Oproep aan Chemours: stoppen, opruimen en rekenschap geven
DEN HAAG (ANP) - Tijdens het tweede deel van de hoorzitting over Chemours door de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft een inwoonster van Dordrecht in een emotioneel betoog een oproep gedaan. "Stoppen, opruimen en rekenschap geven", zei de vrouw, doelend op de chemische fabriek in Dordrecht die jarenlang schadelijke en gevaarlijke PFAS-stoffen heeft uitgestoten. "Chemours wil alleen maar vooruitkijken. Wie zou dat niet willen als je je buren hebt vergiftigd?"
In het provinciehuis in Den Haag vond woensdag een vervolg plaats op de ruim drie uur durende hoorzitting van afgelopen vrijdag in het stadhuis van Dordrecht. Toen kwamen naast omwonenden van de fabriek ook wethouders van de vier betrokken gemeentes, vertegenwoordigers van de GGD en de toezichthoudende milieudienst DCMR en de leiding van Chemours zelf aan het woord. Vanwege het grote aantal mensen dat zich had aangemeld om in te spreken, werd de hoorzitting vijf dagen later vervolgd.
De Zuid-Hollandse Statenleden gaan woensdagmiddag met elkaar in debat over Chemours en de PFAS-problematiek.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
11 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
12 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
14 uur geleden