Oproep aan Chemours: stoppen, opruimen en rekenschap geven
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het tweede deel van de hoorzitting over Chemours door de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft een inwoonster van Dordrecht in een emotioneel betoog een oproep gedaan. "Stoppen, opruimen en rekenschap geven", zei de vrouw, doelend op de chemische fabriek in Dordrecht die jarenlang schadelijke en gevaarlijke PFAS-stoffen heeft uitgestoten. "Chemours wil alleen maar vooruitkijken. Wie zou dat niet willen als je je buren hebt vergiftigd?"
In het provinciehuis in Den Haag vond woensdag een vervolg plaats op de ruim drie uur durende hoorzitting van afgelopen vrijdag in het stadhuis van Dordrecht. Toen kwamen naast omwonenden van de fabriek ook wethouders van de vier betrokken gemeentes, vertegenwoordigers van de GGD en de toezichthoudende milieudienst DCMR en de leiding van Chemours zelf aan het woord. Vanwege het grote aantal mensen dat zich had aangemeld om in te spreken, werd de hoorzitting vijf dagen later vervolgd.
De Zuid-Hollandse Statenleden gaan woensdagmiddag met elkaar in debat over Chemours en de PFAS-problematiek.
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
2 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemeniƫ gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
22 uur geleden