Oppositieleider Zuid-Korea in ziekenhuis na hongerstaking
SEOUL (ANP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Zuid-Korea is maandag in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij in hongerstaking was gegaan uit protest tegen het regeringsbeleid. Openbare aanklagers hebben een arrestatiebevel tegen hem aangevraagd wegens beschuldigingen van corruptie.
Lee Jae-myung, leider van de Democratische Partij van Korea, begon zijn hongerstaking op 31 augustus. Als reden gaf hij onder meer het economische wanbeleid van de regering op, naast bedreigingen voor de mediavrijheid en de lauwe reactie op het dumpen in zee door Japan van afvalwater van de beschadigde kerncentrale Fukushima.
De voormalige presidentskandidaat werd overgebracht naar het ziekenhuis na symptomen van uitdroging en duizeligheid, zei zijn partij. Enkele uren daarna vroegen aanklagers een arrestatiebevel aan als onderdeel van een onderzoek naar een vastgoedproject en beschuldigingen van omkoping.
Lee heeft alle aantijgingen ontkend en noemde de beschuldigingen "fictie" en een "politieke samenzwering". Vorig jaar verloor Lee de presidentsverkiezingen van president Yoon Suk-yeol met een kleine marge.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
9 uur geleden