Oppositieleider Wit-Rusland eist aftreden president met ultimatum
VILNIUS (ANP/RTR) - Oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft de president van Wit-Rusland Aleksandr Loekasjenko een ultimatum gesteld. Tichanovskaja eist dat de president voor 25 oktober aftreedt, anders zal er in het hele land gestaakt worden.
Tichanovskaja geeft de president 13 dagen om zijn ontslag aan te kondigen, het geweld op straat te stoppen en de politieke gevangenen vrij te laten. "Als op 25 oktober niet aan de eisen wordt voldaan, zal het hele land vreedzaam de straat opgaan," schrijft de oppositieleider in een verklaring.
"Op 26 oktober zullen all bedrijven staken, worden alle wegen geblokkeerd en geen enkele staatswinkel zal iets verkopen," dreigt Tichanovskaja. Het ultimatum volgt nadat president Loekasjenko de politie maandag toestemming heeft gegeven om wapens te gebruiken tegen demonstranten. Zondag trad de politie al hard op tegen demonstranten en arresteerde ze honderden deelnemers. Maandag werden nog 189 mensen opgepakt tijdens protesten verspreid over het land.
In het Oost-Europese land wordt al weken massaal gedemonstreerd door burgers die af willen van Loekasjenko, die al een kwart eeuw aan de macht is. Aanhangers van de oppositie denken dat in augustus verkiezingsfraude is gepleegd om de 66-jarige leider aan de macht te houden en zien Tichanovskaja als de rechtmatige winnaar. Zij ontvluchtte na de verkiezingen Wit-Rusland en verblijft nu in Vilnius in Litouwen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
6 uur geleden