Oppositiepoliticus Boris Nadezjdin prijst Nalvalni
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische politicus en ex-parlementariër Boris Nadezjdin heeft de overleden oppositieleider Aleksej Navalni "een van de moedigste en meest getalenteerde mensen in Rusland" genoemd. Nadezjdin hoopt dat het bericht van diens overlijden niet waar is. Navalni overleed volgens het Russische regime in een afgelegen strafkolonie. De doodsoorzaak is nog niet bekend.
Nadezjdin is uitgesproken tegenstander van de oorlog in Oekraïne. Hij heeft in november aangekondigd met zijn partij Burgerinitiatief aan de komende presidentsverkiezingen mee te doen met als thema het stoppen van de oorlog en betere relaties met het Westen. Maar eerder deze maand bepaalden de autoriteiten dat hij onvoldoende geldige handtekeningen had verzameld om mee te doen en daarom half maart geen kandidaat kan zijn.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden