Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositiepartij Georgië neemt zetels niet in om verkiezingsfraude

Oppositiepartij Georgië neemt zetels niet in om verkiezingsfraude

TBILISI (ANP/RTR/DPA) - De grootste oppositiepartij bij de Georgische parlementsverkiezingen heeft gezegd dat ze haar zetels niet zal innemen omdat ze verkiezingsfraude vermoedt, melden Georgische media. "We zullen de diefstal van stemmen van het Georgische volk niet legitimeren, we geven onze parlementaire mandaten op," zei Nana Malashkhia van de Coalitie voor Verandering, die 11 procent van de stemmen vergaarde.

De gedetineerde ex-president en oppositieleider van Georgië, Michail Saakasjvili, juichte de stap van de oppositiepartij toe. "Natuurlijk mag niemand het parlement betreden! Nu is het tijd voor massaprotesten. We moeten de wereld laten zien dat we vechten voor vrijheid en dat we een volk zijn dat geen onrecht tolereert," schreef hij op Facebook. De Georgische president Salome Zoerabisjvili sprak zondag van "totale vervalsing" van de verkiezingen en riep ook op tot protesten.

De partij Georgische Droom (GD) behaalde volgens de nationale kiescommissie een absolute meerderheid na de parlementsverkiezingen in Georgië van zaterdag. Met meer dan 99 procent van de kiesdistricten geteld krijgt GD 54 procent van de stemmen.

De partij, die werd opgericht door miljardair Bidzina Ivanishvili, zocht de voorbije jaren steeds meer toenadering tot Rusland en wordt ervan beschuldigd autoritaire maatregelen te nemen, onder meer gericht tegen de lhbtq+-gemeenschap. Een blok van pro-Europese partijen had gehoopt de macht van GD te doorbreken bij de verkiezingen.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

3 uur geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

3 uur geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

5 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

8 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

9 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

9 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

10 uur geleden