Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie valt over BBB-plan voor straf op hulp aan illegalen

Oppositie valt over BBB-plan voor straf op hulp aan illegalen

DEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen als ChristenUnie, CDA en D66 hebben hun bedenkingen bij een voorstel van BBB om mensen een gevangenisstraf op te leggen als zij hulp bieden aan mensen die illegaal in Nederland verblijven. De partijen waarschuwen voor onvoorziene gevolgen, zoals gevangenisstraffen voor mensen die illegalen een lift geven.

Het gaat om een wijzigingsvoorstel op een van de strenge asielwetten waarover de Tweede Kamer donderdag debatteert. Hulp aan mensen die illegaal in Nederland verblijven wordt wat Claudia van Zanten (BBB) betreft bestraft met een geldboete of een gevangenisstraf van maximaal zes maanden. Dat kan zelfs twaalf maanden worden als de hulp geboden wordt door iemand die dat beroepsmatig doet. Niet-commerciële activiteiten van bijvoorbeeld kerken vallen hier niet onder, verzekert Van Zanten na een vraag van de ChristenUnie.

Anne-Marijke Podt (D66) wijst erop dat veel hulp al illegaal is, bijvoorbeeld door wetgeving tegen mensensmokkel. Tot haar frustratie geeft Van Zanten geen concrete voorbeelden van hulp die momenteel niet strafbaar is, maar dat wel moet worden. "Ze geeft geen enkele duidelijkheid. Dus dan blijft het hangen in borrelpraat en daar zijn we niet voor", concludeert Podt.

Taxichauffeurs

"Als ik de wetstekst letterlijk lees, vallen taxichauffeurs onder de letterlijke tekst", waarschuwde Kamerlid Don Ceder (ChristenUnie), van huis uit advocaat.

Ook CDA-leider Henri Bontenbal vindt dat Van Zanten beter haar best moet doen om haar voorstel preciezer te formuleren. Een dergelijk amendement zorgt namelijk voor een directe wijziging van de wetstekst en dat kan grote gevolgen hebben. Daarop zegt Van Zanten dat ze er "best nog wel" een keer naar wil kijken of de formulering beter kan.

Meer uit Politiek

Klaas Knot pleit in Tweede Kamer voor 'geloof' in Lelylijn

DEN HAAG (ANP) - Adviseur Klaas Knot heeft in de Tweede Kamer zijn pleidooi herhaald voor aanleg van de Lelylijn, een snelle spoorlijn tussen de Randstad en Noord-Nederland. De voordelen van die spoorlijn zijn moeilijk in cijfers uit te drukken, zei hij. Erop inzetten heeft dus met "geloof" te maken.

1 dag geleden
Asielminister tegen politiek: laat rust terugkeren in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) vindt dat politici eraan moeten bijdragen dat de rust terugkeert in plaatsen zoals Loosdrecht, waar mensen zich met geweld verzetten tegen de komst van asielzoekers. In Loosdrecht werd dinsdagavond brand gesticht bij een asielzoekerscentrum. In de weken daarvoor bezochten verschillende rechtse politici, zoals Lidewij de Vos (Forum voor Democratie), Gidi Markuszower (voorheen PVV) en Mona Keijzer (voorheen BBB) het dorp om de bewoners te steunen in hun protest.

1 dag geleden
Geen extra maatregelen kabinet na rellen bij opvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt niet met extra maatregelen na de rellen bij mogelijke asielzoekerslocaties, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD). Een demonstratie bij een noodopvang in Loosdrecht liep dinsdagavond volledig uit de hand. Er werd onder meer brand gesticht en de politie werd bekogeld.

1 dag geleden
Ambtenaren geloofden niet in 'dragende motivering' asielnoodrecht

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het toenmalige ministerie van Asiel en Migratie geloofden niet in de 'dragende motivering' die ze hadden geschreven om staatsnoodrecht in te schakelen voor strenge asielmaatregelen. De onderbouwing was "niet toereikend", schreven ze aan asielminister Marjolein Faber (PVV).

1 dag geleden
CU steunt asielplannen kabinet, was eerder tegen asielnoodwet

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is van plan om de recente asielplannen van het kabinet te steunen. De partij stemde eerder juist tegen de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet, waar dezelfde maatregelen in zaten. Dat bevestigt de partij na berichtgeving van De Telegraaf.

1 dag geleden
Jetten naar ziekenhuis, bezoek Bonaire en Aruba aangepast

KRALENDIJK (ANP) - Premier Rob Jetten moest dinsdagochtend naar het ziekenhuis van Bonaire nadat hij ergens door was geprikt tijdens het zwemmen. Hij kreeg een allergische reactie, maar heeft er geen ernstige verwondingen aan overgehouden. Het is niet duidelijk waardoor de minister-president werd geprikt.

1 dag geleden
Yeşilgöz: Nederland wil meer bijdragen in Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Nederland is bereid meer bij te dragen aan de bescherming van de Straat van Hormuz, zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie) dinsdag in Brussel. Hoe die bijdrage er straks uit komt te zien, is afhankelijk van wat andere landen, verenigd in de zogenoemde Hormuz-coalitie, kunnen bijdragen, zei de minister na afloop van een videovergadering met de defensieministers van deze landen.

1 dag geleden