Oppositiepartij wil Netanyahu helpen na eventuele wapenstilstand
JERUZALEM (ANP/RTR) - De grootste oppositiepartij in Israël is bereid premier Benjamin Netanyahu in functie te houden als coalitiepartners opstappen bij een eventuele wapenstilstand met Hamas. Uiterst rechtse partners dreigen uit de regering te stappen als de oorlog eindigt, terwijl nog niet alle gijzelaars vrij zijn en Hamas niet is uitgeschakeld.
Netanyahu heeft functionarissen toestemming gegeven verder te onderhandelen met Hamas. "Het is niet waar dat Netanyahu moet kiezen tussen de gijzelaarsdeal en de voortzetting van zijn termijn als premier", zei Yair Lapid van de partij Yesh Atid tijdens een fractieoverleg. "Laat hem die deal sluiten."
De oppositieleider zegt dat hij Netanyahu een "veiligheidsnet" heeft beloofd en hij zich aan zijn belofte gaat houden. "Het belangrijkste is het terughalen van de gijzelaars", aldus Lapid. Zijn partij heeft 24 zetels in het parlement. De twee coalitiepartijen die hun steun aan de regering dreigen in te trekken, hebben er samen 13.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
11 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
12 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
14 uur geleden