Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het Amerikaanse investeringsfonds Archegos, dat miljardenverliezen in de financiële sector veroorzaakte, moet mogelijk 21 jaar de cel in. Aanklagers in de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de strafoplegging volgende week namelijk met een aanbeveling van een dergelijke gevangenisstraf gekomen.

De 60-jarige Bill Hwang is door een jury in een rechtbank in New York eerder al schuldig bevonden aan onder meer fraude en marktmanipulatie. De omstreden zakenman werd ervan beticht banken te hebben misleid door de waarde van de investeringen van Archegos met allerlei trucjes fors op te blazen.

"Een forse straf is nodig om Hwang - een recidivist en fraudeur zonder berouw - af te schrikken en om zelfs de meest arrogante beleggers duidelijk te maken dat hun grootse plannen zullen worden beantwoord met zware straffen", hebben de aanklagers laten weten aan de rechter.

Risicovolle beleggingen

Archegos deed risicovolle beleggingen die voor een groot deel met geleend geld waren gefinancierd. Later viel het bedrijf om. Met de ineenstorting van Archegos in 2021 waren miljarden dollars gemoeid. Een van de gedupeerden daarvan was de Zwitserse bank Credit Suisse, die later in de problemen kwam en moest worden gered.

Hwangs advocaten verzochten vorige week helemaal geen gevangenisstraf op te leggen, met het argument dat de aanklagers niet konden aantonen dat de forse verliezen in de financiële sector alleen zijn veroorzaakt door Archegos los van andere onafhankelijke factoren. Ze stelden ook dat een gevangenisstraf niet passend zou zijn gezien de leeftijd en gezondheid. Daarbij wezen ze erop dat hij lijdt aan hart- en vaatziekten.

Er zijn ook meer dan honderd mensen, onder wie een voormalig bestuurder van de Zwitserse bank UBS, die brieven hebben ingediend waarin ze om clementie voor Hwang vroegen. Daarbij verwezen ze naar de volgens hen vrijgevigheid, bescheiden levensstijl en inzet voor de kerk van Hwang. Deze kant van Hwangs leven, die draait om zijn Grace and Mercy Foundation, werd grotendeels buiten het proces gehouden op verzoek van de aanklagers.

Meer uit Financieel

Vliegtuigen wijken uit naar Maastricht door staking België

MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.

5 uur geleden
Veel uitval treinritten door staking in België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.

9 uur geleden
Bloomberg: hernieuwde interesse mijnbouwer BHP in overname Anglo

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.

10 uur geleden
Chinese premier: economische samenwerking met Italië versterken

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.

12 uur geleden
Krant: EssilorLuxottica wil belang nemen in modehuis Armani

ROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.

13 uur geleden
Britse regering wil meer eigen productie belangrijke grondstoffen

LONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.

15 uur geleden
VS werken aan alternatieven voor importheffingen, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

1 dag geleden