Oprichter Loterijverlies niet in rechtbank door code rood
ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak tegen de oprichter van stichting Loterijverlies is maandag in Zwolle aangehouden vanwege code rood. Ferdy R. wordt verdacht van het verduisteren van 2,8 miljoen euro van de stichting. De 40-jarige R. uit het Noord-Hollandse Bergen en zijn advocaat verschenen niet op de zitting in Zwolle vanwege de weersomstandigheden.
"R. komt zijn woonwijk niet uit", zei de voorzitter. Stichting Loterijverlies voert namens duizenden deelnemers actie tegen de Staatsloterij. Ze voelen zich misleid omdat hun winstkansen kleiner zouden zijn dan voorgespiegeld. De 2,8 miljoen euro die de stichting in zijn 'oorlogskas' had, "werd echter door R. beschouwd als zijn eigen geld waarover hij vrijelijk kon beschikken", zei de officier van justitie. Het geld zou zijn doorgeschoven naar Guernsey, het Kanaaleiland met een gunstig belastingklimaat.
Met het geld zou R. ook zijn huidige woning in Bergen betaald hebben. Daarnaast lichtte R. de fiscus op, zo betoogde de officier van justitie. Naast 396.000 euro aan omzetbelasting onthield R. de Belastingdienst ook nog 668.000 euro inkomstenbelasting. Een poging tot schikking tussen de stichting Loterijverlies en R. mislukte afgelopen jaar, zei de officier.
Het strafrechtelijk onderzoek, met een dossier van ruim 5000 pagina's, is af. De advocaat van de verdachte wil nog enkele getuigen horen, maar het Openbaar Ministerie ziet daar niets in. De rechtbank besloot de verdediging toch nog een tweede kans te geven dat verzoek op een zitting toe te lichten. Na die zitting in april wordt de zaak vermoedelijk na de zomer inhoudelijk behandeld.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.
3 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.
1 dag geleden