Oppositie Venezuela zegt bewijs te hebben van verkiezingsfraude
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositie zegt bewijs te hebben van fraude bij de door president Nicolás Maduro gewonnen presidentsverkiezingen. Oppositiekopstuk María Corina Machado zegt de hand te hebben gelegd op voldoende uitslagen om aan te tonen dat de eigen kandidaat Edmundo González de echte winnaar is.
Machado zei tegen aanhangers bij het campagnehoofdkwartier van haar partij dat inmiddels onomstotelijk vaststaat dat de oppositiekandidaat heeft gewonnen. "Terwijl het regime bezorgd sliep, sliepen wij niet", zei de politica, die zelf was uitgesloten van verkiezingsdeelname. "We hebben het erg druk gehad."
De uitslagen waar de oppositie over beschikt, laten volgens Machado zien dat de eigen kandidaat 6,2 miljoen stemmen kreeg. De autocratische leider Maduro bleef steken op 2,8 miljoen stemmen. Ze heeft burgers in het hele land opgeroepen zich dinsdag om 11.00 uur plaatselijke tijd (17.00 uur in Nederland) te verzamelen. Direct na de bekendmaking van de uitslag gingen al Venezolanen de straat op om te demonstreren.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
1 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
8 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
8 uur geleden