Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Venezuela: Maduro heeft tegenkandidaten zelf uitgekozen

Oppositie Venezuela: Maduro heeft tegenkandidaten zelf uitgekozen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Venezuela verwijt zittend president Nicolás Maduro dat hij zijn tegenstanders bij de verkiezingen zelf heeft uitgekozen. María Corina Machado reageert met die kritiek op de uitsluiting van kansrijke rivalen van Maduro in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Machado mag zelf niet meedoen aan de verkiezingen en ook haar beoogde vervanger Corina Yoris staat straks niet op het stembiljet. Het lukte de oppositie niet om haar voor de deadline aan te melden voor verkiezingsdeelname. "We hebben hier maandenlang voor gewaarschuwd en nu is het gebeurd. Het regime koos zelf de kandidaten", aldus Machado.

Die politica won eerder met overmacht een voorverkiezing van de oppositie, maar is door rechtbanken voor vijftien jaar uitgesloten van verkiezingsdeelname. Dat was een klap voor tegenstanders van de autocratische leider Maduro. Die had juist afspraken met de oppositie gemaakt om de verkiezingen van dit jaar geloofwaardiger te maken.

Hugo Chávez

De uitsluiting van Yoris leidt internationaal tot bezorgde reacties. De ontwikkelingen rond de verkiezingen zijn strijdig met de afspraken die de Venezolaanse regering en oppositie in Barbados hebben gemaakt, reageert Brazilië. Ook de VS maakten duidelijk het erg zorgelijk te vinden dat de 80-jarige kandidate niet aangemeld kon worden voor deelname aan de verkiezingen.

De socialist Maduro heerst al sinds 2013 over het olierijke Venezuela. Hij kwam aan de macht na de dood van zijn partijgenoot Hugo Chávez. Maduro werd in 2018 herkozen. Veel landen zagen die verkiezingen als oneerlijk.

Meer uit Buitenland

Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

1 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

2 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

2 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

4 uur geleden
Britse regering geeft stukken vrij rond oud-prins Andrew

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering heeft documenten vrijgegeven over de benoeming van de voormalige prins Andrew Mountbatten-Windsor als internationaal handelsgezant. Daaruit blijkt onder meer dat er geen aanwijzingen zijn dat destijds een achtergrond- of veiligheidsonderzoek naar hem is gedaan. Britse politici hadden de stukken opgevraagd nadat Mountbatten-Windsor korte tijd werd gearresteerd, omdat hij mogelijk zijn positie heeft misbruikt.

4 uur geleden
Recordaantal klimmers bereikt top Mount Everest vanuit Nepal

KATHMANDU (ANP/RTR) - Een recordaantal van 274 bergbeklimmers heeft op dezelfde dag de top van de Mount Everest vanuit de Nepalese zijde bereikt, zegt EOA-Nepal, een organisatie voor bergbeklimming. Het vorige record van 223 is van 22 mei 2019.

5 uur geleden
Nog geen akkoord over EU-terugkeerregeling afgewezen asielzoekers

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie hebben donderdag tegen alle verwachting in geen compromis bereikt over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Ze kunnen het niet eens worden over de datum van de inwerkingtreding ervan. De onderhandelingen gaan op 1 juni verder.

5 uur geleden