Oprichter cryptobeurs Binance mag van aanklagers VS niet uit
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse aanklagers willen voorkomen dat de oprichter en voormalig topman Changpeng Zhao van cryptobeurs Binance terugkeert naar zijn huis in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Ze achten de kans dat hij niet terugkeert te groot.
Zhao staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance de Amerikaanse anti-witwasregels heeft overtreden. Hij heeft schuld bekend en is inmiddels teruggetreden als topman. De rechter stemde deze week in met het verzoek van de multimiljardair om vóór zijn veroordeling in februari terug te keren naar de VAE.
De aanklagers dringen er bij de rechter op aan die beslissing te heroverwegen. Volgens hen bestaat er een "aanzienlijk risico" dat Zhao niet terugkeert naar de VS. De VAE hebben geen uitleveringsverdrag met de VS. "Het verlies van de borgsom van 20 miljoen dollar zou hij voor lief nemen en daarna kan hij de rest van zijn leven comfortabel in de VAE leven", aldus de aanklagers.
Zhao kan veroordeeld worden tot een gevangenisstraf van tien jaar. Tijdens de rechtszaak bleek onder meer dat Binance cryptotransacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda toestond en naliet hiervan melding te maken bij de Amerikaanse autoriteiten.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine plus gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de winst van een dag eerder. De chipbedrijven op het Damrak gingen overwegend omlaag na de stijgingen op donderdag. In Londen was luchtvaartmaatschappij easyJet een uitblinker dankzij een rivaliserend overnamebod op het bedrijf.
13 uur geledenHUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.
13 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.
14 uur geleden