
Oppositieleider roept EU op stem van Wit-Rusland te respecteren
MINSK/VILNIUS (ANP/RTR) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft de Europese Unie opgeroepen de stem van Wit-Rusland te respecteren en de uitslagen van de recente presidentsverkiezing niet te erkennen. Ze sprak in een videoboodschap vanuit Litouwen waar ze naartoe gevlucht is. De EU gaat er al vanuit dat er met de stembusgang is geknoeid om de autocratische president Aleksander Loekasjenko in het zadel te houden.
De regeringsleiders van de EU overleggen woensdagmiddag over de gespannen situatie in Wit-Rusland. De digitale top is volgens voorzitter Charles Michel van de Europese Raad bedoeld om solidariteit met de Wit-Russische bevolking te betuigen nadat protesten tegen de herverkiezing van president Loekasjenko hardhandig werden neergeslagen.
Met een einde aan het geweld, de-escalatie en dialoog kan het land volgens de EU uit de crisis komen. De EU is al bezig een sanctielijst op te stellen met personen die verantwoordelijk zijn voor het geweld, de repressie en het vervalsen van verkiezingsresultaten. Hun banktegoeden in de EU zullen worden bevroren en reizen naar Europa wordt hun ontzegd. Ook wordt gewerkt aan een voorstel voor een dialoog tussen het Loekasjenko-regime en de oppositie.
Meer uit Buitenland
ANCHORAGE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Alaska voor zijn ontmoeting met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump landde vrijdagavond op de luchtmachtbasis in Anchorage waar de top plaatsvindt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
7 uur geleden