Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositiekandidaat Faye wint verkiezingen Senegal overtuigend

Oppositiekandidaat Faye wint verkiezingen Senegal overtuigend

DAKAR (ANP/AFP/RTR) - De oppositiekandidaat Bassirou Diomaye Faye heeft met 54,28 procent overtuigend de Senegalese presidentsverkiezingen van vorige week zondag gewonnen, melden de autoriteiten. Dat betekent dat er geen tweede ronde nodig is en dat Faye president zal worden.

Amadou Ba, de kandidaat die de steun had van aftredend president Macky Sall, volgt met 35,79 procent op ruime afstand van Faye. Hij heeft zijn nederlaag toegegeven.

Faye is 44 jaar oud en wordt de jongste president ooit van Senegal. Hij portretteert zichzelf als een politicus die de nieuwe generatie vertegenwoordigt, en corruptie en ongelijkheid wil bestrijden. Tot tien dagen voor de verkiezingen zat hij in de gevangenis voor onder meer het verspreiden van nepnieuws.

Protesten

De verkiezingen hadden oorspronkelijk op 25 februari moeten plaatsvinden, maar liepen vertraging op nadat Sall had geprobeerd om ze uit te stellen. Het uitstel leidde tot grote protesten in het West-Afrikaanse land. De Constitutionele Raad draaide het besluit terug.

De Grondwettelijke Raad moet de winst van Faye nog wel bevestigen. Dat zou een van de komende dagen gebeuren. Senegal staat bekend als een land met een sterke democratie, in een regio waar geregeld staatsgrepen plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Brussel betreurt celstraf mediamagnaat Lai en eist vrijlating

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie betreurt de "zware gevangenisstraf van twintig jaar" die het Hooggerechtshof van Hongkong maandag heeft opgelegd aan de Britse burger en mediaondernemer Jimmy Lai (78). Hij moet "onmiddellijk en onvoorwaardelijk" worden vrijgelaten, mede gezien zijn hoge leeftijd en gezondheidstoestand, herhaalt de EU in een schriftelijke verklaring.

1 uur geleden
Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

2 uur geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

3 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

3 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai (78) is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal. Hij is een prominente figuur van de prodemocratische beweging in Hongkong.

6 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

7 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

9 uur geleden