heeft spijt van haar contact met Jeffrey Epstein. Ze zegt dat met de kennis van nu haar "eerdere betrokkenheid een ernstige inschattingsfout was". Dat laat de Nederlandse maandag weten in een schriftelijke verklaring aan RTL Boulevard. Afgelopen week werd bekend dat haar naam in zeker honderden nieuwe vrijgegeven documenten in de zogenaamde Epstein-files was opgedoken.

6 uur geleden
Universiteiten zien rapport Joodse studenten als aanvulling

DEN HAAG (ANP) - Universiteiten zien de aanbevelingen van de Taskforce Antisemitismebestrijding als extra handvatten om Joodse studenten en medewerkers een veilige studie- en werkomgeving te geven. In een maandag verschenen rapport schrijft de taskforce onder meer dat hogeronderwijsinstellingen "duidelijker, vaker en publiekelijker" voor deze groep moeten opkomen en de sociale veiligheid van hen moeten versterken.

6 uur geleden