Oproep aan Nederlanders in Thailand: mijd drukke full moon-party's
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders in Thailand, waar dit weekend het Loy Krathong-festival wordt gevierd dat op sommige plekken samenvalt met full moon-party's, moeten deze drukke plaatsen mijden. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse ambassade in Bangkok.
Volgens de ambassade kunnen het festival en de full moon-party's op onder meer Koh Phangan leiden tot grote drukte en gespannen situaties. "Vermijd daarom tijdens dit weekend deze drukke plaatsen. Wees extra waakzaam, en volg altijd de aanwijzingen op van de lokale autoriteiten", aldus de ambassade in een bericht aan Nederlanders in Thailand.
Thaise media meldden eerder dat de Israëlische autoriteiten Israëliërs in Thailand opriepen waakzaam te blijven. Dat gebeurde na berichten dat de Thaise politie in interne documenten zou hebben gewaarschuwd voor een complot om een terroristische aanslag op Israëliërs te plegen. De waarschuwing zou vooral gericht zijn op het full moon-feest op Koh Phangan. Thaise veiligheidsautoriteiten stellen volgens Thaise media echter dat Koh Phangan veilig is.
Op de vraag of de waarschuwing die de ambassade in Bangkok heeft gedaan te maken heeft met het grote aantal Israëlische toeristen en de angst voor terreuraanslagen antwoordt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken: "Wij hebben in elk geval aanwijzingen dat het druk kan worden en er gespannen situaties kunnen ontstaan. En daarom geven we Nederlanders het advies die drukke plekken te mijden, net als andere landen doen."
Meer uit Binnenland
ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".
10 uur geleden