Oproep aan kabinet: asielzoekers sneller laten werken is win-win
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers moeten sneller aan het werk kunnen. Die oproep doen het stedennetwerk G40, VNG, VluchtelingenWerk Nederland en het COA aan minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en de Tweede Kamercommissie die over asiel gaat.
De briefschrijvers verwijzen naar een in september verschenen rapport van Platform31 waarin staat dat asielzoekers te weinig kansen krijgen op de arbeidsmarkt. En dat terwijl er volgens de organisaties juist in "belangrijke" sectoren meer mensen op de werkvloer nodig zijn, een tekort dat momenteel wordt "opgevangen door arbeidsmigranten die we uit andere landen trekken".
Als asielzoekers niet mogen werken terwijl zij op hun asielbesluit wachten, wordt "van hun inzet en talenten" geen gebruik gemaakt. "Daarmee missen we, zeker gezien de tekorten in belangrijke sectoren, kansen." Als deze groep wel eerder kan werken helpt dit "de samenleving, de arbeidsmarkt en de asielzoekers zelf".
De organisaties pleiten er onder meer voor dat het regelen van een werkvergunning minder lang duurt en dat de asielzoekers beter begeleid worden naar betaald werk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiƫn. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Planbureau (CPB) ziet in de plannen van coalitiepartijen D66, VVD en CDA een "beperkte verruiming" van de hypotheekrenteaftrek. Het ging in de campagne veel over deze regeling die huizenbezitters bevoordeelt, en die D66 en CDA wilden afbouwen. Op papier verandert de coalitie niets aan de hypotheekrenteaftrek, maar door andere maatregelen gaat er toch meer geld naartoe.
7 uur geleden