Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus

Oppositie Venezuela roept op tot protesten op 17 augustus

CARACAS (ANP) - De oppositie in Venezuela heeft opgeroepen tot wereldwijde protesten om haar overwinning in de verkiezingen te steunen en te demonstreren tegen de vermeende overwinning van zittend president Nicolás Maduro.

Maduro werd door de kiesraad op 28 juli uitgeroepen tot winnaar, maar volgens de oppositie kan dat niet met harde gegevens worden gestaafd. Daarin wordt ze door onder andere de Verenigde Staten, de Europese Unie en enkele Latijns-Amerikaanse landen gesteund. De oppositie zegt op basis van 80 procent van de resultaten van de stembureaus te kunnen aantonen dat haar kandidaat Edmundo González Urrutia 67 procent van de stemmen heeft vergaard.

"Zaterdag 17 augustus gaan we in Venezuela en de wereld de straat op. Laten we samen schreeuwen, zodat de wereld onze overwinning steunt en de waarheid erkent", zei oppositieleider María Corina Machado in een videoboodschap die werd verspreid op social media.

Zij en presidentskandidaat González houden zich schuil, omdat de regering mensen die de oppositie steunen arresteert. González drong erop aan om een eind te maken aan het geweld tegen de oppositie en de arrestaties.

Meer uit Buitenland

Duizenden inwoners Bangkok in noodopvang na noodweer

BANGKOK (ANP/RTR) - In de Thaise hoofdstad Bangkok blijft het openbaar leven ontregeld na ernstig noodweer. Bijna 6000 mensen verblijven noodgedwongen in opvangcentra, zegt een lokale functionaris.

29 minuten geleden
EU breidt sanctielijst uit om ontvoering Oekraïense kinderen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag sancties ingesteld tegen tien mensen en zeventien instellingen die verantwoordelijk zijn voor de systematische, gedwongen deportatie van Oekraïense kinderen naar Rusland en de door Rusland bezette Oekraïense gebieden.

52 minuten geleden
Doden na kapseizen boot op het Kanaal

WISSANT (ANP/AFP/RTR) - Op het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland zijn maandag zeker drie mensen overleden na het kapseizen van een migrantenboot, melden de Franse autoriteiten. Het gaat om twee vrouwen en een kind, die samen met meer dan honderd anderen probeerden de oversteek te maken.

1 uur geleden
Meer dan honderd doden in Nepal en India na noodweer

KATHMANDU/NEW DELHI (ANP/DPA) - De autoriteiten in Nepal en India hebben na ernstig noodweer melding gemaakt van meer dan honderd doden. Zware regenval leidde tot overstromingen en aardverschuivingen.

1 uur geleden
Oekraïne claimt overgave 250 Russen bij offensief in Donbas

LYMAN (ANP) - Oekraïne zegt 250 Russische militairen gevangen te hebben genomen nadat zij zich hadden overgegeven, melden Ukrainska Pravda en The Kyiv Independent. Volgens de Oekraïense krijgsmacht lagen de Russen nog te slapen toen de Oekraïners de aanval inzetten.

1 uur geleden
Onschendbaarheid premier en ex-ministers ingetrokken in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft de onschendbaarheid van premier Péter Magyar en twee oud-ministers ingetrokken. Daardoor kan een strafrechtelijk onderzoek naar ze worden ingesteld. Magyar, wiens partij een ruime meerderheid heeft in het parlement, vroeg zelf om zijn onschendbaarheid in te trekken. Hij zegt dat de beschuldigingen tegen hem neerkomen op "politieke karaktermoord" en wil dat zijn naam wordt gezuiverd.

1 uur geleden
Gewapende groepen ontvoeren opnieuw tientallen Nigerianen

ABUJA (ANP/AFP) - In het noorden van Nigeria zijn afgelopen weekend opnieuw tientallen mensen ontvoerd door gewapende bendes. Bij twee losse incidenten zijn 47 boeren en 40 vrouwen gekidnapt.

3 uur geleden