Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het Amerikaanse investeringsfonds Archegos, dat miljardenverliezen in de financiële sector veroorzaakte, moet mogelijk 21 jaar de cel in. Aanklagers in de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de strafoplegging volgende week namelijk met een aanbeveling van een dergelijke gevangenisstraf gekomen.

De 60-jarige Bill Hwang is door een jury in een rechtbank in New York eerder al schuldig bevonden aan onder meer fraude en marktmanipulatie. De omstreden zakenman werd ervan beticht banken te hebben misleid door de waarde van de investeringen van Archegos met allerlei trucjes fors op te blazen.

"Een forse straf is nodig om Hwang - een recidivist en fraudeur zonder berouw - af te schrikken en om zelfs de meest arrogante beleggers duidelijk te maken dat hun grootse plannen zullen worden beantwoord met zware straffen", hebben de aanklagers laten weten aan de rechter.

Risicovolle beleggingen

Archegos deed risicovolle beleggingen die voor een groot deel met geleend geld waren gefinancierd. Later viel het bedrijf om. Met de ineenstorting van Archegos in 2021 waren miljarden dollars gemoeid. Een van de gedupeerden daarvan was de Zwitserse bank Credit Suisse, die later in de problemen kwam en moest worden gered.

Hwangs advocaten verzochten vorige week helemaal geen gevangenisstraf op te leggen, met het argument dat de aanklagers niet konden aantonen dat de forse verliezen in de financiële sector alleen zijn veroorzaakt door Archegos los van andere onafhankelijke factoren. Ze stelden ook dat een gevangenisstraf niet passend zou zijn gezien de leeftijd en gezondheid. Daarbij wezen ze erop dat hij lijdt aan hart- en vaatziekten.

Er zijn ook meer dan honderd mensen, onder wie een voormalig bestuurder van de Zwitserse bank UBS, die brieven hebben ingediend waarin ze om clementie voor Hwang vroegen. Daarbij verwezen ze naar de volgens hen vrijgevigheid, bescheiden levensstijl en inzet voor de kerk van Hwang. Deze kant van Hwangs leven, die draait om zijn Grace and Mercy Foundation, werd grotendeels buiten het proces gehouden op verzoek van de aanklagers.

Meer uit Financieel

Sportmerk Puma fors hoger op Duitse beurs door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.

1 uur geleden
Betaalprobleem Chinees vastgoedconcern nieuwe klap voor sector

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiële markten.

1 uur geleden
Organisator dopingspelen naar de beurs in New York

NEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.

2 uur geleden
Japans bierconcern Asahi niet in gesprek met hackers

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.

2 uur geleden
Vertrouwen Nederlandse producenten verslechtert in november

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.

3 uur geleden
Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

4 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

10 uur geleden