Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep aan kabinet: asielzoekers sneller laten werken is win-win

Oproep aan kabinet: asielzoekers sneller laten werken is win-win

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers moeten sneller aan het werk kunnen. Die oproep doen het stedennetwerk G40, VNG, VluchtelingenWerk Nederland en het COA aan minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en de Tweede Kamercommissie die over asiel gaat.

De briefschrijvers verwijzen naar een in september verschenen rapport van Platform31 waarin staat dat asielzoekers te weinig kansen krijgen op de arbeidsmarkt. En dat terwijl er volgens de organisaties juist in "belangrijke" sectoren meer mensen op de werkvloer nodig zijn, een tekort dat momenteel wordt "opgevangen door arbeidsmigranten die we uit andere landen trekken".

Als asielzoekers niet mogen werken terwijl zij op hun asielbesluit wachten, wordt "van hun inzet en talenten" geen gebruik gemaakt. "Daarmee missen we, zeker gezien de tekorten in belangrijke sectoren, kansen." Als deze groep wel eerder kan werken helpt dit "de samenleving, de arbeidsmarkt en de asielzoekers zelf".

De organisaties pleiten er onder meer voor dat het regelen van een werkvergunning minder lang duurt en dat de asielzoekers beter begeleid worden naar betaald werk.

Meer uit Politiek

Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

8 uur geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

1 dag geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

1 dag geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

1 dag geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
Oud-BBB'er Van Gasteren gaat zelfstandig door in Eerste Kamer

DEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.

2 dagen geleden