Oppositielid Rusland: 15 procent handtekeningen ongeldig verklaard
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische kiescommissie heeft vastgesteld dat 15 procent van de ingeleverde handtekeningen voor oppositielid Boris Nadezjdin ongeldig is, meldt de politicus zelf. Hij wil het bij de presidentsverkiezingen volgende maand opnemen tegen Vladimir Poetin, maar kan worden uitgesloten van deelname als de kiescommissie inderdaad zoveel onregelmatigheden ziet.
Het genoemde percentage ligt drie keer hoger dan de toegestane foutmarge bij het inleveren van steunbetuigingen. Kandidaten voor de verkiezingen moeten 100.000 handtekeningen inleveren. Dat deed Nadezjdin afgelopen woensdag. Twee dagen later zei de kiescommissie al dat er "onregelmatigheden" waren omdat er namen tussen stonden van overleden mensen, maar nog niet hoe groot de problemen waren.
Komende woensdag moet definitief besloten worden of de enige oppositiekandidaat wordt uitgesloten. Nadezjdin zegt naar het Russische hooggerechtshof te stappen als hij niet mag meedoen aan de verkiezingen.
De 60-jarige Nadezjdin maakt geen enkele kans om de verkiezingen daadwerkelijk te winnen, maar door zijn deelname hebben Russen wel de kans om hun stem tegen de oorlog in Oekraïne te laten horen. Hij heeft zich daar zeldzaam kritisch over uitgelaten en wil de 'speciale militaire operatie' stopzetten. De kiescommissie sluit in Rusland vaker mensen uit die kritisch zijn op het regime. De overige kandidaten zijn allemaal Kremlingezind.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
55 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
3 uur geledenWASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.
5 uur geleden