Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositieleider Wit-Rusland zoekt steun bij Merkel

Oppositieleider Wit-Rusland zoekt steun bij Merkel

BERLIJN (ANP/DPA) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft dinsdag in Berlijn een persoonlijk gesprek gehad met de Duitse bondskanselier Angela Merkel. Tichanovskaja benadrukte tijdens de ontmoeting dat de protesten in haar land niet gezien moeten worden als een "strijd tegen Rusland of Europa", schreef ze naderhand op de berichtendienst Telegram.

In Wit-Rusland wordt al weken massaal gedemonstreerd tegen de omstreden herverkiezing van president Aleksandr Loekasjenko. Die is al een kwart eeuw aan de macht en kreeg volgens officiële cijfers ruim 80 procent van de stemmen bij de presidentsverkiezing in augustus. Boze burgers denken dat is gefraudeerd.

Tichanovskaja had voorafgaande aan de bijeenkomst met Merkel de hoop uitgesproken dat Duitsland een bemiddelende rol kan spelen bij het oplossen van de crisis in haar land. Ze sprak uiteindelijk ongeveer 45 minuten met de bondskanselier, die ze een rood-witte paraplu cadeau deed. Die kleuren worden veel gebruikt door haar aanhangers, die zwaaien met rood-witte vlaggen.

De verkiezingsoverwinning van Loekasjenko wordt niet erkend door de Europese Unie. Die heeft sancties ingesteld tegen topfiguren uit zijn regime. Tichanovskaja noemde dat een "kleine overwinning". De politica heeft woensdag ook nog een ontmoeting met de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Heiko Maas.

Meer uit Buitenland

Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

1 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

2 uur geleden
Immigratiedienst VS zette duizenden mensen onterecht vast

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.

3 uur geleden
Massale betoging in München tegen regime Iran

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.

6 uur geleden
Premier Orbán belooft voor verkiezingen goed jaar voor Hongaren

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.

7 uur geleden
Nederland en bondgenoten: Rusland vergiftigde Navalny in cel

MÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.

7 uur geleden