Oppositielid Rusland: 15 procent handtekeningen ongeldig verklaard
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft vastgesteld dat 15 procent van de ingeleverde handtekeningen voor oppositielid Boris Nadezjdin ongeldig is, meldt de politicus zelf. Hij wil het bij de presidentsverkiezingen volgende maand opnemen tegen Vladimir Poetin, maar kan worden uitgesloten van deelname als de kiescommissie inderdaad zoveel onregelmatigheden ziet.
Het genoemde percentage ligt drie keer hoger dan de toegestane foutmarge bij het inleveren van steunbetuigingen. Kandidaten voor de verkiezingen moeten 100.000 handtekeningen inleveren. Dat deed Nadezjdin afgelopen woensdag. Twee dagen later zei de kiescommissie al dat er "onregelmatigheden" waren omdat er namen tussen stonden van overleden mensen, maar nog niet hoe groot de problemen waren.
Komende woensdag moet definitief besloten worden of de enige oppositiekandidaat wordt uitgesloten. Nadezjdin zegt naar het Russische hooggerechtshof te stappen als hij niet mag meedoen aan de verkiezingen.
De 60-jarige Nadezjdin maakt geen enkele kans om de verkiezingen daadwerkelijk te winnen, maar door zijn deelname hebben Russen wel de kans om hun stem tegen de oorlog in Oekraïne te laten horen. Hij heeft zich daar zeldzaam kritisch over uitgelaten en wil de 'speciale militaire operatie' stopzetten. De kiescommissie sluit in Rusland vaker mensen uit die kritisch zijn op het regime. De overige kandidaten zijn allemaal Kremlingezind.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
15 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
3 uur geleden