Oproep aan Nederlanders in Thailand: mijd drukke full moon-party's
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders in Thailand, waar dit weekend het Loy Krathong-festival wordt gevierd dat op sommige plekken samenvalt met full moon-party's, moeten deze drukke plaatsen mijden. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse ambassade in Bangkok.
Volgens de ambassade kunnen het festival en de full moon-party's op onder meer Koh Phangan leiden tot grote drukte en gespannen situaties. "Vermijd daarom tijdens dit weekend deze drukke plaatsen. Wees extra waakzaam, en volg altijd de aanwijzingen op van de lokale autoriteiten", aldus de ambassade in een bericht aan Nederlanders in Thailand.
Thaise media meldden eerder dat de Israëlische autoriteiten Israëliërs in Thailand opriepen waakzaam te blijven. Dat gebeurde na berichten dat de Thaise politie in interne documenten zou hebben gewaarschuwd voor een complot om een terroristische aanslag op Israëliërs te plegen. De waarschuwing zou vooral gericht zijn op het full moon-feest op Koh Phangan. Thaise veiligheidsautoriteiten stellen volgens Thaise media echter dat Koh Phangan veilig is.
Op de vraag of de waarschuwing die de ambassade in Bangkok heeft gedaan te maken heeft met het grote aantal Israëlische toeristen en de angst voor terreuraanslagen antwoordt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken: "Wij hebben in elk geval aanwijzingen dat het druk kan worden en er gespannen situaties kunnen ontstaan. En daarom geven we Nederlanders het advies die drukke plekken te mijden, net als andere landen doen."
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
39 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
1 uur geleden