Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

Oprichter beleggingsfonds Archegos mogelijk 21 jaar de cel in

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het Amerikaanse investeringsfonds Archegos, dat miljardenverliezen in de financiële sector veroorzaakte, moet mogelijk 21 jaar de cel in. Aanklagers in de Verenigde Staten zijn in aanloop naar de strafoplegging volgende week namelijk met een aanbeveling van een dergelijke gevangenisstraf gekomen.

De 60-jarige Bill Hwang is door een jury in een rechtbank in New York eerder al schuldig bevonden aan onder meer fraude en marktmanipulatie. De omstreden zakenman werd ervan beticht banken te hebben misleid door de waarde van de investeringen van Archegos met allerlei trucjes fors op te blazen.

"Een forse straf is nodig om Hwang - een recidivist en fraudeur zonder berouw - af te schrikken en om zelfs de meest arrogante beleggers duidelijk te maken dat hun grootse plannen zullen worden beantwoord met zware straffen", hebben de aanklagers laten weten aan de rechter.

Risicovolle beleggingen

Archegos deed risicovolle beleggingen die voor een groot deel met geleend geld waren gefinancierd. Later viel het bedrijf om. Met de ineenstorting van Archegos in 2021 waren miljarden dollars gemoeid. Een van de gedupeerden daarvan was de Zwitserse bank Credit Suisse, die later in de problemen kwam en moest worden gered.

Hwangs advocaten verzochten vorige week helemaal geen gevangenisstraf op te leggen, met het argument dat de aanklagers niet konden aantonen dat de forse verliezen in de financiële sector alleen zijn veroorzaakt door Archegos los van andere onafhankelijke factoren. Ze stelden ook dat een gevangenisstraf niet passend zou zijn gezien de leeftijd en gezondheid. Daarbij wezen ze erop dat hij lijdt aan hart- en vaatziekten.

Er zijn ook meer dan honderd mensen, onder wie een voormalig bestuurder van de Zwitserse bank UBS, die brieven hebben ingediend waarin ze om clementie voor Hwang vroegen. Daarbij verwezen ze naar de volgens hen vrijgevigheid, bescheiden levensstijl en inzet voor de kerk van Hwang. Deze kant van Hwangs leven, die draait om zijn Grace and Mercy Foundation, werd grotendeels buiten het proces gehouden op verzoek van de aanklagers.

Meer uit Financieel

Passagiersaantallen Dubai Airport gekelderd door oorlog

DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.

23 minuten geleden
HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

39 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

50 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

1 uur geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden