Oprichter cryptobeurs Binance mag van aanklagers VS niet uit
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amerikaanse aanklagers willen voorkomen dat de oprichter en voormalig topman Changpeng Zhao van cryptobeurs Binance terugkeert naar zijn huis in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). Ze achten de kans dat hij niet terugkeert te groot.
Zhao staat in de Verenigde Staten terecht omdat hij met Binance de Amerikaanse anti-witwasregels heeft overtreden. Hij heeft schuld bekend en is inmiddels teruggetreden als topman. De rechter stemde deze week in met het verzoek van de multimiljardair om vóór zijn veroordeling in februari terug te keren naar de VAE.
De aanklagers dringen er bij de rechter op aan die beslissing te heroverwegen. Volgens hen bestaat er een "aanzienlijk risico" dat Zhao niet terugkeert naar de VS. De VAE hebben geen uitleveringsverdrag met de VS. "Het verlies van de borgsom van 20 miljoen dollar zou hij voor lief nemen en daarna kan hij de rest van zijn leven comfortabel in de VAE leven", aldus de aanklagers.
Zhao kan veroordeeld worden tot een gevangenisstraf van tien jaar. Tijdens de rechtszaak bleek onder meer dat Binance cryptotransacties met organisaties als Islamitische Staat, Hamas en Al Qaeda toestond en naliet hiervan melding te maken bij de Amerikaanse autoriteiten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen van OPEC+ hebben ingestemd met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen bij het oliekartel tegen persbureau Bloomberg.
14 uur geledenCALGARY (ANP/BLOOMBERG) - Het cabinepersoneel van de Canadese luchtvaartmaatschappij WestJet is zondag begonnen met een staking in een geschil over lonen. WestJet is de op een na grootste vliegmaatschappij van Canada. Door de staking zijn honderden vluchten geschrapt.
15 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
1 dag geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
1 dag geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
1 dag geleden