Oprichter Loterijverlies niet in rechtbank door code rood
ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak tegen de oprichter van stichting Loterijverlies is maandag in Zwolle aangehouden vanwege code rood. Ferdy R. wordt verdacht van het verduisteren van 2,8 miljoen euro van de stichting. De 40-jarige R. uit het Noord-Hollandse Bergen en zijn advocaat verschenen niet op de zitting in Zwolle vanwege de weersomstandigheden.
"R. komt zijn woonwijk niet uit", zei de voorzitter. Stichting Loterijverlies voert namens duizenden deelnemers actie tegen de Staatsloterij. Ze voelen zich misleid omdat hun winstkansen kleiner zouden zijn dan voorgespiegeld. De 2,8 miljoen euro die de stichting in zijn 'oorlogskas' had, "werd echter door R. beschouwd als zijn eigen geld waarover hij vrijelijk kon beschikken", zei de officier van justitie. Het geld zou zijn doorgeschoven naar Guernsey, het Kanaaleiland met een gunstig belastingklimaat.
Met het geld zou R. ook zijn huidige woning in Bergen betaald hebben. Daarnaast lichtte R. de fiscus op, zo betoogde de officier van justitie. Naast 396.000 euro aan omzetbelasting onthield R. de Belastingdienst ook nog 668.000 euro inkomstenbelasting. Een poging tot schikking tussen de stichting Loterijverlies en R. mislukte afgelopen jaar, zei de officier.
Het strafrechtelijk onderzoek, met een dossier van ruim 5000 pagina's, is af. De advocaat van de verdachte wil nog enkele getuigen horen, maar het Openbaar Ministerie ziet daar niets in. De rechtbank besloot de verdediging toch nog een tweede kans te geven dat verzoek op een zitting toe te lichten. Na die zitting in april wordt de zaak vermoedelijk na de zomer inhoudelijk behandeld.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft het afgelopen weekend ongeveer 200.000 mensen van en naar carnavalssteden vervoerd, volgens de vervoerder ongeveer evenveel als vorig jaar. Zij veroorzaakten wel meer viezigheid dan vorig jaar.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Meer mensen gaan met griepachtige klachten naar de huisarts, en daardoor houdt de epidemie aan. Die begon vorige week.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Een 31-jarige man uit Arnhem is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar voor de moord op zijn ex-vrouw in april vorig jaar. Het Openbaar Ministerie had twintig jaar geëist.
8 uur geleden