Oppositiepartijen woedend om kritiek DNB-baas Knot op huurwet
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen zijn niet te spreken over de kritiek die Klaas Knot, baas van De Nederlandsche Bank, heeft op de wet die huurprijzen aan banden legt. Knot zei in Washington tegen het ANP dat hij vindt dat de Wet betaalbare huur teruggedraaid moet worden. Die wet leidt volgens hem tot schaarste en daarmee tot hogere prijzen op de vrije huurmarkt. Knot is in Washington voor de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF),
"Knotsgek", tweet Kamerlid Pieter Grinwis van de ChristenUnie. Volgens hem gaat Knot zijn boekje te buiten, door zich uit te spreken over zo'n politiek gevoelig onderwerp. "Bij mijn weten heeft onze gewaardeerde president van De Nederlandsche Bank geen politieke functie", schrijft Grinwis op X. Het Kamerlid wijst erop dat juist minder huurwoningen te koop zijn aangeboden dan eerder gedacht. De huizen die nu op de koopmarkt komen, bieden bovendien kansen aan starters, stelt Grinwis.
Hij krijgt bijval van CDA'er Eline Vedder, die zijn woorden herhaalt. Ook Habtamu de Hoop van GroenLinks-PvdA spreekt zich uit tegen Knot. "De wet is niet bedoeld om beleggers in het zadel te houden, maar om huren betaalbaar te maken. En dat werkt."
Donderdag voortzetting debat
Peter de Groot van de VVD is het eens met Knot. "De wet had er in deze vorm nooit moeten komen", schrijft hij. De Groot wilde grotere regionale verschillen, zodat verhuurders in bijvoorbeeld Amsterdam meer mogen vragen dan buiten de Randstad. Nu geldt een landelijke grens van ruim 1100 euro voor huurwoningen die binnen het stelsel vallen. Woningen met meer voorzieningen, zoals een grotere tuin, kunnen op basis van een puntenstelsel buiten de regulering vallen. Daar kunnen verhuurders nog wel voor vragen wat ze willen.
Woonminister Mona Keijzer (BBB), als Kamerlid nog fel tegenstander van de wet, zegt nu dat in januari opnieuw wordt gekeken naar de wet, omdat dan pas goed duidelijk is wat de gevolgen ervan zijn. De Tweede Kamer debatteert donderdag verder over de kwestie tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Dinsdagavond was daar het eerste gedeelte van.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
14 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden