Oppositieleider bij protesten Venezuela na maanden onderduiken
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado is donderdag voor het eerst in maanden in het openbaar verschenen. Zij heeft zich aangesloten bij het protest in Caracas, tegen de beëdiging van president Nicolás Maduro.
De 57-jarige Machado was sinds augustus niet in het openbaar gezien. Zij kwam in een busje aan bij de demonstratie. In hoofdstad Caracas verzamelden zich duizenden mensen en ook elders worden protesten gemeld.
Maduro wordt vrijdag ingezworen en krijgt dan een derde ambtstermijn. Veiligheidstroepen houden rekening met onrust en hebben overal in het land controleposten opgezet. Ook zouden alvast allerlei oppositiefiguren en activisten zijn vastgezet in aanloop naar de plechtigheid.
Economische crisis
De oppositie denkt dat Maduro door fraude de verkiezingen heeft gewonnen van Edmundo González Urrutia en publiceerde zelf uitslagen om dat te bewijzen. Maduro is al sinds 2013 aan de macht en krijgt nu een derde ambtstermijn.
Het olierijke Venezuela ging tijdens het bewind van Maduro gebukt onder een ernstige economische crisis. Miljoenen mensen vertrokken naar het buitenland. Tegenstanders hopen dat de president hun voorbeeld volgt. "Stap op en verlaat het land in vrede", stond op een protestbord in Caracas.
Meer uit Buitenland
VÖLKLINGEN (ANP/DPA) - In de Duitse plaats Völklingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen na een harde knal onder een voetgangersbrug, meldt de politie. Ook zijn meerdere mensen zwaargewond geraakt. Agenten werden kort na middernacht gealarmeerd. In de noodoproep werd melding gemaakt van een harde knal en iemand die om hulp schreeuwde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zal de Straat van Hormuz opnieuw afsluiten als de Verenigde Staten hun blokkade van Iraanse havens voortzetten. Dat heeft de spreker van het Iraanse parlement, Mohammad Bagher Ghalibaf, zaterdag gezegd. Hij bevestigde daarmee wat het Iraanse staatspersbureau eerder al meldde op basis van een bron uit de Iraanse legertop.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - VN-organisatie UNICEF zegt "woedend" te zijn nadat twee vrachtwagenchauffeurs, die waren ingehuurd om schoon water te leveren aan gezinnen in de Gazastrook, door een Israëlische aanval werden gedood. De VN-organisatie meldt in een verklaring dat het incident vrijdagochtend plaatsvond tijdens reguliere watertransporten bij het waterpunt Mansoura in het noorden van Gaza, dat Gaza-Stad van water voorziet. Ook raakten twee andere mensen gewond.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
10 uur geleden