Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositiepartijen: woensdag erop of eronder voor deal onderwijs

Oppositiepartijen: woensdag erop of eronder voor deal onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Woensdag wordt duidelijk of de coalitie en de oppositiepartijen CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 tot een akkoord kunnen komen over de onderwijsbegroting. Het is dan "erop of eronder", zei Mirjam Bikker van de ChristenUnie na een kort overleg. Het probleem is de dekking, aldus Henri Bontenbal van het CDA.

De oppositiepartijen hebben een nieuw voorstel op tafel gelegd. "Ik weet echt niet waar we uitkomen. Ik denk wel dat we in een moeilijke fase zitten", aldus Bontenbal. "Ik denk dat we nog wel redelijk ver uit elkaar liggen." Het voorstel dat de vier coalitiepartijen hebben gedaan voor de dekking is voor de christendemocraat in elk geval onvoldoende.

De oppositie wil een deel van de 2 miljard euro aan bezuinigingen terugdraaien. De coalitie is onder meer bereid de langstudeerboete te schrappen en de maatschappelijke dienstplicht grotendeels in stand te houden. Hoe dat moet worden betaald is nu het grote probleem. De coalitie moet volgens het CDA "pijnlijke keuzes" maken.

Begroting

De coalitiepartijen zouden hebben voorgesteld om elders op de begroting van onderwijs te snijden om zo tegemoet te kunnen komen aan de wensen van de oppositie. Dat ziet Bontenbal in elk geval niet zitten. "Je gaat niet een bezuiniging ongedaan maken door op hetzelfde ministerie weer te bezuinigen. Dat lijkt me tamelijk onlogisch."

VVD-leider Dilan Yeşilgöz zei nog wel hoopvol te zijn dat de partijen eruit komen. "Ik zie dat anders", zei ze over het gat tussen oppositie en coalitie. Ook Nicolien van Vroonhoven van NSC denkt dat ze er met een beetje goede wel uit moeten kunnen komen. "Ik ga ervan uit dat we er deze week uit kunnen komen", zei Geert Wilders (PVV). De Tweede Kamer gaat donderdag stemmen over de begroting van minister Eppo Bruins van Onderwijs.

Meer uit Politiek

Van Weel keurt geweldsoproep Markuszower 'hard af'

DEN HAAG (ANP) - "Oproepen tot geweld keur ik altijd hard af", reageert justitieminister David van Weel (VVD) op de uitspraken die Kamerlid Gidi Markuszower (Groep Markuszower) voor de camera van Left Laser deed. Hij zei in de video dat Palestijnse vluchtelingen met geweld moeten worden tegengehouden, "misschien met nog meer geweld dan waar ze vandaan zijn gekomen".

8 uur geleden
Markuszower: had me beter, scherper en gepaster moeten uitspreken

HILVERSUM (ANP) - Gidi Markuszower vindt dat hij zich voor de camera van het communistische platform Left Laser "beter, scherper en gepaster" had moeten uitspreken. Dat zei hij in gesprek met Sven Kockelmann, bij Sven op 1.

9 uur geleden
VVD wil actie tegen 'extreemrechtse groep' Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet actie ondernemen tegen de "extreemrechtse groep" die demonstraties zoals die in Loosdrecht tegen asielzoekerscentra "kaapt", vindt de VVD. Volgens Kamerlid Ulysse Ellian leidt het geweld door die groep, die volgens hem rondreist naar gemeenten met demonstraties om daar te rellen, af van de zorgen van bewoners.

2 dagen geleden
Jetten kaart ontvoering Insiya aan bij Indiase premier Modi

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten gaat de zaak van het ontvoerde meisje Insiya aan de orde stellen tijdens het gesprek met zijn Indiase collega Narendra Modi, die dit weekend Nederland bezoekt. Ook stuurt het kabinet een ambtelijke delegatie naar India in de hoop een ontmoeting daar te kunnen regelen tussen de moeder en Insiya.

2 dagen geleden
Kritiek van alle kanten op Markuszower over asielonrust

DEN HAAG (ANP) - Gidi Markuszower kreeg woensdagmiddag tijdens een debat kritiek van alle kanten bij een debat over de asieldemonstraties die de afgelopen weken geregeld uit de hand liepen. De kritiek kwam ook van coalitiepartijen CDA en D66, die de hulp van zijn fractie eerder juist goed konden gebruiken, bijvoorbeeld als het ging over de verhoging van de AOW-leeftijd. CDA'er Jeltje Straatman suggereerde bijvoorbeeld dat hij extreemrechts gedachtegoed legitimeerde door zich te laten zien bij asieldemonstraties in Loosdrecht.

2 dagen geleden
Berendsen: lijst met Gazanen met visum ligt al bij Israël

DEN HAAG (ANP) - Het ligt volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) niet aan Nederland dat bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een werk- of studievergunning voor Nederland de verwoeste kuststrook nog niet hebben kunnen verlaten. De aanvraag is al ingediend bij de Israëlische autoriteiten, aldus de bewindsman.

2 dagen geleden
Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

2 dagen geleden