Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oppositie schampert over coalitiedeal over vluchtelingen Moria

Oppositie schampert over coalitiedeal over vluchtelingen Moria

DEN HAAG (ANP) - De oppositie kraakt het compromis dat de coalitie heeft bedacht om honderd vluchtelingen op te nemen uit het opvangkamp Moria op Lesbos, dat woensdag bijna helemaal afbrandde. Het gaat om alleenstaande minderjarige kinderen en kwetsbare mensen uit gezinnen met minderjarige kinderen.

SP en DENK zijn blij dat er nu iets gebeurt, maar vinden dat het niet zoveel om het lijf heeft. Ze wijzen er net als GroenLinks op dat per saldo geen extra vluchtelingen naar Nederland komen. Het aantal mensen uit Moria wordt later namelijk afgetrokken van de vijfhonderd vluchtelingen die jaarlijks al worden opgenomen in Nederland in overleg met de Verenigde Naties. SP'er Jasper van Dijk spreekt van "een koehandel" met mensen. DENK vindt het slechts een "geste, bedoeld om het imago van het CDA en de ChristenUnie te redden", aldus Farid Azarkan. "Een ordinaire uitruil", noemt Attje Kuiken (PvdA) het.

De PVV hekelde juist dat er wel mensen worden opgehaald van het Griekse eiland. PVV'er Emiel van Dijk vindt het "een grof schandaal"' en een signaal "dat geweld loont". Door brandstichtingen worden nu alsnog "illegale migranten" opgenomen, zei hij. Volgens Van Dijk gaat het "hier niet om slachtoffers, maar om daders".

Langdurig overleg

VVD, CDA, D66 en ChristenUnie overlegden donderdag langdurig over de hulp die Nederland kan geven aan Griekenland. Maar niet alle partijen verdedigden het akkoord daarna even volmondig. D66'er Maarten Groothuizen zei de uitruil ook "pijnlijk" te vinden, maar is evengoed blij dat er nu honderd mensen uit Griekenland worden gehaald. Ook Joël Voordewind van de ChristenUnie vindt het bereikte akkoord "te weinig, maar het is wel een stap. Ik vind het ook een kleine stap, maar we zetten hem nu wel".

Het CDA was tot woensdag ook niet voor de opname van vluchtelingen die in Griekenland zijn gestrand. Maar "de catastrofale brand" is reden voor Europese landen, ook Nederland, om hun verantwoordelijkheid te nemen, zei CDA-Kamerlid Madeleine van Toorenburg. Ook voor de VVD is de "unieke situatie" die zich nu voordoet, reden om in actie te komen, zei Kamerlid Bente Becker. Daarnaast wordt het asielsysteem op een aantal punten gestroomlijnd en aangescherpt, benadrukt zij. Dat is onderdeel van het compromis in de coalitie.

Meer uit Binnenland

Opnieuw natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - In het Gelderse Wijchen, bij Nijmegen, woedt aan de Geitweg een natuurbrand. Dat meldt de veiligheidsregio. In de omgeving van Wijchen waren op zondag al meer natuurbranden.

2 uur geleden
Veel brandweer bij natuurbrand in Wijchen

WIJCHEN (ANP) - Aan de Heumenseweg in Wijchen (Gelderland) woedde zondag een natuurbrand. De brandweer ging met meerdere eenheden ter plaatse, maar de brand is inmiddels geblust.

5 uur geleden
Politie: verdachte van steekpartijen Rotterdam krijgt zorg

ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die zaterdag in Rotterdam vermoedelijk betrokken was bij meerdere steekpartijen vertoonde "onbegrepen gedrag". Volgens de politie blijft hij verdachte, maar krijgt hij ook de benodigde zorg.

5 uur geleden
Hoge temperaturen op komst, kans op vijfde regionale hittegolf

HOUTEN (ANP) - De temperaturen lopen komende week vanaf woensdag weer op. Weeronline verwacht dat het donderdag en vrijdag lokaal 30 tot 35 graden wordt. Daardoor is de kans op een vijfde regionale hittegolf deze zomer groot.

7 uur geleden
Natuurbrand Herperduin onder controle, brandweer blijft nablussen

OSS (ANP) - De natuurbrand in Herperduin bij Oss is onder controle. Het vuur heeft zich niet verder verspreid. De brandweer blijft nog wel nablussen om te voorkomen dat de brand weer oplaait, meldt de veiligheidsregio.

10 uur geleden
Weeronline: weer lijkt gunstig om zonsverduistering te zien

HOUTEN (ANP) - De weersomstandigheden lijken gunstig om woensdag in ons land de gedeeltelijke zonsverduistering te kunnen zien. Weeronline verwacht, zoals het er nu naar uitziet, geen grootschalige, lage bewolking die het zicht belemmert. Om het verschijnsel goed te kunnen aanschouwen, is helder weer nodig.

10 uur geleden
Natuurbrand in Herperduin bij Oss, veel brandweer aanwezig

OSS (ANP) - In natuurgebied Herpenduin, in de Noord-Brabantse gemeente Oss, woedt zondagochtend een natuurbrand. De brandweer is met veel voertuigen, onder meer waterwagens, aanwezig. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio gaat het om een gebied van 100 bij 150 meter.

11 uur geleden