Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie zegt vertrouwen in Grapperhaus niet op

Oppositie zegt vertrouwen in Grapperhaus niet op

DEN HAAG (ANP) - De oppositie zegt het vertrouwen in minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid) niet op, maar geeft met een motie van afkeuring een signaal aan het kabinet af bijzonder kritisch te zijn over de gang van zaken. De Tweede Kamer sprak woensdag urenlang over de overtreding van de coronaregels tijdens de bruiloft van Grapperhaus.

De oppositie van links tot rechts stoort zich aan de milde toon die premier Mark Rutte aanslaat tegen zijn minister, terwijl die zich juist hard richting de samenleving uitliet. Grapperhaus noemde eerder het overtreden van de coronaregels asociaal. De motie van afkeuring van de PvdA krijgt geen meerderheid, omdat de coalitiepartijen en de SGP achter de bewindsman blijven staan.

Thierry Baudet van Forum voor Democratie had ook zijn handtekening onder de motie van afkeuring gezet, maar kwam uiteindelijk ook nog met een motie van wantrouwen op de proppen. Hij vindt dat Grapperhaus moet aftreden. Daar zal geen meerderheid voor te vinden zijn.

Grapperhaus, in het begin emotioneel, ging tijdens het debat diep door het stof. Hij sprak opnieuw uit spijt te hebben over de misstappen, die zijn te zien op foto's. "Ik heb me laten meeslepen." Oppositiepartijen vinden dat zijn gezag en geloofwaardigheid is aangetast. Grapperhaus erkende dat hij een deuk heeft opgelopen maar is ervan overtuigd dat hij zijn geloofwaardigheid kan herstellen door duidelijk te zijn over zijn fout en pal te staan achter het coronabeleid.

De coalitiepartijen steunen Grapperhaus. Premier Mark Rutte stelde zich vierkant achter Grapperhaus. Hij prees de bijdrage van de minister aan de bestrijding van de coronacrisis uitvoerig. Opstappen zou volgens hem de bestrijding van de crisis schaden. Volgens Rutte zullen mensen de minister zijn fout vergeven. "Er is mildheid in Nederland, er is genade."

Meer uit Politiek

Jetten wil niet te bescheiden zijn tijdens het diner met Trump

WASHINGTON (ANP) - Premier Rob Jetten wil zich niet te bescheiden opstellen tijdens het besloten diner dat de Amerikaanse president Donald Trump maandag geeft voor het koningspaar en waar Jetten bij aanschuift. Het bezoek komt op een moment dat de relatie tussen de VS en Europa gespannen is.

2 uur geleden
Jetten vindt Amerikaanse blokkade van Iran onwenselijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse blokkade van Iran is "onwenselijk", zegt premier Rob Jetten maandag in een gesprek met het ANP. Maar het is een betere manier om de druk op het bewind in Teheran op te voeren "dan de dreigementen die we eerder hebben gezien" van de Amerikanen.

2 uur geleden
D66 tegen asielwetten, CDA lijkt nodig voor meerderheid

DEN HAAG (ANP) - D66 is ook in de Eerste Kamer tegen de asielwetten die nog zijn gemaakt door voormalig asielminister Marjolein Faber (PVV). Daardoor is steun van het CDA nodig om tot een meerderheid te kunnen komen in de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend of het CDA de wetten gaat steunen, in de Tweede Kamer deed de partij dat niet.

3 uur geleden
GL-PvdA mag van Kiesraad Progressief Nederland heten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA staat voortaan als Progressief Nederland (PRO) in de registers voor landelijke en Europese verkiezingen. De Kiesraad heeft geoordeeld dat de nieuwe naam van de fusiepartij voldoet aan de eisen. Dat betekent dat bij nieuwe verkiezingen Progressief Nederland op het stembiljet staat. Ook het nieuwe logo is geregistreerd. Lokale partijen die verwarring vrezen, zijn echter niet van plan hun verzet tegen de nieuwe partijnaam te staken, laat ProVeenendaal desgevraagd weten.

5 uur geleden
Excuses kabinet voor rol overheid bij gedwongen afstaan kinderen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind excuses aanbieden voor de rol die de overheid daarin heeft gespeeld. Ook de afgestane kinderen krijgen excuses. Dat meldt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Rechtsbescherming, D66) aan de Tweede Kamer.

7 uur geleden
Yeşilgöz ziet deelname aan blokkade Hormuz niet voor zich

DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz ziet niet voor zich dat Nederland meedoet aan het Amerikaanse plan om scheepvaart van en naar Iran te blokkeren. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde de blokkade in de Straat van Hormuz zondag aan, terwijl tot nu toe Iran de zeestraat zelf heeft afgesloten. Blokkeren zou "averechts" werken, zei de VVD-minister in radioprogramma Sven Op 1.

11 uur geleden
Jetten: overwinning Magyar markeert nieuwe stap voor Hongarije

DEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.

1 dag geleden