Oppositiepartij wil Netanyahu helpen na eventuele wapenstilstand
JERUZALEM (ANP/RTR) - De grootste oppositiepartij in Israël is bereid premier Benjamin Netanyahu in functie te houden als coalitiepartners opstappen bij een eventuele wapenstilstand met Hamas. Uiterst rechtse partners dreigen uit de regering te stappen als de oorlog eindigt, terwijl nog niet alle gijzelaars vrij zijn en Hamas niet is uitgeschakeld.
Netanyahu heeft functionarissen toestemming gegeven verder te onderhandelen met Hamas. "Het is niet waar dat Netanyahu moet kiezen tussen de gijzelaarsdeal en de voortzetting van zijn termijn als premier", zei Yair Lapid van de partij Yesh Atid tijdens een fractieoverleg. "Laat hem die deal sluiten."
De oppositieleider zegt dat hij Netanyahu een "veiligheidsnet" heeft beloofd en hij zich aan zijn belofte gaat houden. "Het belangrijkste is het terughalen van de gijzelaars", aldus Lapid. Zijn partij heeft 24 zetels in het parlement. De twee coalitiepartijen die hun steun aan de regering dreigen in te trekken, hebben er samen 13.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
6 uur geleden