Oppositieleider bij protesten Venezuela na maanden onderduiken
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado is donderdag voor het eerst in maanden in het openbaar verschenen. Zij heeft zich aangesloten bij het protest in Caracas, tegen de beëdiging van president Nicolás Maduro.
De 57-jarige Machado was sinds augustus niet in het openbaar gezien. Zij kwam in een busje aan bij de demonstratie. In hoofdstad Caracas verzamelden zich duizenden mensen en ook elders worden protesten gemeld.
Maduro wordt vrijdag ingezworen en krijgt dan een derde ambtstermijn. Veiligheidstroepen houden rekening met onrust en hebben overal in het land controleposten opgezet. Ook zouden alvast allerlei oppositiefiguren en activisten zijn vastgezet in aanloop naar de plechtigheid.
Economische crisis
De oppositie denkt dat Maduro door fraude de verkiezingen heeft gewonnen van Edmundo González Urrutia en publiceerde zelf uitslagen om dat te bewijzen. Maduro is al sinds 2013 aan de macht en krijgt nu een derde ambtstermijn.
Het olierijke Venezuela ging tijdens het bewind van Maduro gebukt onder een ernstige economische crisis. Miljoenen mensen vertrokken naar het buitenland. Tegenstanders hopen dat de president hun voorbeeld volgt. "Stap op en verlaat het land in vrede", stond op een protestbord in Caracas.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz.
3 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
18 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.
1 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.
2 uur geleden