Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

PARAMARIBO (ANP) - De oppositie in het Surinaamse parlement voelt zich beknot en niet serieus genomen door de leiding van het parlement. Hierdoor dreigt de democratie in gevaar te komen, stellen de oppositiepartijen.

De grootste oppositiepartij NDP van voormalig president Bouterse gaat hierover aan de bel trekken bij de Internationale Parlementaire Unie (IPU), maakte de partij zaterdagmiddag bekend op een persconferentie in het partijgebouw van de NDP. Het was zaterdag 155 jaar geleden dat de Surinaamse volksvertegenwoordiging voor het eerst vergaderde.

NDP-fractielid Melvin Bouva zei dat de voorzitter van het parlement hen stelselmatig beperkt bij hun werk. Zo kregen ze onlangs maar veertig seconden spreektijd om te reageren op het verhaal van een minister die zeker een uur sprak. ‘’Er moet tijd zijn om dingen uit de samenleving aan de kaak te stellen, bijvoorbeeld over de wateroverlast. De regering is ook vaak onvolledig en aanvallend naar de vorige regering’’, aldus Bouva.

Behalve het aankaarten van de gang van zaken in het Surinaamse parlement bij de IPU, heeft de NDP ook het voornemen om vanaf nu regelmatig een persconferentie te houden. Hier zullen dan de onderwerpen aan de orde komen waar de parlementariërs in het parlement geen ruimte voor krijgen.

Meer uit Buitenland

Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

4 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

5 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

6 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

7 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

7 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

7 uur geleden
Roemenië wil sluiting Russisch consulaat na drone-incident

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.

7 uur geleden