Oppositiepartijen willen meer ruimte voor zorgbonus
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou meer geld moeten uittrekken om zorgpersoneel dit jaar een bonus uit te keren. Dat vinden de PvdA, SP en PVV. Elke zorgmedewerker zou het bedrag van 500 euro moeten krijgen dat vorig jaar in het vooruitzicht werd gesteld.
Als blijk van waardering voor hun inzet in de coronacrisis kwam het kabinet vorig jaar met een bonus voor zorgmedewerkers, van 1000 euro. Het idee was om deze uit te keren aan mensen die veel extra werkdruk hadden vanwege de crisis, maar er kwamen veel meer aanvragen door zorginstellingen dan van tevoren werd aangenomen. Daardoor werd het budget overschreden.
Minister Tamara van Ark (Medische Zorg) stelde de Kamer daarom eerder deze week voor een keuze voor 2021. Eén mogelijkheid is dat er aan de 500 euro wordt vastgehouden. Dan kunnen binnen het budget zo'n 800.000 zorgverleners die maximaal 1,5 keer modaal verdienen een bonus krijgen. Als elke zorgmedewerker een bonus moet krijgen, slinkt de omvang ervan naar 200 tot 240 euro.
Lilian Marijnissen trok donderdag in het coronadebat de vergelijking met de toegangstesten voor evenementen, waarvoor het kabinet 1,1 miljard euro heeft gereserveerd. "Zwaar gênant", vindt Marijnissen het, "en een klap in het gezicht van alle zorgmedewerkers". Ook PvdA-leider Lilianne Ploumen vindt dat de bonus van 500 euro naar alle mensen in de zorg moet gaan. Geert Wilders vindt dat minister Van Ark de Kamer voor een vals dilemma heeft gesteld. "Hou op met die gierigheid en geef iedereen die bonus van 500 euro", aldus de PVV-leider.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.
5 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.
7 uur geleden