Oppositiekandidaat stevent af op winst na verkiezingen Senegal
DAKAR (ANP/RTR) - Oppositiekandidaat Bassirou Diomaye Faye lijkt de nieuwe president van Senegal te worden. Zijn belangrijkste rivaal Amadou Ba heeft zijn nederlaag toegegeven.
De officiële uitslag wordt pas vrijdag verwacht. Ba kreeg de steun van de zittende president Macky Sall, die zelf niet herkiesbaar was. Sall had de verkiezingen eerder uitgesteld. Dat leidde tot veel onrust.
Het lijkt nu toch tot een vreedzame machtsoverdracht te komen in Senegal. Dat staat bekend als een stabiele democratie in een onrustige regio. In West-Afrika vonden de afgelopen jaren meerdere militaire staatsgrepen plaats.
Faye ging na het sluiten van de stembussen al aan kop in de eerste uitslagen. Zijn aanhangers gingen vervolgens feestend de straat op. Het team van oud-premier Ba noemde die festiviteiten toen nog prematuur.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
5 uur geleden