Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Zuid-Korea komt met 2e motie om president af te zetten

Oppositie Zuid-Korea komt met 2e motie om president af te zetten

SEOUL (ANP/AFP) - De oppositie in het Zuid-Koreaanse parlement dient zaterdag weer een motie in om president Yoon Suk-yeol af te zetten. Yoon riep 3 december plotseling de noodtoestand uit, maar moest die enkele uren later weer intrekken onder druk van de volksvertegenwoordiging. De oppositie heeft recent vergeefs geprobeerd Yoon af te zetten. In het parlement bleven de parlementariërs van de partij van Yoon weg waardoor het wettelijke quorum voor de stemming niet werd gehaald.

Yoon wordt er ook door de politie van verdacht dat hij een opstand en muiterij in gang zette en een staatsgreep wilde plegen. Zijn positie is ondermijnd en hij mag het land niet verlaten. Rechercheurs hebben volgens persbureau Yonhap woensdag huiszoeking verricht in onder meer het kantoor van de president. Hij zou niet aanwezig zijn geweest. Volgens betrokken politiefunctionarissen zou Yoon gearresteerd moeten worden ook al is er geen officieel aanhoudingsbevel gezien de ernst van de verdenkingen. Op opstand en muiterij kan de doodstraf staan.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

39 minuten geleden
Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

3 uur geleden
Paus Leo veroordeelt fel leiders die oorlog beginnen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.

3 uur geleden
Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

4 uur geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

5 uur geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

5 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

6 uur geleden