Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositielid klaagt Poetin aan om gebruiken woord 'oorlog'

Oppositielid klaagt Poetin aan om gebruiken woord 'oorlog'

MOSKOU (ANP/DPA) - Een Russische oppositiepoliticus zegt president Vladimir Poetin aan te klagen omdat hij donderdag het woord 'oorlog' heeft gebruikt over het conflict in Oekraïne. Sinds Rusland het buurland binnenviel in februari is het verboden om het over een oorlog te hebben. Moskou spreekt zelf steevast over een 'speciale militaire operatie'. Voor zover bekend is het de eerste keer dat Poetin de situatie als oorlog omschreef.

Poetin zei donderdag in een toespraak dat hij "de oorlog wil beëindigen". De politicus Nikita Joeferev reageerde op Twitter: "Hij noemde de oorlog een 'oorlog'." Dit jaar zijn al duizenden mensen aangeklaagd voor het overtreden van de wet die dat verbiedt. Volgens het Kremlin schaadt het woord het leger en mensen die het gebruiken zouden nepnieuws verspreiden.

Joeferev vindt dat ook Poetin het leger in diskrediet heeft gebracht en dat hij daarom vervolging verdient. De kans dat Poetin ook daadwerkelijk in de problemen komt door zijn uitspraak lijkt minimaal. Enkele hooggeplaatste figuren kwamen eerder al weg met het gebruik van het woord 'oorlog'.

Joeferev kreeg zelf al eerder een boete voor het in diskrediet brengen van het leger. Hij suggereerde in september in een motie dat Poetin aangeklaagd moest worden voor landverraad omdat hij de oorlog in Oekraïne is begonnen.

Meer uit Buitenland

Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

24 minuten geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

1 uur geleden
FBI looft tot 50.000 dollar uit in zoektocht naar schutter Brown

PROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.

2 uur geleden
Trump klaagt BBC aan om montage en eist 5 miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.

4 uur geleden
Bedrijf Jared Kushner laat omstreden hotelplan Belgrado vallen

MIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.

4 uur geleden
Bronnen: schutters Bondi reisden vorige maand naar de Filipijnen

SYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.

5 uur geleden
Zelensky na overleg in Berlijn: nog geen ideaal vredesplan

BERLIJN (ANP) - Er ligt nog geen "ideaal vredesplan" op tafel, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na overleg met de belangrijkste Europese leiders en Amerikaanse onderhandelaars in Berlijn. Zelensky noemt de huidige ontwerptekst van het vredesplan een "werkversie", meldt persbureau Reuters.

5 uur geleden