Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep aan Nederlanders in Thailand: mijd drukke full moon-party's

Oproep aan Nederlanders in Thailand: mijd drukke full moon-party's

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders in Thailand, waar dit weekend het Loy Krathong-festival wordt gevierd dat op sommige plekken samenvalt met full moon-party's, moeten deze drukke plaatsen mijden. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse ambassade in Bangkok.

Volgens de ambassade kunnen het festival en de full moon-party's op onder meer Koh Phangan leiden tot grote drukte en gespannen situaties. "Vermijd daarom tijdens dit weekend deze drukke plaatsen. Wees extra waakzaam, en volg altijd de aanwijzingen op van de lokale autoriteiten", aldus de ambassade in een bericht aan Nederlanders in Thailand.

Thaise media meldden eerder dat de Israëlische autoriteiten Israëliërs in Thailand opriepen waakzaam te blijven. Dat gebeurde na berichten dat de Thaise politie in interne documenten zou hebben gewaarschuwd voor een complot om een terroristische aanslag op Israëliërs te plegen. De waarschuwing zou vooral gericht zijn op het full moon-feest op Koh Phangan. Thaise veiligheidsautoriteiten stellen volgens Thaise media echter dat Koh Phangan veilig is.

Op de vraag of de waarschuwing die de ambassade in Bangkok heeft gedaan te maken heeft met het grote aantal Israëlische toeristen en de angst voor terreuraanslagen antwoordt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken: "Wij hebben in elk geval aanwijzingen dat het druk kan worden en er gespannen situaties kunnen ontstaan. En daarom geven we Nederlanders het advies die drukke plekken te mijden, net als andere landen doen."

Meer uit Binnenland

Politie Amsterdam ziet meer geweld van mensen zonder perspectief

AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.

27 minuten geleden
Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

4 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

6 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

9 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

11 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

17 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

19 uur geleden