Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie valt PVV keihard aan om forse bezuinigingen in de zorg

Oppositie valt PVV keihard aan om forse bezuinigingen in de zorg

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen vallen de PVV-fractie keihard aan omdat die nu als coalitiepartij fikse bezuinigingen in de zorgsector wil doorvoeren, terwijl de PVV zelf jarenlang fel heeft gestreden tegen besparingen van vorige kabinetten. GroenLinks-PvdA, SP, CDA, DENK en de ChristenUnie verwijten de PVV vooral de oren te laten hangen naar coalitiegenoot VVD.

De PVV levert nu met Fleur Agema de minister van Volksgezondheid, die zich jarenlang ontpopte als een grote criticaster van opeenvolgende kabinetten die volgens haar verantwoordelijk waren voor karige zorg. Maar de oppositie ziet dat de instelling van de PVV na de verkiezingen volstrekt anders is geworden.

In het debat over de begroting van volksgezondheid, welzijn en sport wezen oppositiepartijen op beloftes die de PVV niet waarmaakt om het eigen risico snel te schrappen. Pas in 2027 is er sprake van een halvering. Ook bezuinigingen in de ouderen- en langdurige zorg vallen slecht, iets waar Agema zelf altijd fel tegen ageerde.

Clash met SP

PVV-Kamerlid René Claassen botste vooral hard met de SP. Waar zij voorheen vaak samen optrokken tegen bezuinigingen, spraken SP-Kamerleden Jimmy Dijk en Sarah Dobbe nu hun afschuw uit over de politieke keuzes die de PVV nu maakt. Claassen vond op zijn beurt dat het beeld van "kommer en kwel" dat de SP van de zorg schetst, niet helpt om zorgpersoneel aan te trekken of te behouden. Beter is het volgens hem om te benadrukken dat mensen met hart en ziel hun werk doen.

Dobbe vond dat "een schandalig antwoord". Ze stelt dat de PVV ervoor kiest om "de zorg kapot te bezuinigen" en dat dit veel mensen gaat raken. Volgens haar zeggen mensen in de zorg inderdaad dat ze "met hart en ziel hun werk doen, maar ze zeggen over de bezuinigingen ook: doe dit niet". Dobbe vindt dat de enorme aandacht die de PVV trekt voor het asielbeleid vooral een rookgordijn is om de ingrepen in de zorg uit het zicht te houden.

6 miljard euro

Haar partijgenoot Jimmy Dijk wees de PVV op bezuinigingen in de zorg van 1,3 miljard euro dit jaar die tot 6 miljard euro zouden oplopen over vier jaar. Hij laakte Claassen, die volhield dat er nu eenmaal bezuinigd moet worden als gevolg van beleid door vorige kabinetten. Dijk vindt dit een politieke keuze. "Of Agema heeft jarenlang gelogen tegen ons of u bent keihard in het pak genaaid door de VVD, u mag kiezen", aldus Dijk.

Meer uit Gezond

Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

17 uur geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

1 dag geleden
Geen gevaarlijke waarden gemeten bij rook in delen Zuid-Holland

LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.

2 dagen geleden
Huisartsenvereniging over hack ChipSoft: alertheid blijft nodig

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.

2 dagen geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

2 weken geleden
Federatie: patiënten wachten te lang op info over datalek zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten weten nog altijd niet of hun gegevens zijn gestolen bij een inbraak in de digitale systemen van softwareleverancier ChipSoft. Meer dan een week na de eerste meldingen "tasten veel patiënten nog altijd volledig in het duister", stelt Patiëntenfederatie Nederland. Die zegt dat de onduidelijkheid te lang duurt.

2 weken geleden
Studie naar MS-patiënten die stamceltherapie kregen in buitenland

UTRECHT (ANP) - Twee ziekenhuizen zijn op zoek naar MS-patiënten die in het buitenland stamceltherapie kregen. Volgens het St. Antonius Ziekenhuis in Utrecht en het Amsterdam UMC reisden afgelopen jaren honderden mensen met MS naar het buitenland voor zo'n therapie.

2 weken geleden