Oppositielid klaagt Poetin aan om gebruiken woord 'oorlog'
MOSKOU (ANP/DPA) - Een Russische oppositiepoliticus zegt president Vladimir Poetin aan te klagen omdat hij donderdag het woord 'oorlog' heeft gebruikt over het conflict in Oekraïne. Sinds Rusland het buurland binnenviel in februari is het verboden om het over een oorlog te hebben. Moskou spreekt zelf steevast over een 'speciale militaire operatie'. Voor zover bekend is het de eerste keer dat Poetin de situatie als oorlog omschreef.
Poetin zei donderdag in een toespraak dat hij "de oorlog wil beëindigen". De politicus Nikita Joeferev reageerde op Twitter: "Hij noemde de oorlog een 'oorlog'." Dit jaar zijn al duizenden mensen aangeklaagd voor het overtreden van de wet die dat verbiedt. Volgens het Kremlin schaadt het woord het leger en mensen die het gebruiken zouden nepnieuws verspreiden.
Joeferev vindt dat ook Poetin het leger in diskrediet heeft gebracht en dat hij daarom vervolging verdient. De kans dat Poetin ook daadwerkelijk in de problemen komt door zijn uitspraak lijkt minimaal. Enkele hooggeplaatste figuren kwamen eerder al weg met het gebruik van het woord 'oorlog'.
Joeferev kreeg zelf al eerder een boete voor het in diskrediet brengen van het leger. Hij suggereerde in september in een motie dat Poetin aangeklaagd moest worden voor landverraad omdat hij de oorlog in Oekraïne is begonnen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
5 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
9 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geleden