Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oprah Winfrey bij laatste campagnebijeenkomst Harris

Oprah Winfrey bij laatste campagnebijeenkomst Harris

PHILADELPHIA (ANP) - Oprah Winfrey heeft bij de allerlaatste campagnebijeenkomst van presidentskandidaat Kamala Harris nogmaals haar steun uitgesproken voor de Democraat. "Als we morgen niet komen opdagen, is het heel goed mogelijk dat we nooit meer de kans krijgen om een stem uit te brengen", zei Winfrey maandagavond in Philadelphia. In de VS vinden dinsdag de presidentsverkiezingen plaats.

"We stemmen voor genezing in plaats van haat", zei Winfrey tegen het publiek. Naast haar op het podium stonden tien jongeren die voor het eerst mogen stemmen. Ook trad Lady Gaga op.

Harris nam het woord vervolgens, nadat ze Winfrey een knuffel had gegeven. "Dit zou wel eens een van de spannendste races in de geschiedenis kunnen worden", zei ze. "Jullie bepalen de uitslag van deze verkiezing, Pennsylvania. Maar vergis je niet: we zullen winnen."

In haar slotpleidooi zei Harris dat ze haar campagne beëindigt zoals deze begon, "met optimisme, energie, plezier en met de hoop op een toekomst waar we samen aan kunnen bouwen".

Meer uit Buitenland

Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

53 minuten geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

3 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

4 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

4 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

4 uur geleden
Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

6 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

6 uur geleden