Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

PARAMARIBO (ANP) - De oppositie in het Surinaamse parlement voelt zich beknot en niet serieus genomen door de leiding van het parlement. Hierdoor dreigt de democratie in gevaar te komen, stellen de oppositiepartijen.

De grootste oppositiepartij NDP van voormalig president Bouterse gaat hierover aan de bel trekken bij de Internationale Parlementaire Unie (IPU), maakte de partij zaterdagmiddag bekend op een persconferentie in het partijgebouw van de NDP. Het was zaterdag 155 jaar geleden dat de Surinaamse volksvertegenwoordiging voor het eerst vergaderde.

NDP-fractielid Melvin Bouva zei dat de voorzitter van het parlement hen stelselmatig beperkt bij hun werk. Zo kregen ze onlangs maar veertig seconden spreektijd om te reageren op het verhaal van een minister die zeker een uur sprak. ‘’Er moet tijd zijn om dingen uit de samenleving aan de kaak te stellen, bijvoorbeeld over de wateroverlast. De regering is ook vaak onvolledig en aanvallend naar de vorige regering’’, aldus Bouva.

Behalve het aankaarten van de gang van zaken in het Surinaamse parlement bij de IPU, heeft de NDP ook het voornemen om vanaf nu regelmatig een persconferentie te houden. Hier zullen dan de onderwerpen aan de orde komen waar de parlementariërs in het parlement geen ruimte voor krijgen.

Meer uit Buitenland

Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

1 uur geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

1 uur geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

1 uur geleden
Britse basis op Cyprus getroffen door droneaanval

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder meldde op X dat de schade beperkt is gebleven.

1 uur geleden
Israël valt doelwitten van Hezbollah over heel Libanon aan

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.

1 uur geleden
Frankrijk, Duitsland en VK bereid tot defensieve actie tegen Iran

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.

8 uur geleden
Starmer: VS mogen Britse bases gebruiken tegen raketten Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.

8 uur geleden