Oppositiepartijen willen meer ruimte voor zorgbonus
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zou meer geld moeten uittrekken om zorgpersoneel dit jaar een bonus uit te keren. Dat vinden de PvdA, SP en PVV. Elke zorgmedewerker zou het bedrag van 500 euro moeten krijgen dat vorig jaar in het vooruitzicht werd gesteld.
Als blijk van waardering voor hun inzet in de coronacrisis kwam het kabinet vorig jaar met een bonus voor zorgmedewerkers, van 1000 euro. Het idee was om deze uit te keren aan mensen die veel extra werkdruk hadden vanwege de crisis, maar er kwamen veel meer aanvragen door zorginstellingen dan van tevoren werd aangenomen. Daardoor werd het budget overschreden.
Minister Tamara van Ark (Medische Zorg) stelde de Kamer daarom eerder deze week voor een keuze voor 2021. Eén mogelijkheid is dat er aan de 500 euro wordt vastgehouden. Dan kunnen binnen het budget zo'n 800.000 zorgverleners die maximaal 1,5 keer modaal verdienen een bonus krijgen. Als elke zorgmedewerker een bonus moet krijgen, slinkt de omvang ervan naar 200 tot 240 euro.
Lilian Marijnissen trok donderdag in het coronadebat de vergelijking met de toegangstesten voor evenementen, waarvoor het kabinet 1,1 miljard euro heeft gereserveerd. "Zwaar gênant", vindt Marijnissen het, "en een klap in het gezicht van alle zorgmedewerkers". Ook PvdA-leider Lilianne Ploumen vindt dat de bonus van 500 euro naar alle mensen in de zorg moet gaan. Geert Wilders vindt dat minister Van Ark de Kamer voor een vals dilemma heeft gesteld. "Hou op met die gierigheid en geef iedereen die bonus van 500 euro", aldus de PVV-leider.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
12 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
22 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden