Oppositiepartij Georgië neemt zetels niet in om verkiezingsfraude
TBILISI (ANP/RTR/DPA) - De grootste oppositiepartij bij de Georgische parlementsverkiezingen heeft gezegd dat ze haar zetels niet zal innemen omdat ze verkiezingsfraude vermoedt, melden Georgische media. "We zullen de diefstal van stemmen van het Georgische volk niet legitimeren, we geven onze parlementaire mandaten op," zei Nana Malashkhia van de Coalitie voor Verandering, die 11 procent van de stemmen vergaarde.
De gedetineerde ex-president en oppositieleider van Georgië, Michail Saakasjvili, juichte de stap van de oppositiepartij toe. "Natuurlijk mag niemand het parlement betreden! Nu is het tijd voor massaprotesten. We moeten de wereld laten zien dat we vechten voor vrijheid en dat we een volk zijn dat geen onrecht tolereert," schreef hij op Facebook. De Georgische president Salome Zoerabisjvili sprak zondag van "totale vervalsing" van de verkiezingen en riep ook op tot protesten.
De partij Georgische Droom (GD) behaalde volgens de nationale kiescommissie een absolute meerderheid na de parlementsverkiezingen in Georgië van zaterdag. Met meer dan 99 procent van de kiesdistricten geteld krijgt GD 54 procent van de stemmen.
De partij, die werd opgericht door miljardair Bidzina Ivanishvili, zocht de voorbije jaren steeds meer toenadering tot Rusland en wordt ervan beschuldigd autoritaire maatregelen te nemen, onder meer gericht tegen de lhbtq+-gemeenschap. Een blok van pro-Europese partijen had gehoopt de macht van GD te doorbreken bij de verkiezingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
3 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
9 uur geleden