Oproep aan Nederlanders in Thailand: mijd drukke full moon-party's
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders in Thailand, waar dit weekend het Loy Krathong-festival wordt gevierd dat op sommige plekken samenvalt met full moon-party's, moeten deze drukke plaatsen mijden. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse ambassade in Bangkok.
Volgens de ambassade kunnen het festival en de full moon-party's op onder meer Koh Phangan leiden tot grote drukte en gespannen situaties. "Vermijd daarom tijdens dit weekend deze drukke plaatsen. Wees extra waakzaam, en volg altijd de aanwijzingen op van de lokale autoriteiten", aldus de ambassade in een bericht aan Nederlanders in Thailand.
Thaise media meldden eerder dat de Israëlische autoriteiten Israëliërs in Thailand opriepen waakzaam te blijven. Dat gebeurde na berichten dat de Thaise politie in interne documenten zou hebben gewaarschuwd voor een complot om een terroristische aanslag op Israëliërs te plegen. De waarschuwing zou vooral gericht zijn op het full moon-feest op Koh Phangan. Thaise veiligheidsautoriteiten stellen volgens Thaise media echter dat Koh Phangan veilig is.
Op de vraag of de waarschuwing die de ambassade in Bangkok heeft gedaan te maken heeft met het grote aantal Israëlische toeristen en de angst voor terreuraanslagen antwoordt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken: "Wij hebben in elk geval aanwijzingen dat het druk kan worden en er gespannen situaties kunnen ontstaan. En daarom geven we Nederlanders het advies die drukke plekken te mijden, net als andere landen doen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kosten voor een gehandicaptenparkeerkaart (GPK) lopen per gemeente flink uiteen. In de duurste gemeente kost de kaart 333 euro, terwijl het in zestien gemeenten gratis is. Dat blijkt uit een analyse en uitvraag van het ANP bij 338 Nederlandse gemeenten. Tussen 2024 en 2026 was de inflatie 6,7 procent. De kosten zijn in 123 gemeenten meer gestegen dan de inflatie over twee jaar.
7 uur geleden