Oppositie Zuid-Korea stelt afzettingsmotie tegen president uit
SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij in Zuid-Korea wacht nog tot donderdag met een motie om waarnemend president Han Duck-soo af te zetten, schrijft persbureau Yonhap. De Democratische Partij (DP) kondigde eerder aan de motie dinsdag al te willen indienen, uit protest tegen de weigering van de interim-leider om twee speciale wetsvoorstellen te ondertekenen om zijn afgezette voorganger, Yoon Suk-yeol, te onderzoeken.
"We hebben besloten om geduldig af te wachten om te zien of onze eisen donderdag worden ingewilligd", zei DP-partijleider Park Chan-dae. "Donderdag is de laatste kans".
De DP hoopt dat Han donderdag rechters benoemt voor het Grondwettelijk Hof, dat een besluit moet nemen over de motie van afzetting tegen Yoon. Drie van de negen zetels van het Hof zijn momenteel vacant. Han verwierp de eis van de oppositie en drong aan op een tweepartijenakkoord over de wetsvoorstellen.
Yoon werd op 14 december door het parlement uit zijn functie ontheven nadat hij elf dagen eerder de militaire noodtoestand in het land had uitgeroepen na een politiek conflict met de oppositie.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
7 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
7 uur geleden