Oppositiepartijen vinden onderwijspakket slecht uitgewerkt
DEN HAAG (ANP) - Het akkoord over onderwijs tussen de coalitie en CDA, ChristenUnie, SGP en JA21 is slecht uitgewerkt volgens andere oppositiepartijen. Zij vinden het kwalijk dat onderwijsminister Eppo Bruins nog tijd nodig heeft om de deal te vertalen naar meer gedetailleerde plannen, terwijl deze volgend jaar al gevolgen kunnen hebben. Om het akkoord te betalen wordt bijvoorbeeld bezuinigd op de zorg. GroenLinks-PvdA wil weten waar zorgmedewerkers aan toe zijn.
De coalitie en de vier oppositiepartijen hebben woensdag na weken onderhandelen afgesproken om 748 miljoen euro aan onderwijsbezuinigingen terug te draaien. Hiervan wordt 315 miljoen euro gefinancierd door medisch specialisten minder te betalen en te bezuinigen op hun na- en bijscholing. Het Haagse ambtenarenapparaat moet 173 miljoen euro inleveren, terwijl hier al flink op wordt bezuinigd.
"Ik ben zo bang dat die bezuiniging ten koste gaat van de zorg van de patiënten", aldus GL-PvdA-leider Frans Timmermans. De politiek probeert volgens de linkse politicus al jaren iets te doen aan "exorbitante salarissen" van medisch specialisten, zonder succes. Hij vraagt zich af waarop wordt bezuinigd als dit wederom niet lukt. Bovendien vreest hij dat bezuinigingen op hun scholing leiden tot slechtere zorg voor patiënten.
Wat ambtenaren gaan merken van de extra bezuiniging, moet eveneens nog worden uitgewerkt. Dat is "geen goed bestuur", zei Jimmy Dijk (SP) tegen de minister. "Is dit uw kerstboodschap naar uw eigen ambtenaren?"
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Tijdens de marathon van Groningen zijn zondag meerdere mensen onwel geworden, meldt de Veiligheidsregio Groningen.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.
7 minuten geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.
7 uur geleden