Oppositie Zuid-Korea stelt afzettingsmotie tegen president uit
SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij in Zuid-Korea wacht nog tot donderdag met een motie om waarnemend president Han Duck-soo af te zetten, schrijft persbureau Yonhap. De Democratische Partij (DP) kondigde eerder aan de motie dinsdag al te willen indienen, uit protest tegen de weigering van de interim-leider om twee speciale wetsvoorstellen te ondertekenen om zijn afgezette voorganger, Yoon Suk-yeol, te onderzoeken.
"We hebben besloten om geduldig af te wachten om te zien of onze eisen donderdag worden ingewilligd", zei DP-partijleider Park Chan-dae. "Donderdag is de laatste kans".
De DP hoopt dat Han donderdag rechters benoemt voor het Grondwettelijk Hof, dat een besluit moet nemen over de motie van afzetting tegen Yoon. Drie van de negen zetels van het Hof zijn momenteel vacant. Han verwierp de eis van de oppositie en drong aan op een tweepartijenakkoord over de wetsvoorstellen.
Yoon werd op 14 december door het parlement uit zijn functie ontheven nadat hij elf dagen eerder de militaire noodtoestand in het land had uitgeroepen na een politiek conflict met de oppositie.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
11 uur geleden