Oprah Winfrey bij laatste campagnebijeenkomst Harris
PHILADELPHIA (ANP) - Oprah Winfrey heeft bij de allerlaatste campagnebijeenkomst van presidentskandidaat Kamala Harris nogmaals haar steun uitgesproken voor de Democraat. "Als we morgen niet komen opdagen, is het heel goed mogelijk dat we nooit meer de kans krijgen om een stem uit te brengen", zei Winfrey maandagavond in Philadelphia. In de VS vinden dinsdag de presidentsverkiezingen plaats.
"We stemmen voor genezing in plaats van haat", zei Winfrey tegen het publiek. Naast haar op het podium stonden tien jongeren die voor het eerst mogen stemmen. Ook trad Lady Gaga op.
Harris nam het woord vervolgens, nadat ze Winfrey een knuffel had gegeven. "Dit zou wel eens een van de spannendste races in de geschiedenis kunnen worden", zei ze. "Jullie bepalen de uitslag van deze verkiezing, Pennsylvania. Maar vergis je niet: we zullen winnen."
In haar slotpleidooi zei Harris dat ze haar campagne beëindigt zoals deze begon, "met optimisme, energie, plezier en met de hoop op een toekomst waar we samen aan kunnen bouwen".
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft verklaard dat zijn land de basis legt voor verdere onderhandelingen met de Verenigde Staten. Abbas Araghchi zei in een telefoongesprek met topman Rafael Grossi van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) dat wordt gekeken naar een "kader voor toekomstige gesprekken".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense koning Frederik X is in Groenland aangekomen voor een driedaags bezoek. Hij werd onthaald door belangstellenden en de Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen. Groenland is een autonoom gebied binnen het Koninkrijk Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil er ook over kunnen beschikken.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP/DPA/RTR) - De Slowaakse regering roept een "olienoodsituatie" uit. Zo moet worden voorkomen dat in het land brandstoftekorten ontstaan, schrijft persbureau TASR.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse geboortecijfer is in 2025 voor het eerst sinds 2014 gestegen. Volgens het nationaal bureau voor de statistiek van Spanje werden er vorig jaar 321.164 baby's geboren. Dat waren 3159 baby's meer dan in het jaar ervoor. De stijging is rond de 1 procent. In 2014 begon het geboortecijfer te dalen en bleef dat doen tot vorig jaar.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moeten meer investeringen komen in EU-regio's die grenzen aan Rusland, Belarus en Oekraïne. Dat stelt de Europese Commissie woensdag in een strategie voor de oostgrens. Door de stagnerende economie trekken mensen steeds meer weg uit de grensregio's in Finland, Estland, Letland, Litouwen, Polen, Slowakije, Hongarije, Roemenië en Bulgarije.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdonderhandelaar heeft zich positief uitgelaten over het overleg met Rusland en de Verenigde Staten in Genève. "Er is vooruitgang, maar op dit moment kunnen er geen details worden vrijgegeven", zei Roestem Oemjerov tegen de pers.
3 uur geleden