Oproep aan kabinet: asielzoekers sneller laten werken is win-win
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers moeten sneller aan het werk kunnen. Die oproep doen het stedennetwerk G40, VNG, VluchtelingenWerk Nederland en het COA aan minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken en Werkgelegenheid), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en de Tweede Kamercommissie die over asiel gaat.
De briefschrijvers verwijzen naar een in september verschenen rapport van Platform31 waarin staat dat asielzoekers te weinig kansen krijgen op de arbeidsmarkt. En dat terwijl er volgens de organisaties juist in "belangrijke" sectoren meer mensen op de werkvloer nodig zijn, een tekort dat momenteel wordt "opgevangen door arbeidsmigranten die we uit andere landen trekken".
Als asielzoekers niet mogen werken terwijl zij op hun asielbesluit wachten, wordt "van hun inzet en talenten" geen gebruik gemaakt. "Daarmee missen we, zeker gezien de tekorten in belangrijke sectoren, kansen." Als deze groep wel eerder kan werken helpt dit "de samenleving, de arbeidsmarkt en de asielzoekers zelf".
De organisaties pleiten er onder meer voor dat het regelen van een werkvergunning minder lang duurt en dat de asielzoekers beter begeleid worden naar betaald werk.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten heeft maandag een "indringend gesprek" gehad met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Aanleiding voor het onderhoud waren recente aanslagen op een joods gebedshuis en een joodse school in Rotterdam en Amsterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is "heel moeilijk" om snel een missie te realiseren om de Straat van Hormuz veilig te maken voor de scheepvaart. Dat zei premier Rob Jetten maandag. De Amerikaanse president Donald Trump dringt aan op een NAVO-inzet in het gebied bij de Perzische Golf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) sluit de inzet van Nederland om de veilige doorvaart in de Straat van Hormuz te garanderen niet uit, maar is daarin wel terughoudend. "Nederland wil het gesprek overal over voeren, maar dit is niet een besluit dat je zomaar neemt", zei hij voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) heeft geen uitnodiging ontvangen om deel te nemen aan de gesprekken die minister-president Jetten maandag voert met vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap. Dat laat CIDI-directeur Naomi Mestrum weten. Het is niet duidelijk wie er wel met Jetten om tafel gaan.
21 uur geledenLEIDEN (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht niet dat progressieve kiezers bij de gemeenteraadsverkiezingen weglopen bij zijn partij D66 omdat ze het coalitieakkoord te rechts vinden. "Ik denk dat de meeste mensen het gewoon kunnen waarderen dat we verantwoordelijkheid nemen nu op landelijk niveau, dat we ook moeilijke keuzes daar niet uit de weg gaan", zei hij zondagmiddag terwijl hij campagne voerde in Leiden.
1 dag geledenALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.
2 dagen geleden