Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oproep aan Den Haag voor ruimere opvang vluchtelingen Moria

Oproep aan Den Haag voor ruimere opvang vluchtelingen Moria

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet een eerlijk aandeel nemen in de opname van de slachtoffers van het kamp Moria op het Griekse eiland Lesbos. Ook moet Nederland in EU-verband humanitaire hulp geven die verder gaat dan alleen het bouwen van een tentenkamp en bijdragen aan een solide Europees migratiepact.

Deze oproep aan het kabinet staat donderdag in het Algemeen Dagblad, Volkskrant en Trouw. De oproep komt van een maatschappelijk collectief, bestaande uit onder meer vakbonden, maatschappelijke en religieuze organisaties, politieke partijen, bestuurders, advocaten en bekende Nederlanders,

Van de 13.000 kwetsbare mensen in Moria wil Nederland er honderd opnemen. Die gaan dan af van het aantal dat Nederland toch al zou opnemen. "Deze ramp is een wake-up call. Een gevolg van falend beleid, nationaal en Europees", aldus de ondertekenaars. "Wij kunnen en mogen niet langer wegkijken. Wij zijn beschaamd door de zogenaamde ‘Moria-deal’ van de regeringscoalitie. Alle 13.000 mensen van Moria vallen onder de universele mensenrechten van recht op leven en menselijke waardigheid.

Daarnaast worden de Nederlanders opgeroepen hun steun te betuigen op sociale mediakanalen onder de hashtag #wegkijkenisgeenoptie.

Donderdag spreekt de Tweede Kamer over de zogenoemde ‘Moria-deal’ tijdens het algemeen overleg van Justitie en Veiligheid.

Meer uit Politiek

De Bat krijgt taak om ruimte te maken op volgelopen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Jo-Annes de Bat krijgt bij zijn aantreden als staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei het volgelopen stroomnet onder zijn hoede. Dat zei de CDA'er na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten. Hij wil oplossingen voor de drukte op het stroomnet "versnellen", maar weet nog niet hoe. "Dat ga ik allemaal ontdekken. Er zal vast een heel inwerkprogramma staan om zaken nog beter te begrijpen."

4 uur geleden
Yeşilgöz hoopt op meer waardering voor militairen

DEN HAAG (ANP) - Toekomstig minister van Defensie, Dilan Yeşilgöz, hoopt dat er meer erkenning komt voor de strijdkrachten. "Ik hoop wel, vooral, dat we met elkaar onze militairen veel meer gaan waarderen en gaan eren", zei de VVD'er donderdag na een gesprek met formateur Rob Jetten.

5 uur geleden
Van Veldhoven: terugkijkend is overstap lobby niet goed gegaan

DEN HAAG (ANP) - Terugkijkend vindt D66'er Stientje van Veldhoven dat haar eerdere overstap van bewindspersoon naar lobbyist niet goed is gegaan. Dat zei ze woensdag na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. "Omdat het toch allerlei vragen opleverde, dat is niet goed voor de politiek," vindt de aankomend minister van Klimaat en Groene Groei.

1 dag geleden
Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd voor een ministerspost

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert was verbaasd dat ze is gevraagd om minister van Economische Zaken te worden, zei ze na afloop van haar gesprek met formateur Rob Jetten. De CDA'er zei dat het "een vraag is waar je onmogelijk ja op kunt zeggen, maar ook onmogelijk nee op kunt zeggen", waarmee ze voormalig onderwijsminister Robbert Dijkgraaf aanhaalde.

1 dag geleden
StemWijzer voor kiezers in 258 gemeenten bij raadsverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - In 258 gemeenten is de StemWijzer online gegaan in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. De stemhulp is afgestemd op de lokale partijen en onderwerpen die in een gemeente spelen.

1 dag geleden
Burgemeesters bezorgd over verruwing in samenleving en wereld

DEN HAAG (ANP) - Burgemeesters maken zich grote zorgen over verharding en verruwing. Die zien ze in de politiek, in de samenleving en in de wereld. In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen, over precies een maand, waarschuwen ze daarvoor in hun toespraken.

1 dag geleden
Jetten hoopt deze week nieuwe staatssecretaris te vinden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.

2 dagen geleden