Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het Amerikaanse investeringsfonds Archegos, dat miljardenverliezen in de financiële sector veroorzaakte, moet mogelijk 21 jaar de cel in. Aanklagers in de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de strafoplegging volgende week namelijk met een aanbeveling van een dergelijke gevangenisstraf gekomen.
De 60-jarige Bill Hwang is door een jury in een rechtbank in New York eerder al schuldig bevonden aan onder meer fraude en marktmanipulatie. De omstreden zakenman werd ervan beticht banken te hebben misleid door de waarde van de investeringen van Archegos met allerlei trucjes fors op te blazen.
"Een forse straf is nodig om Hwang - een recidivist en fraudeur zonder berouw - af te schrikken en om zelfs de meest arrogante beleggers duidelijk te maken dat hun grootse plannen zullen worden beantwoord met zware straffen", hebben de aanklagers laten weten aan de rechter.
Risicovolle beleggingen
Archegos deed risicovolle beleggingen die voor een groot deel met geleend geld waren gefinancierd. Later viel het bedrijf om. Met de ineenstorting van Archegos in 2021 waren miljarden dollars gemoeid. Een van de gedupeerden daarvan was de Zwitserse bank Credit Suisse, die later in de problemen kwam en moest worden gered.
Hwangs advocaten verzochten vorige week helemaal geen gevangenisstraf op te leggen, met het argument dat de aanklagers niet konden aantonen dat de forse verliezen in de financiële sector alleen zijn veroorzaakt door Archegos los van andere onafhankelijke factoren. Ze stelden ook dat een gevangenisstraf niet passend zou zijn gezien de leeftijd en gezondheid. Daarbij wezen ze erop dat hij lijdt aan hart- en vaatziekten.
Er zijn ook meer dan honderd mensen, onder wie een voormalig bestuurder van de Zwitserse bank UBS, die brieven hebben ingediend waarin ze om clementie voor Hwang vroegen. Daarbij verwezen ze naar de volgens hen vrijgevigheid, bescheiden levensstijl en inzet voor de kerk van Hwang. Deze kant van Hwangs leven, die draait om zijn Grace and Mercy Foundation, werd grotendeels buiten het proces gehouden op verzoek van de aanklagers.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
16 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
17 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de inflatie. De olieprijzen daalden door het uitstel van een geplande Amerikaanse militaire aanval op Iran. De Amerikaanse president Donald Trump zei de aanval te hebben uitgesteld op verzoek van bondgenoten in het Midden-Oosten om de onderhandelingen met Iran te kunnen voortzetten.
18 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van 606 Europarlementariërs heeft ingestemd met een nieuw quotum voor de import van staal waardoor 18,3 miljoen ton staal tariefvrij kan worden ingevoerd. Dat is 47 procent minder dan het huidige staalquotum. Ook stemde het parlement in met het voorstel om het importtarief voor staal buiten het quotum te verhogen van 25 naar 50 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adverteerders zijn blij dat Netflix vanaf 2027 een abonnement met reclame aanbiedt in Nederland. "We zaten hier al een tijd naar uit te kijken nadat Netflix in andere landen met deze propositie kwam", zegt een woordvoerster van de bond van Adverteerders (bvA).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De maximumprijs van benzine in België stijgt woensdag tot boven de 2 euro per liter, maakte de regering bekend. Het is voor het eerst sinds juli 2022 dat die grens wordt overschreden.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer passagiers vlogen in april via Schiphol ten opzichte van een jaar eerder ondanks dat het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten via de luchthaven afgelopen maand is ingezakt. Luchtvaartmaatschappijen vliegen door de Iranoorlog niet van en naar verschillende bestemmingen in de Golfregio.
2 uur geleden