Oppositieleider Zuid-Korea in ziekenhuis na hongerstaking
SEOUL (ANP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Zuid-Korea is maandag in het ziekenhuis opgenomen, nadat hij in hongerstaking was gegaan uit protest tegen het regeringsbeleid. Openbare aanklagers hebben een arrestatiebevel tegen hem aangevraagd wegens beschuldigingen van corruptie.
Lee Jae-myung, leider van de Democratische Partij van Korea, begon zijn hongerstaking op 31 augustus. Als reden gaf hij onder meer het economische wanbeleid van de regering op, naast bedreigingen voor de mediavrijheid en de lauwe reactie op het dumpen in zee door Japan van afvalwater van de beschadigde kerncentrale Fukushima.
De voormalige presidentskandidaat werd overgebracht naar het ziekenhuis na symptomen van uitdroging en duizeligheid, zei zijn partij. Enkele uren daarna vroegen aanklagers een arrestatiebevel aan als onderdeel van een onderzoek naar een vastgoedproject en beschuldigingen van omkoping.
Lee heeft alle aantijgingen ontkend en noemde de beschuldigingen "fictie" en een "politieke samenzwering". Vorig jaar verloor Lee de presidentsverkiezingen van president Yoon Suk-yeol met een kleine marge.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
1 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
4 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
6 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
13 uur geleden