Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositielid Nadezjdin mag Poetin niet uitdagen bij verkiezingen

Oppositielid Nadezjdin mag Poetin niet uitdagen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische oppositielid Boris Nadezjdin mag niet meedoen aan de presidentsverkiezingen. The Moscow Times bericht dat de kiesraad hem heeft uitgesloten van deelname. Er zouden fouten zijn aangetroffen in de handtekeningen die hij moest verzamelen om op het stembiljet te komen.

Nadezjdin maakte via sociale media bekend dat hij zich niet als kandidaat mocht registreren. Hij heeft aangekondigd dat besluit aan te vechten in de hoop het alsnog tegen president Vladimir Poetin te kunnen opnemen. Nadezjdin wil naar het Russische hooggerechtshof stappen.

Het oppositielid had 100.000 handtekeningen van aanhangers nodig om op het stembiljet te komen. De kiesraad keurde er volgens The Moscow Times uiteindelijk 95.587 goed. De kiesraad had al duidelijk gemaakt dat veel handtekeningen voor Nadezjdin om uiteenlopende redenen ongeldig waren. Dat werd gezien als een teken dat zijn verkiezingsdeelname geblokkeerd zou worden.

Tegen Oekraïne-oorlog

Het oppositielid staat bekend als anti-oorlogskandidaat die een einde wil maken aan de strijd in Oekraïne. Russen stonden publiekelijk in de rij om handtekeningen voor hem te zetten. Rusland gaat volgende maand naar de stembus. Zittend president Poetin wordt dan naar verwachting herkozen. Hij domineert de Russische politiek al meer dan twee decennia en de oppositie verwacht niet dat de verkiezingen eerlijk gaan verlopen.

Oppositieleider Aleksej Navalni heeft landgenoten eerder al opgeroepen hun ongenoegen duidelijk te maken door allemaal op het middaguur te gaan stemmen. Zo kan volgens de politicus, die in een strafkolonie zit en niet meedoet, een duidelijk signaal worden afgegeven zonder het risico op arrestatie. Hij noemde het via sociale media een protestactie tegen Poetin waar alle Russen in de buurt van hun huis aan kunnen deelnemen.

Meer uit Buitenland

Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

3 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

5 uur geleden
Europese ministers willen meer gesprekken met Iran

GENÈVE (ANP/DPA/RTR) - De Franse, Duitse en Britse minister van Buitenlandse Zaken hebben na een overleg met hun Iraanse ambtgenoot gezegd dat ze de gesprekken met Iran over het nucleaire programma gaande willen houden. De ministers spraken vrijdag in Genève, samen met EU-buitenlandchef Kaja Kallas, drie uur lang over de oorlog tussen Iran en Israël en over hoe die diplomatiek beëindigd zou kunnen worden. De Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi zei na afloop ook bereid te zijn om verder te praten.

5 uur geleden
Rechter VS beveelt vrijlating pro-Palestijnse activist Khalil

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft bevolen dat de prominente pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil wordt vrijgelaten.

5 uur geleden
Israëlische legerchef waarschuwt voor langdurige oorlog met Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider Eyal Zamir zei vrijdag dat zijn land zich moet voorbereiden op een langdurige oorlog met Iran.

7 uur geleden
Spaanse koning wijst juist op noodzaak NAVO en sterkere defensie

BRUGGE (ANP) - De Spaanse koning Felipe heeft gewaarschuwd dat het versterken van de Europese defensie een "reële en dreigende noodzaak" is. Dat zei de Spaanse vorst in een toespraak bij het Europacollege in Brugge. Het Spaanse kabinet verzet zich binnen de NAVO juist tegen hogere defensiebudgetten. Daarmee dreigt het de komende NAVO-top in Den Haag te verstoren.

8 uur geleden
President Roemenië benoemt na lange onderhandelingen premier

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense president Nicusor Dan heeft de liberale politicus Ilie Bolojan benoemd als nieuwe premier. Zijn benoeming volgt op wekenlange onderhandelingen gericht op het vormen van een nieuwe regering na maanden van politieke onrust.

8 uur geleden