Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement

Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement

SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea heeft haar parlementariërs opgeroepen dringend naar het parlement te komen. Daar moet een bijeenkomst worden gehouden, die volgens persbureau Yonhap kennelijk is bedoeld om het terugdraaien van de militaire noodtoestand in gang te zetten.

Leider Lee Jae-myung van de Democratische Partij (DP) zegt dat er geen enkele reden was om de noodtoestand uit te roepen. Het inzetten van die noodmaatregel is volgens de politicus strijdig met de grondwet, schrijft Yonhap. "Tanks, gepantserde voertuigen en militairen met geweren en zwaarden zullen het spoedig voor het zeggen hebben in ons land", waarschuwde hij.

De autoriteiten hebben het parlement bij het uitroepen van de noodtoestand beperkingen opgelegd. Activiteiten die verband houden met de werkzaamheden van het parlement en politieke partijen zijn verboden, meldt Yonhap.

Meer uit Buitenland

Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

19 minuten geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

1 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

2 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

3 uur geleden
Duizenden Fransen bij 'halloweenprotest'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".

4 uur geleden
Franse studenten willen universiteiten en scholen blokkeren

PARIJS (ANP) - Studenten- en scholierenvakbonden roepen op tot nieuwe blokkades van universiteiten en middelbare scholen in Frankrijk, op dinsdag en donderdag. Dat berichten Franse media.

5 uur geleden