Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

Oppositie Suriname voelt zich beknot en dient klacht in

PARAMARIBO (ANP) - De oppositie in het Surinaamse parlement voelt zich beknot en niet serieus genomen door de leiding van het parlement. Hierdoor dreigt de democratie in gevaar te komen, stellen de oppositiepartijen.

De grootste oppositiepartij NDP van voormalig president Bouterse gaat hierover aan de bel trekken bij de Internationale Parlementaire Unie (IPU), maakte de partij zaterdagmiddag bekend op een persconferentie in het partijgebouw van de NDP. Het was zaterdag 155 jaar geleden dat de Surinaamse volksvertegenwoordiging voor het eerst vergaderde.

NDP-fractielid Melvin Bouva zei dat de voorzitter van het parlement hen stelselmatig beperkt bij hun werk. Zo kregen ze onlangs maar veertig seconden spreektijd om te reageren op het verhaal van een minister die zeker een uur sprak. ‘’Er moet tijd zijn om dingen uit de samenleving aan de kaak te stellen, bijvoorbeeld over de wateroverlast. De regering is ook vaak onvolledig en aanvallend naar de vorige regering’’, aldus Bouva.

Behalve het aankaarten van de gang van zaken in het Surinaamse parlement bij de IPU, heeft de NDP ook het voornemen om vanaf nu regelmatig een persconferentie te houden. Hier zullen dan de onderwerpen aan de orde komen waar de parlementariërs in het parlement geen ruimte voor krijgen.

Meer uit Buitenland

Britse premier wil banden met EU nog verder aanhalen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.

1 minuut geleden
Terrorisme-onderzoek om explosief bij Bank of America in Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.

35 minuten geleden
Al-Sharaa nuanceert uitspraak Merz over terugkeer Syriërs

LONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.

43 minuten geleden
Trump 'denkt er sterk over' uit de NAVO te stappen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.

1 uur geleden
Veel animo in Florida voor geplande maanmissie Artemis II

ORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.

3 uur geleden
Vance brengt boek uit over zijn katholieke geloof

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Grote brand op luchthaven Koeweit door Iraanse droneaanval

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.

6 uur geleden