Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus
CARACAS (ANP) - De oppositie in Venezuela heeft opgeroepen tot wereldwijde protesten om haar overwinning in de verkiezingen te steunen en te demonstreren tegen de vermeende overwinning van zittend president Nicolás Maduro.
Maduro werd door de kiesraad op 28 juli uitgeroepen tot winnaar, maar volgens de oppositie kan dat niet met harde gegevens worden gestaafd. Daarin wordt ze door onder andere de Verenigde Staten, de Europese Unie en enkele Latijns-Amerikaanse landen gesteund. De oppositie zegt op basis van 80 procent van de resultaten van de stembureaus te kunnen aantonen dat haar kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft vergaard.
"Zaterdag 17 augustus gaan we in Venezuela en de wereld de straat op. Laten we samen schreeuwen, zodat de wereld onze overwinning steunt en de waarheid erkent", zei oppositieleider María Corina Machado in een videoboodschap die werd verspreid op social media.
Zij en presidentskandidaat González houden zich schuil, omdat de regering mensen die de oppositie steunen arresteert. González drong erop aan om een eind te maken aan het geweld tegen de oppositie en de arrestaties.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Bij rellen in Keulen zaterdagavond zijn 23 agenten gewond geraakt, meldt de politie in een persbericht. Rond demonstraties zijn grote hoeveelheden steekwapens, hamers, molotovcocktails en zelfgemaakt vuurwerk in beslag genomen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Justitie heeft in Frankrijk een onderzoek ingesteld nadat bij een protest in Parijs een molotovcocktail werd gegooid naar agenten. Het Openbaar Ministerie (OM) spreekt over een "poging tot moord op personen met openbaar gezag". Er is nog geen arrestatie voor verricht. In totaal werden door heel Frankrijk 779 mensen opgepakt voor de rellen van zaterdag.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen op Gaza zijn zondag acht mensen gedood, melden noodhulpdiensten en plaatselijke ziekenhuizen. Onder de slachtoffers is een kind.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij een protest van Palestine Action zijn in Londen zaterdag 325 arrestaties verricht, meldt de Britse politie. Zaterdagavond werden nog 139 arrestaties gemeld. De pro-Palestijnse organisatie is verboden in het Verenigd Koninkrijk en wordt aangemerkt als terroristisch.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De energie-infrastructuur van vier Oekraïense regio's is in de nacht van zaterdag op zondag aangevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Volgens hem waren de aanvallen gericht op het verstoren van de levering van elektriciteit aan woningen. "Honderdduizenden gezinnen zitten momenteel nog zonder stroom", aldus Zelensky.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse politie is nog steeds aanwezig in Frankfurt, waar zaterdagavond laat rellen uitbraken. De situatie in het centrum kalmeerde volgens Bild pas rond 03.00 uur. Een woordvoerder van de politie meldt dat de schade aanzienlijk is, maar nog niet in kaart kan worden gebracht.
5 uur geleden