Oppositie wil belastingplan met btw-verhoging echt niet steunen
DEN HAAG (ANP) - De kans dat het kabinet het belastingplan ongewijzigd door de Eerste Kamer krijgt, is zo goed als nul. De oppositie, nodig voor een meerderheid in de senaat, was al uiterst kritisch op de belastingwetten, maar spreekt zich nu expliciet uit. Alle partijen die nodig zijn voor een meerderheid dreigen tegen het belastingplan te stemmen.
D66 zei al dat ze een belastingplan met btw-verhoging op sport en cultuur niet kan steunen. GroenLinks-PvdA vindt dat er veel te weinig gedaan wordt om werkenden financieel te helpen, en ziet het pakket hoe dan ook niet zitten.
De christelijke partijen CDA, ChristenUnie en SGP kwamen met een motie om het schrappen van het verlaagde btw-tarief op concerten, musea en sportscholen voorlopig uit te stellen. In de tussentijd kunnen Kamer en kabinet dan op zoek naar een andere manier om het gat van ruim 2 miljard euro in de begroting te dichten.
Maar de partijen willen meer. Ook de voorgestelde versobering van de giftenaftrek moet helemaal van tafel. Ook willen CDA, ChristenUnie en SGP dat families waarvan één ouder werkt er financieel meer op vooruitgaan. De partijen beklagen zich al langer over de kloof tussen zogenoemde eenverdieners en tweeverdieners. "Het is alle drie, dan heeft u ons alle drie. En als het één voorstel niet is, dan heeft u ons alle drie niet", zei SGP-voorman Chris Stoffer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twaalf jaar cel geëist tegen twee mannen die worden verdacht van een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ging een explosief af onder zijn auto, terwijl hij stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De advocaat was die ochtend onderweg naar zijn werk. Hij raakte niet gewond, zijn Mercedes liep wel schade op.
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De treinen rijden het hele weekend volgens een aangepaste, afgeschaalde dienstregeling, meldt ProRail. Het bedrijf zegt dat sneeuw en ijs zorgen voor problemen met de wissels. Zondag wordt bekeken of de treinen vanaf maandag weer volgens de normale dienstregeling kunnen rijden.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het komende weekend heeft het winterse weer invloed op de afvalinzameling in meerdere gemeenten. Onder meer in Almere, Nieuwegein en Veendam wordt deze week geen huishoudelijk afval opgehaald, en ook de inzameling van grofvuil en kerstbomen ligt op sommige plekken tijdelijk stil.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politierechter heeft drie vrouwen veroordeeld tot boetes van 300 euro voor het vernielen en bekladden van de Israëlische ambassade in Den Haag. De vrouwen uit Leiden en Rotterdam bekenden vrijdag in de rechtbank in Den Haag dat ze op 12 augustus vorig jaar rode verf hadden gegooid naar de gevel van de ambassade, waarbij volgens de verdachten onbedoeld een ruit sneuvelde. Ook schreven ze 'Fuck Israël' op de stoep. Dat deden ze midden in de nacht, rond 03.30 uur.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen, Friesland en de Waddeneilanden tot 21.00 uur vrijdagavond vanwege een krachtige oostenwind. Daardoor is er plaatselijk kans op sneeuwjacht en sneeuwduinen. Code oranje was al van kracht tot het middaguur.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De noordelijke provincies Groningen, Friesland en Drenthe hebben nog voldoende strooizout om de wegen en fietspaden die onder hun beheer vallen begaanbaar te houden. Voor deze provincies geldt sinds middernacht code oranje, omdat de sneeuw in combinatie met harde wind voor problemen kan zorgen. De provinciale wegen worden zo goed mogelijk schoongehouden, zeggen woordvoerders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.
3 uur geleden