Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement

Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement

SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea heeft haar parlementariërs opgeroepen dringend naar het parlement te komen. Daar moet een bijeenkomst worden gehouden, die volgens persbureau Yonhap kennelijk is bedoeld om het terugdraaien van de militaire noodtoestand in gang te zetten.

Leider Lee Jae-myung van de Democratische Partij (DP) zegt dat er geen enkele reden was om de noodtoestand uit te roepen. Het inzetten van die noodmaatregel is volgens de politicus strijdig met de grondwet, schrijft Yonhap. "Tanks, gepantserde voertuigen en militairen met geweren en zwaarden zullen het spoedig voor het zeggen hebben in ons land", waarschuwde hij.

De autoriteiten hebben het parlement bij het uitroepen van de noodtoestand beperkingen opgelegd. Activiteiten die verband houden met de werkzaamheden van het parlement en politieke partijen zijn verboden, meldt Yonhap.

Meer uit Buitenland

Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

25 minuten geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

28 minuten geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

2 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

4 uur geleden
Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

4 uur geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

5 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

5 uur geleden