Oppositie Zuid-Korea roept parlementariërs naar parlement
SEOUL (ANP) - De belangrijkste oppositiepartij van Zuid-Korea heeft haar parlementariërs opgeroepen dringend naar het parlement te komen. Daar moet een bijeenkomst worden gehouden, die volgens persbureau Yonhap kennelijk is bedoeld om het terugdraaien van de militaire noodtoestand in gang te zetten.
Leider Lee Jae-myung van de Democratische Partij (DP) zegt dat er geen enkele reden was om de noodtoestand uit te roepen. Het inzetten van die noodmaatregel is volgens de politicus strijdig met de grondwet, schrijft Yonhap. "Tanks, gepantserde voertuigen en militairen met geweren en zwaarden zullen het spoedig voor het zeggen hebben in ons land", waarschuwde hij.
De autoriteiten hebben het parlement bij het uitroepen van de noodtoestand beperkingen opgelegd. Activiteiten die verband houden met de werkzaamheden van het parlement en politieke partijen zijn verboden, meldt Yonhap.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP) - Al bijna 200.000 Canadezen hebben een petitie ondertekend gericht aan het parlement om de Amerikaanse ambassadeur in Ottawa, Pete Hoekstra, uit te wijzen.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft een beloning uitgeloofd voor elke Amerikaanse soldaat die gedood of gevangengenomen wordt. Dat meldt het Iraanse nieuwsportaal Avash. Het zou gaan om een bedrag van bijna 30.000 dollar (ongeveer 26.000 euro).
1 uur geledenLUIK/SOURBRODT/MONSCHAU (ANP/AFP/BELGA) - De veenbrand in het Oost-Belgische natuurpark Hoge Venen woedt al over een terrein van 3000 hectare. De brand is vrijdag ontstaan en besloeg toen 80 hectare. De Waalse autoriteiten melden dat de omstandigheden voor het bluswerk erg gecompliceerd zijn. De windrichting is in de nacht van zaterdag op zondag ook veranderlijk geweest, al was de wind niet erg hard.
4 uur geledenMISKOLC (ANP/RTR) - Bij een ongeluk met een Poolse toeristenbus zijn in Hongarije twaalf doden en zeker twintig gewonden gevallen. De bus raakte ruim 100 kilometer ten oosten van Boedapest van de weg en sloeg over de kop. De Hongaarse premier Peter Magyar heeft zijn leedwezen uitgesproken.
4 uur geledenMOSKOU/ROSTOV/KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne heeft volgens de burgemeester van Moskou weer een grote droneaanval uitgevoerd op de Russische hoofdstad. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat meer dan zeshonderd drones in de richting van Moskou zijn afgevuurd.
6 uur geledenFNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.
11 uur geleden