Oproep aan minister Helder voor noodfonds sportsector
UTRECHT (ANP) - Voor de sportsector moet een noodfonds komen om te voorkomen dat nog meer personeel verdwijnt. Vakbond FNV Sport, de werkgeversvereniging Netwerk in de Sport (NIDS) en belangenvereniging Sportkracht 12 hebben bij minister Conny Helder (Langdurige Zorg en Sport) aangedrongen een dergelijk financiële buffer op te tuigen.
Het zijn vooral de toegenomen energielasten die de 25.000 sportverenigingen in Nederland in toenemende mate in de problemen brengen. "Om het hoofd boven water te houden moeten ze impopulaire maatregelen nemen, waardoor steeds meer personeel de sector verlaat, terwijl ze juist alles op alles moeten zetten om personeel te behouden", stellen de drie organisaties.
"Onbetaalbare energierekeningen, ouders die het lidmaatschap van hun kinderen opzeggen en personeel dat de sector verlaat. De minister moet snel met een noodfonds komen, ze kan niet aan de zijlijn blijven staan", zegt Hanan Yagoubi, bestuurder FNV Sport. "We moeten ook de trainers behouden voor onze sporttalentjes; trainers zijn vaak de eerste die van de loonlijst afvallen. Als dit nog lang doorgaat, dan wordt sporten een luxe en die kant moeten we niet op als maatschappij.’'
De KNVB kwam eerder deze maand met een soortgelijke oproep. De voetbalbond pleitte eveneens voor een noodfonds voor sportaanbieders, die zich door de hogere energielasten genoodzaakt zien om ingrijpende maatregelen te nemen, zoals het verhogen van de contributie of het invoeren van een doucheverbod. Het verhogen van de contributie kan ervoor zorgen dat mensen stoppen met sport. "Iets wat de volksgezondheid niet ten goede komt", aldus de KNVB.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
11 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden