Oppositieleider Wit-Rusland zoekt steun bij Merkel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft dinsdag in Berlijn een persoonlijk gesprek gehad met de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Tichanovskaja benadrukte tijdens de ontmoeting dat de protesten in haar land niet gezien moeten worden als een "strijd tegen Rusland of Europa", schreef ze naderhand op de berichtendienst Telegram.
In Wit-Rusland wordt al weken massaal gedemonstreerd tegen de omstreden herverkiezing van president Aleksandr Loekasjenko. Die is al een kwart eeuw aan de macht en kreeg volgens officiële cijfers ruim 80 procent van de stemmen bij de presidentsverkiezing in augustus. Boze burgers denken dat is gefraudeerd.
Tichanovskaja had voorafgaande aan de bijeenkomst met Merkel de hoop uitgesproken dat Duitsland een bemiddelende rol kan spelen bij het oplossen van de crisis in haar land. Ze sprak uiteindelijk ongeveer 45 minuten met de bondskanselier, die ze een rood-witte paraplu cadeau deed. Die kleuren worden veel gebruikt door haar aanhangers, die zwaaien met rood-witte vlaggen.
De verkiezingsoverwinning van Loekasjenko wordt niet erkend door de Europese Unie. Die heeft sancties ingesteld tegen topfiguren uit zijn regime. Tichanovskaja noemde dat een "kleine overwinning". De politica heeft woensdag ook nog een ontmoeting met de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
8 uur geleden