Oppositieleider bij protesten Venezuela na maanden onderduiken
CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Maria Corina Machado is donderdag voor het eerst in maanden in het openbaar verschenen. Zij heeft zich aangesloten bij het protest in Caracas, tegen de beëdiging van president Nicolás Maduro.
De 57-jarige Machado was sinds augustus niet in het openbaar gezien. Zij kwam in een busje aan bij de demonstratie. In hoofdstad Caracas verzamelden zich duizenden mensen en ook elders worden protesten gemeld.
Maduro wordt vrijdag ingezworen en krijgt dan een derde ambtstermijn. Veiligheidstroepen houden rekening met onrust en hebben overal in het land controleposten opgezet. Ook zouden alvast allerlei oppositiefiguren en activisten zijn vastgezet in aanloop naar de plechtigheid.
Economische crisis
De oppositie denkt dat Maduro door fraude de verkiezingen heeft gewonnen van Edmundo González Urrutia en publiceerde zelf uitslagen om dat te bewijzen. Maduro is al sinds 2013 aan de macht en krijgt nu een derde ambtstermijn.
Het olierijke Venezuela ging tijdens het bewind van Maduro gebukt onder een ernstige economische crisis. Miljoenen mensen vertrokken naar het buitenland. Tegenstanders hopen dat de president hun voorbeeld volgt. "Stap op en verlaat het land in vrede", stond op een protestbord in Caracas.
Meer uit Buitenland
CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
10 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
10 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
10 uur geleden