Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oprichter cryptobeurs Binance mag van aanklagers VS niet uit

Oprichter cryptobeurs Binance mag van aanklagers VS niet uit

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse aanklagers willen voorkomen dat de oprichter en voormalig topman Changpeng Zhao van cryptobeurs Binance terugkeert naar zijn huis in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Ze achten de kans dat hij niet terugkeert te groot.

Zhao staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance de Amerikaanse anti-witwasregels heeft overtreden. Hij heeft schuld bekend en is inmiddels teruggetreden als topman. De rechter stemde deze week in met het verzoek van de multimiljardair om vóór zijn veroordeling in februari terug te keren naar de VAE.

De aanklagers dringen er bij de rechter op aan die beslissing te heroverwegen. Volgens hen bestaat er een "aanzienlijk risico" dat Zhao niet terugkeert naar de VS. De VAE hebben geen uitleveringsverdrag met de VS. "Het verlies van de borgsom van 20 miljoen dollar zou hij voor lief nemen en daarna kan hij de rest van zijn leven comfortabel in de VAE leven", aldus de aanklagers.

Zhao kan veroordeeld worden tot een gevangenisstraf van tien jaar. Tijdens de rechtszaak bleek onder meer dat Binance cryptotransacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda toestond en naliet hiervan melding te maken bij de Amerikaanse autoriteiten.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

5 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

7 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

9 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

18 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

19 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

21 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

21 uur geleden