Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositieleider Navalni krijgt 9 jaar cel voor verduistering

Oppositieleider Navalni krijgt 9 jaar cel voor verduistering

POKROV/MOSKOU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Een rechtbank heeft de Russische oppositieleider Aleksej Navalni veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf wegens verduistering van geld uit eigen organisaties. Hij heeft volgens de rechtbank miljoenen euro's van donateurs achterovergedrukt. De aanklagers hadden dertien jaar cel tegen hem geëist.

De 45-jarige oppositieleider zit al meer dan een jaar vast wegens omstreden aanklachten van bijna tien jaar terug en wordt van steeds meer strafbare feiten beschuldigd. Het nieuwe proces is gehouden in de strafkolonie ten oosten van Moskou waar hij nu vastzit. Navalni stelt dat het om een politiek proces gaat en hij niets verkeerd heeft gedaan.

Hij wordt in het vonnis uitdrukkelijk veroordeeld tot een gevangenisstraf met een streng regime. Dat zou het verspreiden van zijn mening over bijvoorbeeld de aanval op Oekraïne bemoeilijken. Navalni heeft zich vanuit de strafkolonie waar hij zit fel uitgesproken tegen 'Poetins oorlog in Oekraïne'. Hij zit momenteel op 90 kilometer van Moskou vast en zou naar Siberië kunnen worden overgeplaatst. Hij zou zonder deze veroordeling mogelijk in 2023 zijn vrijgekomen.

Navalni is ook schuldig bevonden en veroordeeld wegens minachting van de rechtbank in een andere zaak. Hij zou in 2021 een rechter hebben beledigd in een zaak over uitspraken van Navalni die beledigend zouden zijn geweest tegenover een oorlogsveteraan.

Meer uit Buitenland

Libanon: bijna 500 doden door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.

24 minuten geleden
Europarlement kiest voor strengere terugkeerregeling asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft maandagavond ingestemd met een voorstel voor een strenge terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Het voorstel van de centrumrechtse EVP, de grootste partij van het Europees Parlement, behaalde met de steun van drie radicaal-rechtse partijen een meerderheid. Een van de onderdelen van het voorstel is dat ook kinderen in terugkeerhubs op uitzetting naar het land van herkomst moeten wachten.

40 minuten geleden
Israël noemt nieuwe Iraanse ayatollah een tiran en doelwit

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt de nieuwe Iraanse ayatollah Mojtaba Khamenei als een tiran, die de "wreedheid van het regime" van zijn vader zal voortzetten. Israëls ambassadeur bij de Verenigde Naties Danny Danon zei dat Khamenei dezelfde radicale ideeën heeft als zijn voorganger en dat hij daarom een "doelwit" is.

44 minuten geleden
Trump 'niet blij' met nieuwe Iraanse ayatollah

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is "niet blij" met de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran, zei hij tegen The New York Post. Trump zei eerder dat hij de zoon van de vorige ayatollah niet zou accepteren, maar wilde tegen de krant nog niet zeggen wat hij van plan is met de nieuwe leider.

3 uur geleden
Iran waarschuwt dat de Straat van Hormuz onveilig blijft

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat de veiligheidssituatie in de belangrijke Straat van Hormuz vermoedelijk slecht zal blijven tijdens de oorlog. "Het is onwaarschijnlijk dat er enige veiligheid kan worden bereikt in de Straat van Hormuz te midden van de spanningen die door de Verenigde Staten en Israël in de regio zijn aangewakkerd", schreef regimekopstuk Ali Larijani in een bericht op X.

3 uur geleden
Libanese president haalt uit naar Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.

3 uur geleden
Terreuronderzoek na incident met explosief bij woning Mamdani

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.

4 uur geleden