Oppositiepartijen woedend om kritiek DNB-baas Knot op huurwet
DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen zijn niet te spreken over de kritiek die Klaas Knot, baas van De Nederlandsche Bank, heeft op de wet die huurprijzen aan banden legt. Knot zei in Washington tegen het ANP dat hij vindt dat de Wet betaalbare huur teruggedraaid moet worden. Die wet leidt volgens hem tot schaarste en daarmee tot hogere prijzen op de vrije huurmarkt. Knot is in Washington voor de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF),
"Knotsgek", tweet Kamerlid Pieter Grinwis van de ChristenUnie. Volgens hem gaat Knot zijn boekje te buiten, door zich uit te spreken over zo'n politiek gevoelig onderwerp. "Bij mijn weten heeft onze gewaardeerde president van De Nederlandsche Bank geen politieke functie", schrijft Grinwis op X. Het Kamerlid wijst erop dat juist minder huurwoningen te koop zijn aangeboden dan eerder gedacht. De huizen die nu op de koopmarkt komen, bieden bovendien kansen aan starters, stelt Grinwis.
Hij krijgt bijval van CDA'er Eline Vedder, die zijn woorden herhaalt. Ook Habtamu de Hoop van GroenLinks-PvdA spreekt zich uit tegen Knot. "De wet is niet bedoeld om beleggers in het zadel te houden, maar om huren betaalbaar te maken. En dat werkt."
Donderdag voortzetting debat
Peter de Groot van de VVD is het eens met Knot. "De wet had er in deze vorm nooit moeten komen", schrijft hij. De Groot wilde grotere regionale verschillen, zodat verhuurders in bijvoorbeeld Amsterdam meer mogen vragen dan buiten de Randstad. Nu geldt een landelijke grens van ruim 1100 euro voor huurwoningen die binnen het stelsel vallen. Woningen met meer voorzieningen, zoals een grotere tuin, kunnen op basis van een puntenstelsel buiten de regulering vallen. Daar kunnen verhuurders nog wel voor vragen wat ze willen.
Woonminister Mona Keijzer (BBB), als Kamerlid nog fel tegenstander van de wet, zegt nu dat in januari opnieuw wordt gekeken naar de wet, omdat dan pas goed duidelijk is wat de gevolgen ervan zijn. De Tweede Kamer debatteert donderdag verder over de kwestie tijdens de begrotingsbehandeling van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Dinsdagavond was daar het eerste gedeelte van.
Meer uit Politiek
LEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap spreekt maandagavond met de studentenrabbijn Yanki Jacobs en met een aantal joodse studenten. Het gesprek gaat onder meer over de zorgen over de veiligheid die leven bij joodse studenten, maar ook over de recente aanslag bij een joodse school in Amsterdam.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken (CDA) zegt zich zorgen te maken over de toenemende intimidatie van lokale politici. Volgens de minister is het nu onderdeel van het politieke debat. "Het is goed dat gemeenten er extra aandacht voor hebben."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Miljardentekorten dwingen het kabinet tot nieuwe keuzes in de aanleg en het onderhoud van infrastructuur. Minister Vincent Karremans (VVD) en staatssecretaris Annet Bertram (CDA) van Infrastructuur willen voor de zomer duidelijk maken welke "prioritering" ze maken. Dat kan betekenen dat geplande projecten niet meer doorgaan, waarschuwen ze in een brief aan de Tweede Kamer.
11 uur geleden