Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus
CARACAS (ANP) - De oppositie in Venezuela heeft opgeroepen tot wereldwijde protesten om haar overwinning in de verkiezingen te steunen en te demonstreren tegen de vermeende overwinning van zittend president Nicolás Maduro.
Maduro werd door de kiesraad op 28 juli uitgeroepen tot winnaar, maar volgens de oppositie kan dat niet met harde gegevens worden gestaafd. Daarin wordt ze door onder andere de Verenigde Staten, de Europese Unie en enkele Latijns-Amerikaanse landen gesteund. De oppositie zegt op basis van 80 procent van de resultaten van de stembureaus te kunnen aantonen dat haar kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft vergaard.
"Zaterdag 17 augustus gaan we in Venezuela en de wereld de straat op. Laten we samen schreeuwen, zodat de wereld onze overwinning steunt en de waarheid erkent", zei oppositieleider María Corina Machado in een videoboodschap die werd verspreid op social media.
Zij en presidentskandidaat González houden zich schuil, omdat de regering mensen die de oppositie steunen arresteert. González drong erop aan om een eind te maken aan het geweld tegen de oppositie en de arrestaties.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR) - Bij de oversteek die migranten vorige week massaal maakten van Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta zijn ongeveer honderd doden gevallen, zegt bestuurder van Ceuta Juan Vivas. De meesten van de tienduizenden migranten keerden uit eigen beweging terug naar Marokko, maar volgens Vivas zijn er nog tussen de 3000 en 5000 mensen achtergebleven in Ceuta.
28 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - De buitenlandministers van onder meer Turkije, Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar hebben de aanhoudende Israëlische acties in de Gazastrook scherp veroordeeld. Ze spreken van "aanhoudende Israëlische schendingen".
37 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP/RTR) - De weg is vrij voor Zweden om een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' over te dragen aan Oekraïne. De hoogste rechter van het land heeft de pogingen van de eigenaars van de graanvaarder om dat te beletten afgewezen.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Geen van de migranten die vorige week massaal vanuit Marokko naar de Spaanse exclave Ceuta kwamen, is er in geslaagd verder Europa in te trekken. Het is "tot nu toe gelukt te voorkomen dat migranten illegaal doorreizen naar het Spaanse vasteland en de rest van Europa", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Het Oekraïense vrachtvliegtuig op de luchthaven van Leipzig, waarnaast een drone met een explosief werd gevonden, was gevuld met militaire munitie. Dat melden Duitse media, waaronder de Süddeutsche Zeitung (SZ). De munitie zou kort daarvoor vanuit Frankrijk naar Leipzig zijn vervoerd. Het was waarschijnlijk bestemd voor verder transport, staat in een vertrouwelijk politierapport.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.
3 uur geleden