Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie wil met tegenbod 800 miljoen euro redden voor onderwijs

Oppositie wil met tegenbod 800 miljoen euro redden voor onderwijs

DEN HAAG (ANP) - De vier oppositiepartijen die nog met de coalitie in gesprek zijn over de onderwijsbegroting, hebben een tegenvoorstel op tafel gelegd om een nog groter deel van de voorgenomen bezuinigingen van tafel te krijgen. Dat zei CDA-leider Henri Bontenbal vlak voordat de partijen weer aanschoven in de werkkamer van PVV-leider Geert Wilders.

Bontenbal wilde geen inhoudelijke details geven over het tegenbod. Ingewijden zeggen dat CDA, SGP, ChristenUnie en JA21 daarmee rond de 800 miljoen euro aan bezuinigingen hopen tegen te houden. De coalitiepartijen kwamen woensdag met een "eindbod" waarmee 650 miljoen van de in totaal bijna 2 miljard euro aan bezuinigingen niet door zou gaan.

D66 vond het tegenvoorstel waarmee het zelfverklaarde 'monsterverbond' tegen de onderwijsbezuinigingen donderdag het gesprek inging, niet goed genoeg. Partijleider Rob Jetten verscheen nog wel aan tafel maar deelde daar direct mee dat zijn partij niet meer meedoet. Voor de coalitie maakt dat weinig verschil; ook zonder D66 kunnen zij hun plannen goedgekeurd krijgen in de Eerste Kamer, waar zij geen meerderheid hebben.

'Krap'

De vraag is wel of de stemmingen in de Tweede Kamer over alle begrotingen, die aan het begin van de middag zijn voorzien, door kunnen gaan. De partijen moeten het niet alleen eens worden over het deels schrappen van de onderwijsbezuinigingen, maar ook over de vraag waar het geld dan vandaan moet worden gehaald. Daarbij moet vrijwel zeker ook naar andere begrotingen worden gekeken

"Zonder dekking is er geen deal", waarschuwde Bontenbal. Joost Eerdmans van JA21 sprak de vrees uit dat het daarom "krap" zal worden om donderdag al te stemmen.

Meer uit Politiek

Minister Wiersma mijdt landbouwbeurs Berlijn vanwege MKZ

DEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma gaat deze week niet naar landbouwbeurs de Grüne Woche in Berlijn vanwege de uitbraak van mond-en-klauwzeer (MKZ) in de regio. Dat meldt haar ministerie. Staatssecretaris Jean Rummenie gaat wel.

1 dag geleden
Tussentijdse rijtoetsen vanaf april tijdelijk geschrapt

DEN HAAG (ANP) - Tussentijdse rijtoetsen gaan vanaf april maximaal een jaar lang niet door. In een Tweede Kamerdebat over het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) zag minister Barry Madlener (Infrastructuur) genoeg steun om dit plan door te zetten, meldt een woordvoerder. Het schrappen van de toetsen moet de wachttijden bij het CBR terugdringen.

1 dag geleden
Voorzitter noemt reactie kabinet op enquêterapport onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Voormalig voorzitter Michiel van Nispen van de parlementaire enquêtecommissie die het fraudebeleid onderzocht is "buitengewoon teleurgesteld" over de reactie op zijn rapport. Hij noemde het bij EenVandaag "onacceptabel" dat het kabinet niet alle aanbevelingen direct overneemt. Dat is wat hem betreft een "minachting van het parlement" en een "schoffering" van de gedupeerden in het toeslagenschandaal.

1 dag geleden
Kabinet grijpt nog niet in om halflege gasvoorraden

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er meer gas uit de Nederlandse voorraden wordt verbruikt dan verwacht, ziet het kabinet zich nog niet genoodzaakt in te grijpen. Minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) "blijft waakzaam", schrijft ze aan de Tweede Kamer. De leveringszekerheid komt vooralsnog niet in gevaar.

1 dag geleden
Schoof en twee VVD-ministers naar economische top in Davos

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof en de ministers Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) en Ruben Brekelmans (Defensie) gaan naar het World Economic Forum (WEF) in Davos. Aan de bekende internationale conferentie in Zwitserland later deze maand nemen meer dan 2000 politici, wetenschappers, mensen uit het bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties deel.

1 dag geleden
Wilders wil niet praten over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen praten de komende maanden over de voorjaarsnota waarmee de begroting van dit jaar kan worden aangepast. Een makkelijke discussie wordt dat niet, bleek uit de woorden van de vier leiders van de coalitiepartijen op de eerste Kamerdag van het nieuwe jaar. Oekraïne kan daarvan de dupe worden.

1 dag geleden
Bruins krijgt kritiek van links tot rechts over oorlogsarchief

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden van links tot rechts zijn kritisch op de manier waarop minister Eppo Bruins (Cultuur) heeft gehandeld rond de openbaarmaking van het oorlogsarchief. Dat een naam in dit Centraal Archief Bijzondere Rechtspleging (CABR) belandt, hoeft niet te betekenen dat die persoon in de Tweede Wereldoorlog collaboreerde met de Duitsers. Die suggestie wordt volgens parlementariërs wel gewekt, terwijl familieleden door wachtrijen bij het archief niet de kans krijgen om snel duidelijkheid te krijgen.

1 dag geleden