Oppositielid Nadezjdin mag Poetin niet uitdagen bij verkiezingen
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische oppositielid Boris Nadezjdin mag niet meedoen aan de presidentsverkiezingen. The Moscow Times bericht dat de kiesraad hem heeft uitgesloten van deelname. Er zouden fouten zijn aangetroffen in de handtekeningen die hij moest verzamelen om op het stembiljet te komen.
Nadezjdin maakte via sociale media bekend dat hij zich niet als kandidaat mocht registreren. Hij heeft aangekondigd dat besluit aan te vechten in de hoop het alsnog tegen president Vladimir Poetin te kunnen opnemen. Nadezjdin wil naar het Russische hooggerechtshof stappen.
Het oppositielid had 100.000 handtekeningen van aanhangers nodig om op het stembiljet te komen. De kiesraad keurde er volgens The Moscow Times uiteindelijk 95.587 goed. De kiesraad had al duidelijk gemaakt dat veel handtekeningen voor Nadezjdin om uiteenlopende redenen ongeldig waren. Dat werd gezien als een teken dat zijn verkiezingsdeelname geblokkeerd zou worden.
Tegen Oekraïne-oorlog
Het oppositielid staat bekend als anti-oorlogskandidaat die een einde wil maken aan de strijd in Oekraïne. Russen stonden publiekelijk in de rij om handtekeningen voor hem te zetten. Rusland gaat volgende maand naar de stembus. Zittend president Poetin wordt dan naar verwachting herkozen. Hij domineert de Russische politiek al meer dan twee decennia en de oppositie verwacht niet dat de verkiezingen eerlijk gaan verlopen.
Oppositieleider Aleksej Navalni heeft landgenoten eerder al opgeroepen hun ongenoegen duidelijk te maken door allemaal op het middaguur te gaan stemmen. Zo kan volgens de politicus, die in een strafkolonie zit en niet meedoet, een duidelijk signaal worden afgegeven zonder het risico op arrestatie. Hij noemde het via sociale media een protestactie tegen Poetin waar alle Russen in de buurt van hun huis aan kunnen deelnemen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
4 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.
5 uur geleden