Oproep aan Tweede Kamer: meer aandacht voor kinderrechten
DEN HAAG (ANP) - Een gelegenheidscoalitie van vijftien organisaties vraagt donderdag bij de Tweede Kamer aandacht voor de rechten van kinderen wereldwijd. Medewerkers staan 's middags bij het nieuwe Kamergebouw met een grote wip. Die moet politici en beleidsmakers erop wijzen maken dat "kinderen niet op de wip behoren te zitten, maar het volle pond verdienen".
Wereldwijd lijden kinderen door geweld, misbruik en armoede, en corona heeft dat nog eens verergerd, stelt de coalitie. Door de pandemie leven 140 miljoen kinderen extra in extreme armoe. Jaarlijks worden 12 miljoen meisjes gedwongen uitgehuwelijkt en 263 miljoen kinderen gaan structureel niet naar school. De organisaties vinden dat het Nederlandse beleid voor buitenland en ontwikkelingshulp niet genoeg prioriteit geeft aan kinderen en hun rechten. Bij ontwikkelingssamenwerking moeten de belangen van kinderen veel meer voorop staan, zowel in crisissituaties als structureel.
De organisaties achter het initiatief zijn Aflatoun, Defence for Children, Edukans, Jantje Beton, Lilianefonds, Plan International, Red een Kind, Right to Play, SOFT tulip, Save the Children, SOS Kinderdorpen, Terre des Hommes, UNICEF, War Child en World Vision. Ze willen leden van de Tweede Kamer donderdag ook een aanbevelingsbrief overhandigen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
13 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
23 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
1 dag geleden