Oppositiekandidaat stevent af op winst na verkiezingen Senegal
DAKAR (ANP/RTR) - Oppositiekandidaat Bassirou Diomaye Faye lijkt de nieuwe president van Senegal te worden. Zijn belangrijkste rivaal Amadou Ba heeft zijn nederlaag toegegeven.
De officiële uitslag wordt pas vrijdag verwacht. Ba kreeg de steun van de zittende president Macky Sall, die zelf niet herkiesbaar was. Sall had de verkiezingen eerder uitgesteld. Dat leidde tot veel onrust.
Het lijkt nu toch tot een vreedzame machtsoverdracht te komen in Senegal. Dat staat bekend als een stabiele democratie in een onrustige regio. In West-Afrika vonden de afgelopen jaren meerdere militaire staatsgrepen plaats.
Faye ging na het sluiten van de stembussen al aan kop in de eerste uitslagen. Zijn aanhangers gingen vervolgens feestend de straat op. Het team van oud-premier Ba noemde die festiviteiten toen nog prematuur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
14 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
5 uur geleden