Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositiepartij wil Netanyahu helpen na eventuele wapenstilstand

Oppositiepartij wil Netanyahu helpen na eventuele wapenstilstand

JERUZALEM (ANP/RTR) - De grootste oppositiepartij in Israël is bereid premier Benjamin Netanyahu in functie te houden als coalitiepartners opstappen bij een eventuele wapenstilstand met Hamas. Uiterst rechtse partners dreigen uit de regering te stappen als de oorlog eindigt, terwijl nog niet alle gijzelaars vrij zijn en Hamas niet is uitgeschakeld.

Netanyahu heeft functionarissen toestemming gegeven verder te onderhandelen met Hamas. "Het is niet waar dat Netanyahu moet kiezen tussen de gijzelaarsdeal en de voortzetting van zijn termijn als premier", zei Yair Lapid van de partij Yesh Atid tijdens een fractieoverleg. "Laat hem die deal sluiten."

De oppositieleider zegt dat hij Netanyahu een "veiligheidsnet" heeft beloofd en hij zich aan zijn belofte gaat houden. "Het belangrijkste is het terughalen van de gijzelaars", aldus Lapid. Zijn partij heeft 24 zetels in het parlement. De twee coalitiepartijen die hun steun aan de regering dreigen in te trekken, hebben er samen 13.

Meer uit Buitenland

EU-parlement wil meer betrokkenheid nationale parlementen bij EU

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.

21 minuten geleden
Europarlement wil hardere acties EU tegen oorlog in Soedan

STRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).

52 minuten geleden
Dodental brand Hongkong loopt op, miljoenen voor getroffenen

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.

55 minuten geleden
Militair aangetreden als nieuwe leider Guinee-Bissau

BISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.

1 uur geleden
Levenslang voor man die echtgenote in brand stak in Duitse tram

ERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".

1 uur geleden
Dodental stijgt na overstromingen en aardverschuivingen Sumatra

JAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.

2 uur geleden
Ook Frankrijk voert vrijwillig dienjaar in om soldaten te werven

VARCES (ANP) - Ook Frankrijk grijpt terug op een vorm van militaire dienst. Naar het voorbeeld van landen als Nederland en Duitsland voert Frankrijk een vrijwillig dienjaar voor jongeren in. De "nationale dienst" gaat komende zomer van start, heeft president Emmanuel Macron bekendgemaakt. Naar een dienstplicht, die in de jaren 90 werd afgeschaft, keert Frankrijk volgens hem niet terug.

2 uur geleden