Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositievoorman Navalni aangekomen in strafkolonie

Oppositievoorman Navalni aangekomen in strafkolonie

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni is aangekomen in een strafkolonie om zijn straf van 2,5 jaar uit te zitten. De autoriteiten hebben dit vrijdag bevestigd. Navalni was donderdag uit een gevangenis in Moskou vertrokken.

De Russische autoriteiten geven advocaten en familie geen informatie over waar de gevangene naartoe wordt gebracht tot die daar is aangekomen. Navalni's advocaat had daar vrijdag echter nog steeds geen informatie over ontvangen. Volgens de gevangenisautoriteiten is Navalni in een gemiddeld beveiligd complex, waar hij onder "volstrekt normale omstandigheden" wordt vastgehouden en desgewenst kan werken in een fabriek. Er is geen enkel gevaar voor zijn gezondheid, beklemtonen ze, maar hij moet wel de eerste twee weken afgezonderd blijven vanwege het coronavrius.

De 44-jarige Navalni is een belangrijke opponent en criticus van het Kremlin en de miljardairs rond het bestuurlijke apparaat. Hij voert via internet campagne tegen corruptie en machtsmisbruik. Hij aast ook op het presidentschap. Navalni kreeg in 2014 na een omstreden proces een celstraf opgelegd wegens fraude, maar die werd omgezet in een voorwaardelijke invrijheidstelling. Hij zou afgelopen jaar de voorwaarden echter hebben geschonden en werd in januari na terugkeer uit Duitsland opgepakt.

Rusland heeft in het verleden ver afgelegen gevangeniscomplexen gebouwd, die strafkolonies worden genoemd. Er zijn er meer dan zevenhonderd van.

Meer uit Buitenland

Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

1 uur geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

2 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

3 uur geleden
Trump keert zich tegen MAGA-bondgenoot in Huis, Taylor Greene

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft zich tegen een van zijn bondgenoten van het eerste uur gekeerd, het Republikeinse lid van het Huis van Afgevaardigden Marjorie Taylor Greene. In een lange post op Truth Social zegt hij niet langer achter haar te staan en bij de tussentijdse verkiezingen volgend jaar waarschijnlijk haar tegenkandidaat te zullen steunen. "Het enige wat ik 'Gekke' Marjorie zie doen, is klagen, klagen, klagen", aldus Trump.

3 uur geleden
Grote WOII-bom onschadelijk gemaakt in Neurenberg

NEURENBERG (ANP) - In de Duitse stad Neurenberg is een grote bom uit de Tweede Wereldoorlog onschadelijk gemaakt en verwijderd. Meer dan 20.000 bewoners moesten vrijdagavond worden geëvacueerd en konden in de vroege zaterdagochtend terug naar huis, aldus de gemeente Neurenberg op X. Het ging volgens de stad om de grootste evacuatie sinds WOII.

6 uur geleden
Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

7 uur geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

9 uur geleden