Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositievoorman Navalni aangekomen in strafkolonie

Oppositievoorman Navalni aangekomen in strafkolonie

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is aangekomen in een strafkolonie om zijn straf van 2,5 jaar uit te zitten. De autoriteiten hebben dit vrijdag bevestigd. Navalni was donderdag uit een gevangenis in Moskou vertrokken.

De Russische autoriteiten geven advocaten en familie geen informatie over waar de gevangene naartoe wordt gebracht tot die daar is aangekomen. Navalni's advocaat had daar vrijdag echter nog steeds geen informatie over ontvangen. Volgens de gevangenisautoriteiten is Navalni in een gemiddeld beveiligd complex, waar hij onder "volstrekt normale omstandigheden" wordt vastgehouden en desgewenst kan werken in een fabriek. Er is geen enkel gevaar voor zijn gezondheid, beklemtonen ze, maar hij moet wel de eerste twee weken afgezonderd blijven vanwege het coronavrius.

De 44-jarige Navalni is een belangrijke opponent en criticus van het Kremlin en de miljardairs rond het bestuurlijke apparaat. Hij voert via internet campagne tegen corruptie en machtsmisbruik. Hij aast ook op het presidentschap. Navalni kreeg in 2014 na een omstreden proces een celstraf opgelegd wegens fraude, maar die werd omgezet in een voorwaardelijke invrijheidstelling. Hij zou afgelopen jaar de voorwaarden echter hebben geschonden en werd in januari na terugkeer uit Duitsland opgepakt.

Rusland heeft in het verleden ver afgelegen gevangeniscomplexen gebouwd, die strafkolonies worden genoemd. Er zijn er meer dan zevenhonderd van.

Meer uit Buitenland

Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

49 minuten geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

1 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

2 uur geleden
Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

3 uur geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

4 uur geleden
Trump: gouverneur Walz en burgemeester zetten aan tot opstand

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft woedend gereageerd op de oproep van gouverneur Tim Walz van Minnesota en burgemeester Jacob Frey van Minneapolis om federale agenten terug te trekken uit de stad. De Amerikaanse president vindt dat zij aanzetten tot opstand.

5 uur geleden