Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus

Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus

CARACAS (ANP) - De oppositie in Venezuela heeft opgeroepen tot wereldwijde protesten om haar overwinning in de verkiezingen te steunen en te demonstreren tegen de vermeende overwinning van zittend president Nicolás Maduro.

Maduro werd door de kiesraad op 28 juli uitgeroepen tot winnaar, maar volgens de oppositie kan dat niet met harde gegevens worden gestaafd. Daarin wordt ze door onder andere de Verenigde Staten, de Europese Unie en enkele Latijns-Amerikaanse landen gesteund. De oppositie zegt op basis van 80 procent van de resultaten van de stembureaus te kunnen aantonen dat haar kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft vergaard.

"Zaterdag 17 augustus gaan we in Venezuela en de wereld de straat op. Laten we samen schreeuwen, zodat de wereld onze overwinning steunt en de waarheid erkent", zei oppositieleider María Corina Machado in een videoboodschap die werd verspreid op social media.

Zij en presidentskandidaat González houden zich schuil, omdat de regering mensen die de oppositie steunen arresteert. González drong erop aan om een eind te maken aan het geweld tegen de oppositie en de arrestaties.

Meer uit Buitenland

Prognose: Californië verwerpt vermogensbelasting voor miljardairs

SACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.

2 uur geleden
Net afgezette president van Paraguay onder huisarrest geplaatst

ASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.

5 uur geleden
Paraguay beëdigt nieuwe president na afzetting Peña

ASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.

5 uur geleden
Trump benoemt Stephen Miller tot nieuwe stafchef

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.

9 uur geleden
EU-buitenlandchef tegen VS: Europa heeft al veiligheidsordening

BERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."

12 uur geleden
Houthi's: meerdere doden bij Saudische raketaanval op markt

TAIZ (ANP/AFP) - Bij een aanval op een groentemarkt in het zuidwesten van Jemen zijn volgens de Houthi's zeker twintig mensen om het leven gekomen. Het zou gaan om een Saudische luchtaanval, waarbij meerdere raketten werden ingezet, aldus het door de Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Tien mensen zouden gewond zijn geraakt.

14 uur geleden
Thomas Markle, vader van Meghan, opgepakt voor bezit kinderporno

LAKELAND (ANP) - De vader van Meghan, de vrouw van de Britse prins Harry, is opgepakt in Florida voor het bezit van kinderporno. De lokale autoriteiten hebben de 82-jarige Thomas Markle aangehouden in zijn verzorgingshuis. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CBS.

14 uur geleden