Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositieleider Zuid-Korea in ziekenhuis na hongerstaking

Oppositieleider Zuid-Korea in ziekenhuis na hongerstaking

SEOUL (ANP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Zuid-Korea is maandag in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij in hongerstaking was gegaan uit protest tegen het regeringsbeleid. Openbare aanklagers hebben een arrestatiebevel tegen hem aangevraagd wegens beschuldigingen van corruptie.

Lee Jae-myung, leider van de Democratische Partij van Korea, begon zijn hongerstaking op 31 augustus. Als reden gaf hij onder meer het economische wanbeleid van de regering op, naast bedreigingen voor de mediavrijheid en de lauwe reactie op het dumpen in zee door Japan van afvalwater van de beschadigde kerncentrale Fukushima.

De voormalige presidentskandidaat werd overgebracht naar het ziekenhuis na symptomen van uitdroging en duizeligheid, zei zijn partij. Enkele uren daarna vroegen aanklagers een arrestatiebevel aan als onderdeel van een onderzoek naar een vastgoedproject en beschuldigingen van omkoping.

Lee heeft alle aantijgingen ontkend en noemde de beschuldigingen "fictie" en een "politieke samenzwering". Vorig jaar verloor Lee de presidentsverkiezingen van president Yoon Suk-yeol met een kleine marge.

Meer uit Buitenland

Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

30 minuten geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

58 minuten geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

2 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

6 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

12 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

12 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

19 uur geleden