Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement
SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea heeft haar parlementariërs opgeroepen dringend naar het parlement te komen. Daar moet een bijeenkomst worden gehouden, die volgens persbureau Yonhap kennelijk is bedoeld om het terugdraaien van de militaire noodtoestand in gang te zetten.
Leider Lee Jae-myung van de Democratische Partij (DP) zegt dat er geen enkele reden was om de noodtoestand uit te roepen. Het inzetten van die noodmaatregel is volgens de politicus strijdig met de grondwet, schrijft Yonhap. "Tanks, gepantserde voertuigen en militairen met geweren en zwaarden zullen het spoedig voor het zeggen hebben in ons land", waarschuwde hij.
De autoriteiten hebben het parlement bij het uitroepen van de noodtoestand beperkingen opgelegd. Activiteiten die verband houden met de werkzaamheden van het parlement en politieke partijen zijn verboden, meldt Yonhap.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.
1 minuut geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.
29 minuten geledenERFURT (ANP) - De Duitse politie heeft moeten ingrijpen bij grootschalige demonstraties die plaatsvinden in het Duitse Erfurt. Daar wordt zaterdag het partijcongres van het radicaal-rechtse AfD gehouden. Volgens regio-omroep MDR is het lokale AfD-kantoor aangevallen met vuurwerk en verfbommen. Hierbij zouden ook agenten gewond zijn geraakt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagochtend verzameld bij de 'Grote Mosalla', de Imam Khomeini-moskee in Teheran. Daar gaat de uitvaart van de omgekomen opperste leider Ali Khamenei van start. De ayatollah werd eind februari gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.
5 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.
6 uur geledenSANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.
8 uur geleden