Oppositieleider Zuid-Korea in ziekenhuis na hongerstaking
SEOUL (ANP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Zuid-Korea is maandag in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij in hongerstaking was gegaan uit protest tegen het regeringsbeleid. Openbare aanklagers hebben een arrestatiebevel tegen hem aangevraagd wegens beschuldigingen van corruptie.
Lee Jae-myung, leider van de Democratische Partij van Korea, begon zijn hongerstaking op 31 augustus. Als reden gaf hij onder meer het economische wanbeleid van de regering op, naast bedreigingen voor de mediavrijheid en de lauwe reactie op het dumpen in zee door Japan van afvalwater van de beschadigde kerncentrale Fukushima.
De voormalige presidentskandidaat werd overgebracht naar het ziekenhuis na symptomen van uitdroging en duizeligheid, zei zijn partij. Enkele uren daarna vroegen aanklagers een arrestatiebevel aan als onderdeel van een onderzoek naar een vastgoedproject en beschuldigingen van omkoping.
Lee heeft alle aantijgingen ontkend en noemde de beschuldigingen "fictie" en een "politieke samenzwering". Vorig jaar verloor Lee de presidentsverkiezingen van president Yoon Suk-yeol met een kleine marge.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
2 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
8 uur geleden