Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Venezuela: Maduro heeft tegenkandidaten zelf uitgekozen

Oppositie Venezuela: Maduro heeft tegenkandidaten zelf uitgekozen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De belangrijkste oppositieleider van Venezuela verwijt zittend president Nicolás Maduro dat hij zijn tegenstanders bij de verkiezingen zelf heeft uitgekozen. María Corina Machado reageert met die kritiek op de uitsluiting van kansrijke rivalen van Maduro in aanloop naar de presidentsverkiezingen.

Machado mag zelf niet meedoen aan de verkiezingen en ook haar beoogde vervanger Corina Yoris staat straks niet op het stembiljet. Het lukte de oppositie niet om haar voor de deadline aan te melden voor verkiezingsdeelname. "We hebben hier maandenlang voor gewaarschuwd en nu is het gebeurd. Het regime koos zelf de kandidaten", aldus Machado.

Die politica won eerder met overmacht een voorverkiezing van de oppositie, maar is door rechtbanken voor vijftien jaar uitgesloten van verkiezingsdeelname. Dat was een klap voor tegenstanders van de autocratische leider Maduro. Die had juist afspraken met de oppositie gemaakt om de verkiezingen van dit jaar geloofwaardiger te maken.

Hugo Chávez

De uitsluiting van Yoris leidt internationaal tot bezorgde reacties. De ontwikkelingen rond de verkiezingen zijn strijdig met de afspraken die de Venezolaanse regering en oppositie in Barbados hebben gemaakt, reageert Brazilië. Ook de VS maakten duidelijk het erg zorgelijk te vinden dat de 80-jarige kandidate niet aangemeld kon worden voor deelname aan de verkiezingen.

De socialist Maduro heerst al sinds 2013 over het olierijke Venezuela. Hij kwam aan de macht na de dood van zijn partijgenoot Hugo Chávez. Maduro werd in 2018 herkozen. Veel landen zagen die verkiezingen als oneerlijk.

Meer uit Buitenland

Costa waarschuwt Trump over aanvallen civiele infrastructuur Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.

14 minuten geleden
Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

2 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

6 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

7 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

8 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

9 uur geleden