Oppositielid Rusland: 15 procent handtekeningen ongeldig verklaard
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft vastgesteld dat 15 procent van de ingeleverde handtekeningen voor oppositielid Boris Nadezjdin ongeldig is, meldt de politicus zelf. Hij wil het bij de presidentsverkiezingen volgende maand opnemen tegen Vladimir Poetin, maar kan worden uitgesloten van deelname als de kiescommissie inderdaad zoveel onregelmatigheden ziet.
Het genoemde percentage ligt drie keer hoger dan de toegestane foutmarge bij het inleveren van steunbetuigingen. Kandidaten voor de verkiezingen moeten 100.000 handtekeningen inleveren. Dat deed Nadezjdin afgelopen woensdag. Twee dagen later zei de kiescommissie al dat er "onregelmatigheden" waren omdat er namen tussen stonden van overleden mensen, maar nog niet hoe groot de problemen waren.
Komende woensdag moet definitief besloten worden of de enige oppositiekandidaat wordt uitgesloten. Nadezjdin zegt naar het Russische hooggerechtshof te stappen als hij niet mag meedoen aan de verkiezingen.
De 60-jarige Nadezjdin maakt geen enkele kans om de verkiezingen daadwerkelijk te winnen, maar door zijn deelname hebben Russen wel de kans om hun stem tegen de oorlog in Oekraïne te laten horen. Hij heeft zich daar zeldzaam kritisch over uitgelaten en wil de 'speciale militaire operatie' stopzetten. De kiescommissie sluit in Rusland vaker mensen uit die kritisch zijn op het regime. De overige kandidaten zijn allemaal Kremlingezind.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
23 minuten geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.
4 uur geleden