Oppositiekandidaat stevent af op winst na verkiezingen Senegal
DAKAR (ANP/RTR) - Oppositiekandidaat Bassirou Diomaye Faye lijkt de nieuwe president van Senegal te worden. Zijn belangrijkste rivaal Amadou Ba heeft zijn nederlaag toegegeven.
De officiële uitslag wordt pas vrijdag verwacht. Ba kreeg de steun van de zittende president Macky Sall, die zelf niet herkiesbaar was. Sall had de verkiezingen eerder uitgesteld. Dat leidde tot veel onrust.
Het lijkt nu toch tot een vreedzame machtsoverdracht te komen in Senegal. Dat staat bekend als een stabiele democratie in een onrustige regio. In West-Afrika vonden de afgelopen jaren meerdere militaire staatsgrepen plaats.
Faye ging na het sluiten van de stembussen al aan kop in de eerste uitslagen. Zijn aanhangers gingen vervolgens feestend de straat op. Het team van oud-premier Ba noemde die festiviteiten toen nog prematuur.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
36 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
5 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
9 uur geleden